DJ Kavinsky nadchne všechny fanoušky elektro, kteří plánují navštívit letošní ročník festivalu Colours of Ostrava

Minulý rok elektronické nadšence potěšil nizozemský mladý génius Martin Garrix, letos se o techno párty postará Francouz Kavinsky. Ano slyšíte dobře, francouzský průkopník elektropopového synthwave míří na letošní ročník festivalu Colours of Ostrava, který proběhne mezi 19.-22. červencem ve vítkovickém areálu.

V roce 2010 vydal pecku zvanou „Nightcall", která se dostala až do filmů Drive, se špičkově obsazeným Ryanem Goslingem a Obhájce s Matthew McConaugheym. Zařadil ji do svého debutového alba OutRun, které vydal v roce 2013 ale dnes už DJ Kavinsky o této skladbě nechce nic slyšet. Proto přichází s novým, teprve druhým studiovým albem, které vydal minulý rok a nazval Reborn, neboli znovuzrozen.

Sám toto album popsal jako pomalejší a obecně klidnější, než jaká byla jeho předchozí tvorba. Ze své nostalgie po 80. letech ovšem Francouz neslevil. Skladby oscilující mezi house a soundtrackovou atmosférou na novém albu Reborn elegantně posunul k tanečnímu popu, electro-funky, klubovému R&B a syntezátorovému retrofuturismu. Deska obsahuje skladby jako „Renegade", „Pulsar", „Trigger" nebo „Zenith".

Kavinsky je tak dalším velkolepým umělcem ze zatím skoro neoznámeného programu Colours of Ostrava. Víme jistě, že se můžete těšit na globálně úspěšného rappera Burna Boy, který se vyznačuje především hudbou s africkými prvky, rappera Macklemora, který naopak patří k nejúspěšnějším bílým rapperům, zpěváka Nialla Horana z kdysi fungující pětice One Direction, kapela OneRepublic, která je na scéně přes dvacet let a z každého jednotlivého alba vypadl nesmírný hit a mnoho dalších menších umělců a hudebníků ze všech různých žánrů. Například elektro punkoví britové, Sleaford Mods, australský klavírista Luke Howard, izraelská zpěvačka Lala Tamar, brazilský hudebník Gilberto Gil, Tom Grennan, The Comet Is Coming, Son Rompe Pera, The Longest Johns a několik dalších.ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Die Antwoord po dlouhé pauze vyrazí na turné, zastaví se i v Praze
05.12.

Die Antwoord po dlouhé pauze vyrazí na turné, zastaví se i v Praze

Vskutku výstřední a bizarní show čeká 11. dubna 2024 návštěvníky pražského Fora Karlín. Vystoupí zde jihoafrický...


Karel žije dál! Přesvědčit se můžete v sobotu v pražské Lucerně.
05.12.

Karel žije dál! Přesvědčit se můžete v sobotu v pražské Lucerně.

Karel žije dál je název kulturní akce k uctění památky bývalého místopředsedy vlády a ministra zahraničí...


Popový fenomén Troye Sivan zavítá poprvé do ČR
05.12.

Popový fenomén Troye Sivan zavítá poprvé do ČR

Troye Sivan je australský zpěvák, skladatel a herec nominovaný na cenu GRAMMY, který se pevně etabloval jako globální...


Line-up festivalu Fajtfest čítá už téměř dvacet jmen
04.12.

Line-up festivalu Fajtfest čítá už téměř dvacet jmen

Od ohlášení jednoho z headlinerů, kterým jsou britští While She Sleeps, přidávají organizátoři jedno jméno...


Krásný ztráty Live hlásí první jména
04.12.

Krásný ztráty Live hlásí první jména

Organizátorům, vystupujícím a především návštěvníkům festivalu Krásný ztráty Live se romantické prostředí...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Třetí
17.11.

Třetí

» něco něco

Třetí album s jednoduchým názvem Třetí vydávají něco něco u domovského...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru