Get What You Give a ukázkový moderní hardcore

Recenze alba : Get What You Give

Interpret: Ghost Inside
Celkový čas: 00:37:10
Vydavatel: Epitaph Records
Rok vydání: 2012
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD

Vývoj hardcorového žánru má tradici už přes tři dekády a téměř vždy šlo u hudební kloubení s nějakým dalším příbuzným stylem. Nemluvme teď o textové a názorové stránce věci a postojích, ale čistě o té hudební.

První generace spojila své síly s punkovými vlivy a takto hrají klasikové žánru Agnostic Front nebo Sick Of It All víceméně dodnes, byť na pozdějších albech trochu „zmetalovatěli".


Prototyp hardcorové evoluce

V devadesátých letech potom přišly fúze s rapem a crossoverem a kapely jako Biohazard nebo Suicidal Tendencies, které na přelomu tisíciletí vystřídaly řízné spolky na čele s Hatebreed, přidávající k hardcorovému základu groove metalovou hutnost.

V poslední dekádě udával tempo vývoje tvrdé hudby hlavně metalcore a jeho tvrdší odnož vyloženě pobízela ke kombinaci s hardcorem, který přímo polila živou vodou. Tak vznikla současná moderní hardcorová scéna, která sice stále drží prapor hardcorového základu, ale zároveń se nebojí přidat do své hudby masivní breakdowny, osvěžující čisté vokály a stejně tak bez problému vyrazí na turné i s měkčími kapelami.


Předchůdce zůstal nepřekonán

Jedním z lídru této moderní hardcorové větve jsou právě recenzovaní The Ghost Inside a jejich nové CD Get What You Give. Kapela se na něm stále drží své především naživo (na dubnovém koncertě ve Vídni v mých očích i trochu zastínili hlavní hvězdy večera Parkway Drive) naprosto zničující energické formy hudební prezentace. Tu  symbolizuje neutišitelný řev frontmana Jonathana Vigila, breakdowny i rychlé klepačky, přesto se nebrání určité evoluci spojené na této desce hlavně s čistými vokály.


I díky tomu mohla vzniknout skladba jako Engine 45, pro mě jednoznačně nejlepší moderně metalová skladba letošního roku, která má všechny atributy toho, jak by tvrdá hudba měla v jedenadvacátém století znít. Metalové sloky, skandovaný hardcorový bridge a étericky melodický refrén, který z hlavy prostě nedostanete. I přes tento monstrhit a několik dalších výborných skladeb (Outlive) na mě předchůdce Returners působí ještě o něco kvalitnějším dojmem. To však nijak neubírá novince na jejích kvalitách.


DISKOGRAFIE
Tento interpret nemá v tuto chvíli žádná zveřejněná alba ...


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Blíží se brněnský festival Pop Messe
12.07.

Blíží se brněnský festival Pop Messe

Čtvrtý ročník městského festivalu Pop Messe v Brně proběhne už za necelé dna týdny, a to v termínu 25. - 27. července...


Patnáctý zářez si do své historie udělal multižánrový festival Rock for JK Manětín
11.07.

Patnáctý zářez si do své historie udělal multižánrový festival Rock for JK Manětín

Areál u Zámeckého parku v Manětíně se v pátek 5.7.2024 proměnil v hudební arénu, kde se uskutečnil...


Jasná Páka příliš nevystupuje, to se v létě změní
11.07.

Jasná Páka příliš nevystupuje, to se v létě změní

Před rokem dobyla rocková skupina Jasná páka v rámci Prague Open Air Ledárny Braník (reportáž). Nyní v rámci...


Ivan Hlas a Cirk La Putyka lákají na rodinný festival Školní tranzistor
11.07.

Ivan Hlas a Cirk La Putyka lákají na rodinný festival Školní tranzistor

Podještědská kulturní památka Stará škola Křižany zve na čtvrtý ročník multižánrového rodinného...


Vyhrajte vstupenky na Kunětickou horu
11.07.

Vyhrajte vstupenky na Kunětickou horu

Putovní festival Hrady CZ startuje tento víkend na Točníku. Poté se ve dnech 19. a 20. července přesune na Kunětickou...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Pollen
25.06.

Pollen

» Blacktop Mojo

Pollen je název pátého studiového alba americké post grunge/hard...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru