Get What You Give a ukázkový moderní hardcore

Recenze alba : Get What You Give

Interpret: Ghost Inside
Celkový čas: 00:37:10
Vydavatel: Epitaph Records
Rok vydání: 2012
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD

Vývoj hardcorového žánru má tradici už přes tři dekády a téměř vždy šlo u hudební kloubení s nějakým dalším příbuzným stylem. Nemluvme teď o textové a názorové stránce věci a postojích, ale čistě o té hudební.

První generace spojila své síly s punkovými vlivy a takto hrají klasikové žánru Agnostic Front nebo Sick Of It All víceméně dodnes, byť na pozdějších albech trochu „zmetalovatěli".


Prototyp hardcorové evoluce

V devadesátých letech potom přišly fúze s rapem a crossoverem a kapely jako Biohazard nebo Suicidal Tendencies, které na přelomu tisíciletí vystřídaly řízné spolky na čele s Hatebreed, přidávající k hardcorovému základu groove metalovou hutnost.

V poslední dekádě udával tempo vývoje tvrdé hudby hlavně metalcore a jeho tvrdší odnož vyloženě pobízela ke kombinaci s hardcorem, který přímo polila živou vodou. Tak vznikla současná moderní hardcorová scéna, která sice stále drží prapor hardcorového základu, ale zároveń se nebojí přidat do své hudby masivní breakdowny, osvěžující čisté vokály a stejně tak bez problému vyrazí na turné i s měkčími kapelami.


Předchůdce zůstal nepřekonán

Jedním z lídru této moderní hardcorové větve jsou právě recenzovaní The Ghost Inside a jejich nové CD Get What You Give. Kapela se na něm stále drží své především naživo (na dubnovém koncertě ve Vídni v mých očích i trochu zastínili hlavní hvězdy večera Parkway Drive) naprosto zničující energické formy hudební prezentace. Tu  symbolizuje neutišitelný řev frontmana Jonathana Vigila, breakdowny i rychlé klepačky, přesto se nebrání určité evoluci spojené na této desce hlavně s čistými vokály.


I díky tomu mohla vzniknout skladba jako Engine 45, pro mě jednoznačně nejlepší moderně metalová skladba letošního roku, která má všechny atributy toho, jak by tvrdá hudba měla v jedenadvacátém století znít. Metalové sloky, skandovaný hardcorový bridge a étericky melodický refrén, který z hlavy prostě nedostanete. I přes tento monstrhit a několik dalších výborných skladeb (Outlive) na mě předchůdce Returners působí ještě o něco kvalitnějším dojmem. To však nijak neubírá novince na jejích kvalitách.


DISKOGRAFIE
Tento interpret nemá v tuto chvíli žádná zveřejněná alba ...


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Holly Humberstone proměnila Rock Café v dívčí pokoj
23.02.

Holly Humberstone proměnila Rock Café v dívčí pokoj

Ve středu 21. února se Rock Café proměnilo v dívčí pokojíček s černě vymalovanými stěnami. Tedy, skoro. Svou...


Warneři i letos pokračují ve vydávání reedic zásadních alb
23.02.

Warneři i letos pokračují ve vydávání reedic zásadních alb

V reedicích významných titulů devadesátých a nultých let bude vydavatelství Warner Music Czech Republic pokračovat...


Klip ještě prohloubil vyznění písně Janka Ledeckého Nedotýkejte se andělů
23.02.

Klip ještě prohloubil vyznění písně Janka Ledeckého Nedotýkejte se andělů

Nedotýkejte se andělů je název nového videoklipu zpěváka Janka Ledeckého. Vznikl k singlu, který...


Balaton Sound vítá na festivalové pláži druhou vlnu hvězd
22.02.

Balaton Sound vítá na festivalové pláži druhou vlnu hvězd

Adam Beyer, Amelie Lens, Stephan Bodzin (live), Reinier Zonneveld (live), Maceo Plex, Mathame, FJAAK, Mind Against, Miss Monique...


Světová hvězda Akon vyráží na evropskou tour
22.02.

Světová hvězda Akon vyráží na evropskou tour

AKON je senegalsko-americký multiplatinový umělec, zpěvák, producent, podnikatel, herec a filantrop. Jeho hudba má jedinečný...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Co my víme
23.02.

Co my víme

» Bratři Ebenové

Nová nahrávka Co my víme je 6. řadovým albem kapely Bratři Ebenové....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru