My Chemical Romance vydali první nový song od roku 2014

Jestli vás také zaskočila return show My Chemical Romance, která se odehrála v prosinci 2019, raději se teď pohodlně usaďte a pokračujte ve čtení. My Chemical Romance dnes totiž vydali nový song "The Foundations of Decay" a za nás se dá jednoduše shrnout jedním slovem - pecka. 


Málokterý fanoušek by po všech událostech, které se od roku 2014 odehrály vůbec očekával, že se dočkáme "znovuzrození" kapely, natož koncertů a nových songů. Pokud jde však o My Chemical Romance, jak je vidět, nic není nemožné. Když na podzim roku 2019 ohlásila kapela návrat na světová pódia, strhla se obrovská lavina reakcí a emocí. Vzhledem k pandemii však odehráli pouze jeden jediný koncert, a to v prosinci roku 2019 v LA, California. Tour tak musela kapela několikrát přesunout. Tomu neunikla ani Praha, a to jak ve smyslu změny data, tak místa konání. Letošní koncert 11.6.2022 se tak neodehraje v Sinobo Stadium, ale v O2 aréně. Tuto informaci sdělili fanouškům pořadatelé Live Nation CZ, společně s dalšími informacemi týkajícími se důležitých změn.
Původní plocha v Sinobo Stadium byla totiž rozdělena na stání před pódiem a obyčejné stání. Vzhledem ke kapacitním možnostem však byli pořadatelé nuceni přesunout obyčejné stání do nejvyšších sektorů O2 arény, což spustilo oprávněné rozhořčené reakce vlastníků vstupenek na obyčejné stání. Pokud však vlastníte vstupenky na stání před pódiem, nemusíte se přesunu obávat, vaše vstupenky do nového spojeného sektoru "stání" zůstávají i nadále platné. Ti, kteří si již dříve zakoupili lístky na obyčejné stání v Sinobo Stadium, a nejsou spokojeni s přesunem do nejvyšších sektorů, mohou zažádat o vrácení peněz. Majitelům vstupenek do sektorů na sezení budou zaslány nové vstupenky, původní do Sinobo Stadium jsou zneplatněny. Více informací ohledně vstupenek a nových opatření naleznete ZDE.


Vraťme se však zpět k novému songu. Ten je perfektní kombinací všeho, co nám doposud MCR nabídli. Dočkali jsme se dechberoucích kytarových riffů, které společně s hlasem Gerarda Waye postupně přechází ve stupňující emocionální refrén. Písnička je dokonalým spojením Gerardových ukřičených a andělských vokálů. Na první poslech song připomíná "The Sharpest Lives", jedná se totiž o velmi podobnou chord progression. Je tedy velmi pravděpodobné, že se brzy dočkáme dalších songů a možná i nového alba. Rozhodně se ale můžeme těšit, že "The Foundations of Decay" uslyšíme naživo za necelý měsíc v O2 aréně! Vstupenky do sektorů na sezení jsou stále k dispozici, dlouho však s nákupem neotálejte, kdo by přece nechtěl vidět ikony a zakladatele emo žánru naživo, ještě k tomu v ČR?
Související obsah:

» My Chemical Romance   (Ondra Kocáb, 12. 09. 2012)
» My Chemical Romance se loučí skladbou Fake Your Death   (Ondra Kocáb, 18. 02. 2014)
» My Chemical Romance i přes rozpad nabídnou výroční edici The Black Parade   (Ondra Kocáb, 30. 07. 2016)
» My Chemical Romance zveřejnili obsah výběrovky   (Ondra Kocáb, 21. 01. 2014)
» 10 zlomových alb kapel, které se letos rozpadly   (Ondra Kocáb, 21. 11. 2013)
» Výběrovka MCR nabídne i novinku   (Ondra Kocáb, 22. 12. 2013)
» My Chemical Romance vydají Conventional Weapons   (Ondra Kocáb, 17. 09. 2012)
» Druhá porce Conventional Weapons od MCR   (Ondra Kocáb, 03. 12. 2012)
» Velkolepý návrat My Chemical Romance. Zastaví se i v Praze!   (Monika Jetelová, 28. 04. 2022)
» My Chemical Romance ohlásili návrat a první show po 7 letech   (Ondra Kocáb, 01. 11. 2019)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
David Pomahač pokřtí novinku Neviditelný v Café V lese
22.05.

David Pomahač pokřtí novinku Neviditelný v Café V lese

Zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista David Pomahač vydal letos v dubnu u vydavatelství Minority Records své...


FOTOreport: pražská premiéra The smile
22.05.

FOTOreport: pražská premiéra The smile

Boční projekt členů ikonických Radiohead zamířili do Prahy. Jejich debutové album A Light for Attracting Attention...


Dočkáme se comebacku od Fall Out Boy?
21.05.

Dočkáme se comebacku od Fall Out Boy?

Jak jste si jistě všimli, asi největší emo kapela všech dob, My Chemical Romance, vydala singl „The Foundations Of Decay",...


Black Veil Brides vydávají nový videoklip
21.05.

Black Veil Brides vydávají nový videoklip

Američtí rockeři Black Veil Brides své fanoušky poslední dobou hodně napínali, když...


Videoklip k novému singlu Palaye Royale „Broken“ se natáčel u nás
21.05.

Videoklip k novému singlu Palaye Royale „Broken“ se natáčel u nás

Je to pár hodin, co světlo světa spatřil nový singl Broken i s čerstvým videoklipem. Po Punching Bag, Paranoid a No Love...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Afterglow
02.05.

Afterglow

» Acid Row

Nové album Afterglow stoner rockových Acid Row zavání odérem smrti,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru