Ewa Farna vyrazí vůbec poprvé na společné tour. S kapelami Support Lesbiens a Nebe.

Ewa Farna, Support Lesbiens a Nebe. Tři kapely, z nichž každá dělá trochu jinou muziku, se v dubnu vydají na společné turné On Stage. Prvně bude tento speciální trojkoncert k vidění 6. dubna v Brně a následovat bude minimálně dalších šest českých a moravských měst.  

,,Nikdy jsem neabsolvovala tour s jinými kapelami, jako vždy jsme i loňské akustické turné odjeli samostatně. Pro mě je to tedy vítaná změna. Jelikož se letos nejvíce soustředím na jubilejní oslavu deseti let kariéry, které oslavím velkým koncertem 11. listopadu, nebudu v Čechách na mnoha místech k vidění. Toto turné je tedy jednou z mála příležitostí. Těším se na publikum, těším se na srandu v zákulisí s kapelama a na nevšední zážitek,” zdůraznila Ewa Farna, která toho loni stihla opravdu hodně. Kromě výše zmíněného turné také odehrála sérii koncertů v Polsku, vystoupila v londýnské Indigo areně nebo na zahajovacím ceremoniálu Mistrovství světa v házené v Quataru.  Supporti loni dali před pódii přednost natáčení nového alba, při kterém se úspěšně popasovali s nejednou výzvou. Poprvé ve své historii se vedle tradiční angličtiny pustili také do českých textů a natočili rovnou dvojalbum, jehož druhý disk je sestaven z šesti skladeb v jejich mateřském jazyce. Dále natočili panoramatický (360°) videoklip k titulní písni K.I.D. a téměř současně vytvořili i videopodobu skladby Skořicová, kterou nahráli společně s Ivou Pazderkovou na podporu Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM.   

„Vyjma vystoupení v České televizi a Prahy, kde jsme album K.I.D. vloni pokřtili, jsme novou desku naživo zatím nikde nehráli. O to víc se na tento jarní putovní trojkoncert těšíme," poznamenává Czenda Urbánek, frontman Support Lesbiens. „V našem koncertní setu ale samozřejmě nebudou chybět ani starší hity jako Cliché, Twice Shy, Let's Dance, Love Is Nonsense nebo City," doplňuje kytarista Hynek Toman.  Stejně jako Ewa Farna se letos uzavře do nahrávacího studia i kapela Nebe. Havířovská pětice v čele s frontma­nem Petrem Harazinem již představila nový singl a videoklip Pláštěnky. ,,Na Supportech jsme vyrostli, byli to pro mě vlastně s Charlie Straight dvě české anglicky zpívající kapely, které jsem měl fakt hodně rád. Píseň Cliché byla dokonce jedna z prvních písní, kterou jsme s kapelou hráli,  když jsme začínali a neměli dost své vlastní tvorby při prvních vystoupeních,” říká Petr Harazin.  ,,Ewu Farnou samozřejmě sledujeme od jejích prvopočátků, jelikož je z našeho regionu a cítíme k ní velký respekt, protože si myslíme,  že její kariérní přerod z  talentované dětské hvězdy do současné respektované interpretky oslovující vyzrálé publikum nebyl vůbec jednoduchý. My v tomhle roce chceme vydat třetí desku, už z ní máme několik písní i klipů hotových, a cítíme, že by nás opět mohla posunout o velký kus dopředu. Na společné turné s oběma kapelami se hrozně těšíme. Věříme,  že tři takhle odlišné bandy můžou dohromady zaujmout všechny příchozí,  tak jako se nám to povedlo loni s kapelou Jelen,” uzavírá kytarista Štěpán Petrů.
Foto: Magic Records, Cukru Production, Petr Kurečka
GALERIE

Související obsah:

» Ewa Farna má napilno – turné, klip, aplikace, nové stránky   (Karel Souček, 10. 03. 2015)
» Ewa Farna opěvuje s Františkem Segradem moravské víno   (Karel Souček, 07. 08. 2015)
» Leporelo Ewy Farné je pestré a barevné víc než dost   (Petr Škrabánek, 21. 12. 2014)
» Chcete poznat Ewu Farnou? Poslechněte si Leporelo!   (Karel Souček, 30. 10. 2014)
» Support Lesbiens překvapí na nové desce češtinou   (Karel Souček, 06. 08. 2015)
» Support Lesbiens v novém klipu s Ivou Pazderkovou   (Patricie Hochmannová, 01. 12. 2015)
» Support Lesbiens nově aneb Zanechte nám vzkaz   (Jan Vavřík, 29. 12. 2013)
» Nebe vsadili na Padáky   (Jitka Fialková, 20. 08. 2014)
» Nebe si turné s Mandrage užívá   (Karel Souček, 15. 03. 2014)
» Nebe svoji novinku Než se rozední pokřtí v den vydání   (Karel Souček, 22. 05. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice
17.07.

Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice

Groovy metalová kapela Hemlock odstartovala na začátku července své evropské turné. Tahle parta muzikantů...


Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu
17.07.

Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu

Během letošního léta přivítá Praha zbrusu nový festival. Nese název BadBoy Fest a uskuteční se 24. srpna na malebné Prague...


Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra
17.07.

Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra

V rámci koncertní série Prague Open Air vystoupí kytarista, hudební skladatel, uznávaný autor symfonické...


Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba
17.07.

Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba

Euforie z návratu na koncertní pódia i do studia v případě rockové kapely Imodium stále trvá. Po singlech Lampy, Tuláci a...


Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album
16.07.

Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album

„Země je kulatá a Bůh není. Vakcíny fungujou, klima se mění. Elvis už nežije, Měsíc byl dobyt, je prostě dobrý...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru