Dětem: Čtvrt Na Smrt přicházejí s klipem, který se vám nemá líbit

Čtvrt na smrt představují měsíc po vydání písně Startovní  čáry druhý singl z chystaného alba Láska. Vždycky. Nová píseň Dětem má hluboký podtext a význam. Bohužel je toto téma stále aktuální.

Frontman a textař kapely Honza Vacík o vzniku písně: „Už jsme měli připravenou polovinu desky a převládala pomalu stavěná aranžmá. Chybělo nám tam něco svižného. A tak jsem prohrabal šuplíky. "Dětem" jsem napsal už v roce 2017 po návštěvě největšího evropského tábora syrských uprchlíků. Nějak jsem tenkrát ten zážitek musel ventilovat - "děti co nemají ručičky" - tam totiž byly zastoupeny v hojném počtu. No a tím, že se loni jeden zmetek rozhodnul na*at třičtvrtě zeměkoule, jsme si v kapele uvědomili, že je to bohužel pořád stejně aktuální téma.”

Novinku Dětem doprovází videoklip, pod kterým je velkou měrou podepsaný kameraman Jakub Pavlištík. Zkreslené kytary, melodické saxofony a úderný text. Videoklip se natáčel v Dejvické Klubovně. Kromě zmíněného Pavlištíka odvedlo skvělou práci hned několik dětí přátel kapely, které se do svých hereckých rolí vžily přirozeně a s nadšením. Grafiku tradičně připravil Lukas Fiala, produkční stránku zařídila Kateřina Vídeňská a asistenta na place dělal Josef Beneš.

Honza k natáčení dodává: „Námět klipu jsme vymysleli poslední den roku 2022, který jsme strávili společně s kapelou. Hned jsme věděli, že ho chceme točit s kameramanem Jakubem Pavlištíkem a navázat tak na dva roky starou spolupráci (Pod Střechou). Kuba to nakonec i stříhal a má na finální podobě lví podíl. Vlastně si nejsem jistý, jestli by bez něj vůbec nějaký klip vznikl. Díky němu vypadá na úrovni, přestože jsme natáčeli svépomocí a bez nějakého velkého rozpočtu.”

Nové album vzniká pod producentským dohledem Ondřeje Ježka. Ten nechal aktuální skladbu "špinavou”, zakázal při nahrávání metronom a výsledkem je nahrávka, která silně evokuje zážitek z koncertu. Zpěvák Honza Vacík vyměnil akustickou kytaru za elektrickou a sekunduje tak Stratocasteru Dalibora Hrubeše. Rytmickou sekci ve složení Jirka Sejf (bicí) a Kuba Hartmann (baskytara) doplňují ještě saxofony Anežky Urbanové a Anny Kurkové, která ve skladbě spolu s Eliškou Brejchovou také zpívá.

Dětem je druhá z deseti chystaných skladeb na nové album, jehož vydání je plánované na listopad. Na jeho dokončení běží sbírka na Donio.cz https://www.donio.cz/laska-vzdycky-ctvrt-na-smrt-nove-album

 

Fotky Josef Beneš

Text Natálie Velebilová

 

GALERIE

Související obsah:

» Čtvrt Na Smrt pokřtí album v Café V lese   (Monika Jetelová, 01. 04. 2022)
» Čtvrt Na Smrt v kavárně Zasekávák   (Redakce, 19. 05. 2023)
» Startovní Čáry předznamenávají nové album kapely Čtvrt na smrt   (Alice S., 01. 05. 2023)
» Čtvrt na smrt na Strahově představili videoklip k protestsongu Pod střechou   (Ondra Kocáb, 11. 03. 2021)
» „A furt to nestačí,“ tvrdí Čtvrt na smrt.   (Karel Souček, 11. 04. 2022)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Headlineři festivalu Rock for People: Recyklace nebo kalkulace?
16.04.

Headlineři festivalu Rock for People: Recyklace nebo kalkulace?

Hned na konci každého léta, popřípadě začátkem podzimu, hudební fanoušci každoročně vyhlíží soupisky...


Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu
15.04.

Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu

Pražský Palác Akropolis bude již tuto středu 17. dubna dějištěm křtu nového alba zpěvačky a skladatelky Báry...


Novo Amor bude mít v Čechách premiéru
15.04.

Novo Amor bude mít v Čechách premiéru

Velkou dávku snů, lásky a touhy naservíruje na svém premiérovém vystoupení v České republice...


Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené
15.04.

Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené

Krátce po koncertě Evergreen Terrace na festivalu Brutal Assault jsem strávil příjemnou a neformální půl hodinku s celou...


Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma
14.04.

Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlásila již před 13 lety 30. duben jako Mezinárodní den jazzu....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru