Igor Orozovič připravuje na srpen open air koncerty v Brně a Praze

Dva velké srpnové open air koncerty chystá herec a muzikant Igor Orozovič. Se svojí kapelou zahraje písně z nedávno pokřtěného alba Když chlap svléká tmu i několik hudebních překvapení, připravených speciálně pro letní večery pod hvězdnou oblohou na Hradě Špilberk v Brně (27. srpna) či o dva dny později na pražské Kampě. Jako speciální host obou koncertů vystoupí trombonista Filip Jelínek, v Praze se přidá Vladimír Javorský, který je nejen Igorovým kolegou z Národního divadla, ale také velmi úspěšným písničkářem.    

Igor Orozovič k chystaným koncertům uvedl: „Síla přírody, síla genia loci, síla aparátů, síla hudby a příběhů, které vyprávíme, a síla publika. To všechno se na koncertech pod širou oblohou násobí, takže se země, nebe i srdce posluchačů zachvějí. Nemůžu se dočkat, až mág Filip Jelínek zaduje do trombonu! Kdo to nezažil, nemůže vědět, o čem mluvím. Je to čirá krása. A na společné vystupování s Vladimírem Javorským se těším už několik let a jsem šťastný, že to konečně vyšlo. Těšte se, my se těšíme!"   

Orozovič letos v dubnu vydal u Supraphonu debutové album nazvané Když chlap svléká tmu, na kterém spolupracoval s renomovaným producentem Filipem Jelínkem. Vydání alba doprovodil vizuálně pozoruhodný videoklip, jenž vznikl v režii Jana Baseta Střítežského s tanečním souborem Dekkadancers.  Aktuální složení Igorovy kapely tvoří: klávesista František Bořík, kytarista Marek Novotný, basista a. m. almela a bubeník David Landštof.  Na své domovské scéně Národního divadla se nyní Igor Orozovič objevuje v inscenacích Hamlet, Naši furianti, Hordubal, Mnoho povyku pro nic, Kytice a Audience u královny, v nové sezoně ho čeká inscenace Petra Erbese a Borise Jedináka Privatizace, která bude mít premiéru v lednu 2025, a inscenace Tři mušketýři a já v režii Dmitrije Krymova. Orozovič působí i na dalších scénách – v Divadle Komedie v Lazarusovi, v Divadle pod Palmovkou v Bezrukém Frantíkovi či na scéně Divadla Ungelt v inscenaci Brácha. Letos oslavil 15. výročí svého vzniku Cabaret Calembour, jehož je Igor Orozovič spoluzakladatel. S hudebním představením Marta o zpěvačce Kubišové, uváděném již druhou sezonu Letní scénou Musea Kampa, se rovněž představí 18. července na festivalu Colours Of Ostrava.
Foto: Lucie Levá
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice
17.07.

Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice

Groovy metalová kapela Hemlock odstartovala na začátku července své evropské turné. Tahle parta muzikantů...


Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu
17.07.

Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu

Během letošního léta přivítá Praha zbrusu nový festival. Nese název BadBoy Fest a uskuteční se 24. srpna na malebné Prague...


Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra
17.07.

Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra

V rámci koncertní série Prague Open Air vystoupí kytarista, hudební skladatel, uznávaný autor symfonické...


Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba
17.07.

Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba

Euforie z návratu na koncertní pódia i do studia v případě rockové kapely Imodium stále trvá. Po singlech Lampy, Tuláci a...


Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album
16.07.

Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album

„Země je kulatá a Bůh není. Vakcíny fungujou, klima se mění. Elvis už nežije, Měsíc byl dobyt, je prostě dobrý...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru