Colours of Ostrava ohlásili další hvězdu, tentokrát se můžeme těšit na afrického giganta Burna Boy

Colours of Ostrava s novým rokem odkrývá nové hvězdy. Nejnovějším příspěvkem line-upu vítkovického festivalu je nigérijský rapper Burna Boy, který svou velkolepou show s dalšími devatenácti hudebníky a zpěváky poprvé představí v České republice.

Tento africký klenot prozatím získal šest nominací na ceny Grammy a jednu výhru za své páté studiové album Twice As Tall, které vyhrálo v kategorii nejlepší globální hudební album v roce 2020. Již 5. února si domů může odnést další cenou sošku díky nominaci ve stejné kategorii se svým šestým albem Love, Damiani a za nejlepší globální hudební výkon se skladbou „Last Last" z téhož alba. Právě tuto desku, která vyšla v červenci roku 2022 představí na českém jevišti rok po vydání. Překvapí i novou tvorbou?

„Pevně věřím, že africká hudba se rodí z našeho každodenního života – z našich strastí, slz, radostí, oslav i problémů – a nikdo není schopen vyprávět náš příběh lépe než my." prohlásil tento jednatřicetiletý nigérijský hudebník z města Port Harcourt, který se se může pyšnit velikým zájmem o kolaborace s předními umělci z celého světa. Na společných nahrávkách se úspěšně pokusili například Stormzy, Beyoncé, Wizkid, J. Balvin, Justin Bieber, Ed Sheeran, Jorja Smith nebo pop punkoví Fall Out Boy, kteří společnou skladbu „Sunshine Riptide" v roce 2018 zařadili do experimentálního projektu Mania.

K historii moderní africké hudby se už v jednatřiceti letech zařadil mezi velikány měnící vnímání černého kontinentu. Je spojován s afrobeatsem, svou hudbu označuje jako afrofusion a vedle dalších nejrůznějších afrických stylů zahrnuje snad všechny žánry černošské hudby, včetně soulu, hip hopu, R & B, jamajského dancehallu, trinidadského soca nebo britského house. „Mou vizí vždy bylo vybudovat prostřednictvím hudby most mezi všemi černochy ze všech koutů světa. Bez ohledu na to, odkud pocházíš, dokud jsi černoch, jsi také Afričan."

Svůj aktivismus, životní názory a odpor ke znečišťování přírody vložil do dvou dokumentárních videoklipů Whisky Documentary a Artist Spotlight Stories, které stojí za shlédnutí. Dále skrze svou tvorbu vyjadřuje své tvrdé názory na politiku, kolonialismus, nadřazenost Západu, chudobu a kulturní panafrikanismus propojující a sjednocující africké národy s rozsáhlou diasporou.

V hudebním průmyslu působí od roku 2010. Od roku 2013 do dnes má na svém kontě šest desek, plno cen, ještě více nominací, miliony fanoušků a pravidelně vyprodávané arény po celém světě. Nenechte si ujít tohoto historii přepisujícího velikána na letošním ročníku Colours of Ostrava, který se uskuteční 19.-22. července. Dále se můžeme těšit na hvězdy jako One Republic, Niall Horan, Macklemore a mnoho dalších, ať již oznámených či nikoliv.ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hlas jako zvon. Tokhi nazpíval chorál My Mother Told Me.
29.02.

Hlas jako zvon. Tokhi nazpíval chorál My Mother Told Me.

Magický, uhrančivý zpěv se silnou atmosférou. Téměř a cappella, jen za doprovodu perkusí. Taková je variace...


Obnovená sestava EKG Heart rock udělala výrazný krok k návratu na hudební pódia
29.02.

Obnovená sestava EKG Heart rock udělala výrazný krok k návratu na hudební pódia

Kulturní dům v Borovech u Klatov se stal místem restartu kapely EKG Heart rock. Na místním pódiu se představila...


Vystoupení Nialla Horana se blíží
29.02.

Vystoupení Nialla Horana se blíží

Niall Horan je irský zpěvák a skladatel, který píše písně v žánru pop soft rock - folk, pop rock. Na jaře...


Yonaka nás v Rock Café nechá nahlédnout do svého domu
29.02.

Yonaka nás v Rock Café nechá nahlédnout do svého domu

Mnozí je znají jako předskokany Palaye Royale, pokud jste ale o rockové partičce Yonaka ještě neslyšeli, máte...


V plzeňském Urbexu jelo pogo, punkový mejdan měl u publika silnou podporu
28.02.

V plzeňském Urbexu jelo pogo, punkový mejdan měl u publika silnou podporu

Plzeňský Urbex Club, jehož suterénní prostor se nachází na Klatovské třídě nedaleko Divadla J.K.Tyla,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Co my víme
23.02.

Co my víme

» Bratři Ebenové

Nová nahrávka Co my víme je 6. řadovým albem kapely Bratři Ebenové....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru