Festival Metronome Prague uzavřel smlouvu o spolupráci s agenturou Fource Entertainment

Na jubilejním pátém ročníku 23. - 26. června 2022 se na pražském Výstavišti setkáte s hvězdami jako Nick Cave & The Bad Seeds, Beck nebo Underworld

Agentura Fource Entertainment proslula v České republice i v zahraničí tím, že zprostředkovává vystoupení nejzajímavějších aktuálních hvězd všech současných hudebních žánrů.

Dohoda mezi novými partnery se sice týká hlavně roku 2023 a umožňuje jednání i na doplnění programu nadcházejícího ročníku festivalu Metronome Prague v roce 2022. Spolupráce jedné z nejvýznamnějších koncertních agentur s prvním velkým hudebním festivalem, konaným v Praze, je logická – oba zúčastněné subjekty se snaží oslovovat při své činnosti velmi široké spektrum hudebních fanoušků, mají bohaté zkušenosti a prokázaly i značné schopnosti jak v oblasti produkce koncertů různých velikostí, tak jejich financování.

Jsme rádi, že i přes uplynulý rok a půl budeme navazovat a rozvíjet dál Metronome Prague. Platí náš závazek divákům i všem partnerům a podporovatelům o prvním rozšíření na třídenní akci v roce 2022, o skvělých jménech, která na tento ročník dorazí. Přípravy ročníku 2023 se nyní rozbíhají. Další rozšiřování akce platí i, přestože nakonec nedošlo na zapojení týmu Serge Grimaux a festival Metronome Prague tak dál zůstává stoprocentně v rukou našich, tj. mých, Martina Voňky a Libora Winklera. Na externí ale exkluzivní spolupráci s Fource Entertainment se dost těšíme. Více hudebních hvězd na programu akce potěší, věříme, i naše diváky," vysvětluje další plány s akcí Metronome Prague jeden z producentů David Gaydečka.

Festival Metronome Prague sází na aktuální dění v progresivní hudbě, ale neopomíjí ani stále živou klasiku různých žánrů.

Jako zahraniční headlineři vystoupili v minulých letech mj. Sting, Iggy Pop, Kraftwerk, Chemical Brothers, David Byrne, John Cale nebo Massive Attack.

„Pro Fource, coby předního nezávislého promotéra v České republice, je partnerství s expandujícím pražským festivalem skvělou příležitostí, jak se podílet na jeho mezinárodním programu. Máme radost, že zúročíme své zkušenosti nejen na poli bookingu zvučných jmen zahraniční scény, ale také jsme rádi za příležitost zviditelnit před návštěvníky festivalu hudebnice a hudebníky, kteří před sebou mají hvězdnou budoucnost," říká Anthony Jouet ze společnosti Fource Entertainment.

Díky Fource Entertainment v ČR zahráli mj. Smashing Pumpkins, The 1975, Imagine Dragons, Ellie Goulding, Rufus Wainwright, Alt-J, Bastille, Twenty One Pilots nebo Billie Eilish.

Ve stejný moment pak několik hudebních subjektů, které jsou nepominutelnou součástí nejen české, ale minimálně celoevropské hudební scény, vytváří volně propojenou neformální iniciativu Music Together, která nachází společnou řeč ve snaze povýšit českou scénu. Síly v ní spojují festival Metronome Prague, ojedinělý klub Doupě, prestižní nahrávací studio Sono records Doupě, největší výrobce gramofonových desek společnost GZ Media a koncertní agentura Fource Entertainment. Partnery projektu se stanou i významná média, Česká televize a Rádio Impuls. Ve společné spolupráci je tak v plánu přivést do České republiky evropskou i světovou hudební scénu z řad producentů, investorů i samotných hudebníků a na nejvyšší možné úrovni s nimi společně vytvářet unikátní hudební projekty.

 ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Ořezaný line up berounského koncertu přesto nabídl dobrou muziku
24.01.

Ořezaný line up berounského koncertu přesto nabídl dobrou muziku

Doba je taková, jaká je. Spousta koncertů a vystoupení se kvůli neúplným kapelám v karanténách ruší,...


V klipu Gentle se zpěvačka Ela Tolstova proměnila v tanečnici
24.01.

V klipu Gentle se zpěvačka Ela Tolstova proměnila v tanečnici

O ženě, která najde a uvědomí si svoji sílu a sebelásku akceptováním vlastního těla, vypráví nový singl Gentle...


The Rasmus vydali nový singl Jezebel, oznámili účast v soutěži Eurovize, ale i odchod zakládajícího člena
22.01.

The Rasmus vydali nový singl Jezebel, oznámili účast v soutěži Eurovize, ale i odchod zakládajícího člena

Velkou novinkou je změna v sestavě kapely. Kytaristka a zpěvačka Emppu Suhonen střídá zakládajícího kytaristu Pauliho...


HLASkontraBAS oktet ve svém prvním klipu sleduje vítr
21.01.

HLASkontraBAS oktet ve svém prvním klipu sleduje vítr

U nás i ve světě byste těžko hledali podobně složenou hudební skupinu: čtyři zpěvačky a čtyři kontrabasisté....


Slash se svými The Conspirators láká singlem "Call Off The Dogs" na novou desku
21.01.

Slash se svými The Conspirators láká singlem "Call Off The Dogs" na novou desku

Kytarová legenda Slash již za necelý měsíc vydá své nové sólové album pod vlajkou SLASH FT. MYLES...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
The Lockdown Sessions
22.01.

The Lockdown Sessions

» Elton John

V březnu 2020 byl Elton John nucen přerušit své turné Farewell...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru