Hollywood Undead: V České republice se vypije víc piva,než jinde na světě

O tom, jak se Hollywood Undead představili na letním festivalu Rock for People v Hradci Králové, jsem našim čtenářům už popsala v denních reportážích. V areálu jsem ale dostala příležitost si s nimi i promluvit. Charlie Scene, Danny a J-Dog byli už od příchodu na interview vyloženě dobře naladění.

Na festivalu jsem se setkala s mnoha názory lidí, kteří Hollywood Undead srovnávali s Linkin Park. Samozřejmě, že jde o velice podobný žánr – rock s prvky metalu, rapu a občas nějaká ta melancholická, klidná hudba a pronikavý křaplavý řev do mikrofonu. 

Na otázku, zda je jim srovnávání se staršími Linkin Park proti srsti s úsměvem odvětili:
Je to kapela, která má nejblíž k našemu žánru. A lidé poslouchají jak nás, tak kluky z Linkin Park, takže nám to nevadí."

Hollywood Undead si své vystoupení poměrně užili, což vyplývá i z celkového rozhovoru. A jaký dojem měli z festivalu? Na to s úsměvem odpověděl Danny: Tady na festivalu jsme poprvé, takže jsme nevěděli, co máme čekat. Slyšeli jsme ale, že se v České republice pije více piva, než jinde na světě, takže toho dneska určitě hodně vypijeme. Možná na pódiu uděláme soutěž, kdo toho vypije víc."

Loňský rok kluci navštívili pražskou Lucernu, kde hráli pro vyprodaný sál. Jejich dojmy jsou o to více optimističtější.
„Byla to sranda. Všude, kam jsem se podíval, bylo pivo. Všechno je tu hrozně dostupné a pivo je tu levné. Stojí tu asi 3$, u nás asi 6$," směje se Danny.

Ačkoliv mají za sebou poměrně dlouhou, až desetiletou působnost v hudební branži, stále je otázkou, která místa jsou pro hraní lepší. K uzavřenému prostranství versus open air se staví nestranně: Obě místa mají svoje klady a zápory. Když hrajeme uvnitř, tak jsme víc s fanoušky a zvuk je celkově lepší. Když hrajete venku, můžete být opilí a všem je to jedno. V létě je fajn hrát venku, protože je taková letní atmosféra jestli víte, co myslím."

Nové album nesoucí tajemný, možná až hororový název The Day of the Dead je pro kapelu důležitým rozcestníkem, na kterém se nejen, že vracejí zpátky ke kořenům, ale jdou zároveň v hudbě dopředu, což také samotní zmínili v odpovědi na otázku, co mi mohou o svém nejnovějším albu prozradit.
 „The Day of the Dead vyšlo před několika měsíci a je dobrý v tom, že je to krok vpřed, ale zároveň se vracíme do doby, kdy jsme skoro začínali. Myslím si, že to má v sobě takovou vzácnou energii a v porovnání s minulým albem se i líp poslouchá. Neříkám, že předchozí album bylo špatné, ale v novém se vracíme ke starým Hollywood Undead."

Jejich cesta hudebním životem započala už v roce 2005, za tu dobu muselo dojít k určitým změnám, jak tedy hudba ovlivnila jejich dosavadní svět?
"
Nikdy před tím, samozřejmě než jsem začal hrát v kapele, jsem pořádně necestoval. A teď? Teď už cestuju jenom s klukama z kapely. Například nikdy jsme nebyli v České republice, takže je fajn, že děláme tyhle věci spojené s hudbou. Jo, určitě to změnilo náš život."


Zdroj úvodní fotografie - www.zimbio.com



ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Judas Priest znovu potvrdili, proč patří mezi největší jména heavy metalu
11.08.

Judas Priest znovu potvrdili, proč patří mezi největší jména heavy metalu

Dlouho očekávaný večer v ostravské Ostravar Aréně otevřela kapela Phil Campbell and the Bastard Sons. Žádné...


Novým singlem NA HRANĚ avizuje Kapela Škwor stejnojmenné album
11.08.

Novým singlem NA HRANĚ avizuje Kapela Škwor stejnojmenné album

Tři roky po vydání jedenácté řadovky Sobě věrnej a oslavách čtvrtstoletí existence chystá Škwor nové...


Slánský festival Valník nabídne téměř tři desítky kapel
11.08.

Slánský festival Valník nabídne téměř tři desítky kapel

Předposlední srpnový víkend se do příjemného a útulného prostředí areálu letního kina ve Slaném...


Pavel Callta vyměnil Brunetku za Zrzku
10.08.

Pavel Callta vyměnil Brunetku za Zrzku

Brunetka je název nového singlu Pavla Callty. Tematicky navazuje na jeho starší skladbu Zrzka, od jejíhož vydání...


Anette Olzon: Návrat Divy
10.08.

Anette Olzon: Návrat Divy

V neděli 9. srpna zažila Praha jedinečnou událost. Anette Olzon, bývalá zpěvačka kapely Nightwish, se tady zastavila v klubu...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Montáž 1996–2014
02.08.

Montáž 1996–2014

» Traband

Nová retrospektiva v dvaceti jedna písních přináší průřez proměnlivou...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta