30 hodin živé hudby v podání více než třiceti interpretů. To byl Metronome Prague Warm Up.

Pražské Výstaviště o víkendu 10.-12. září ovládla hudební akce Metronome Prague Warm Up, která během třídenního programu přinesla řadu vystoupení významných zahraničních i českých hudebních interpretů. Festival nabídl více než 30 hodin živé hudby v podání více než třiceti interpretů. Hlavní zahraniční hvězdou byla britská kapela Morcheeba. Nejdojemnější momenty přinesl nedělní koncert Forever Král, který celý hudební víkend intenzivně zakončil. Akci navštívilo zhruba 3500 hudebních fanoušků.  

Páteční program zahrnoval mimo jiné show německého producenta a DJ HOSH a britské DJky BEC. Hlavní zahraniční hvězdou celé akce byla britská kapela Morcheeba, která v sobotu večer zahrála skladby z letos vydaného alba Blackest Blue i starší hity. Zpěvačku s nezaměnitelným sametovým hlasem Skye Edwardsovou na pódiu u Křižíkovy fontány doprovodil spoluzakladatel skupiny Ross Godfrey. Mezi prvními společně zahráli známou skladbu Otherwise, následovaly písně z nového studiového alba a došlo i na největší hitovku Rome Wasn't Built in a Day. Celý festival v neděli večer zakončila koncertní pocta českému hudebníkovi Ivanu Královi. Na koncertu nazvaném Forever Král zazněly z úst zhruba dvacítky českých i zahraničních interpretů jeho nejslavnější písně, které si sám napsal, produkoval nebo se na nich podílel coby interpret. U mikrofonu na jevišti se vystřídali David Koller, Jiří Suchý, Lenka Dusilová, Tonya Graves, Lenny, Miro Žbirka, Phil Shoenfelt, Aneta Langerová, Zofie Dares, Debbie, Albert Černý, Janek Ledecký, Ivan Hlas, Michal Hrůza, Petr Fiala, Honza Křížek, James Harries, Saša Langošová nebo Cirkus Ponorka. Všechny účinkující doprovázeli hudebníci pod vedením Honzy Ponocného (zpěv a kytara), dvorního bandleadera Králových kapel, ve složení: Pavel Bohatý - klávesy, Martin Kopřiva - bicí, Jakub Vejnar - basa, Hozna Horáček - kytara. Všechna vystoupení z boku pódia po celou dobu dojatě sledovala manželka Ivana Krále Cindy Hudson. Koncert Forever Král vznikl ve spolupráci s hudebním časopisem Headliner. Jeho záznam bude k vidění na České televizi.  

Celý Warm Up byl intenzivním zahřívacím kolem, akcí, od které se organizátoři odrazí k přípravám festivalu Metronome Prague 2022 již v původně plánovaném rozsahu. Ten se uskuteční 23. až 26. června příštího roku. Pořadatelé zatím oznámili, že mezi účinkujícími budou australský muzikant a zpěvák Nick Cave s kapelou The Bad Seeds, britské indiepopové duo Oh Wonder a americký zpěvák, multiinstrumentalista, skladatel a producent vystupující pod jménem Beck.  

Jsme rádi, že jsme všem příznivcům akce Metronome Prague, jejím partnerům, dodavatelům a také účinkujícím zkrátili ten čas čekání na plnou verzi Metronome Prague. Ta je teď před námi. Jako první dotáhneme dohodu s Underworld. Věříme, že ji nic nebrání. Následně budeme na podzim oznamovat další skvělá jména, která potvrdila účast na příštím ročníku. Diváky pobízíme, aby si vstupenky kupovali s předstihem. Nemyslím jen na Metronome Prague, ale i na další kulturní akce. Předprodej pomůže vše restartovat tak, aby se ty nejlepší akce příští rok v klidu vrátily. Těšíme se na to," říká David Gaydečka, jeden z pořadatelů Metronome Prague.
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hustej Joe, alias Michal Horák, dobývá srdce Sandry Novákové
23.07.

Hustej Joe, alias Michal Horák, dobývá srdce Sandry Novákové

Nejen milovníky country a westernu jistě potěší nová, hodně vtipná písnička Michala Horáka s názvem Hustej...


Lenny Kravitz si na Colours of Ostrava přijel zajamovat
23.07.

Lenny Kravitz si na Colours of Ostrava přijel zajamovat

Americký zpěvák, kytarista i příležitostný herec Lenny Kravitz patřil k největším hvězdám letošního festivalu...


Colours of Ostrava je hudebním rájem pro alternativní povahy
23.07.

Colours of Ostrava je hudebním rájem pro alternativní povahy

Moje první zkušenost se slavným festivalem Colours of Ostrava v Dolních Vítkovicích byla krátká, leč intenzivní. K návštěvě...


Sziget Festival 2024 neláká pouze na hudební hvězdy
23.07.

Sziget Festival 2024 neláká pouze na hudební hvězdy

Týden plný největších hudebních hvězd jako Kylie Minogue, Fred Again.., Halsey, Liam Gallagher, Skrillex, Four Tet,...


Před odletem na olympiádu vydává Alex Choupenitch nový singl
22.07.

Před odletem na olympiádu vydává Alex Choupenitch nový singl

Sportovní fanoušci znají Alexe Choupenitche jako skvělého šermíře, který v roce 2021 vybojoval na olympiádě...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru