Debut české supergroup Vprostřed noci vznikal 10 let

Vprostřed noci je název superskupiny tuzemské alternativní a akustické scény, za níž stojí ústřední dvojice bendžista a kytarista Luboš Malina (Druhá tráva) a zpěvačka Kateřina García. Ty doplňují kytaristé Steve Walsh (Erasure, Viktor Krauss Band), baskytarista Jakub Vejnar (Muff, November 2nd), kontrabasista Tomáš Liška (Druhá tráva) či bubeník Kamil Slezák (Dan Bárta). Koncertně se ke kapele připojil i producent Martin Ledvina (Aneta Langerové, David Stypka). Jejich hudba odkazuje k písničkářství, ledzeppelinovskému rocku, ale i alternativním plochám. Nad tím vším se klene silná linka českých textů básnířky Věry Provazníkové. Debutové album Vprostřed noci vychází na LP, CD a jako digitální download.

„Vprostřed noci je vyústěním dvacetileté hudební spolupráce mezi mnou a Kateřinou García. První obrysy projektu se tvořily před deseti lety, kdy jsme hledali, jaký dát písničkám, které jsme s Káťou napsali, zvuk. Nakonec jsme oslovili producenta Steva Walshe, který má zásadní podíl na zvuku nahrávky," popisuje Luboš Malina.Poprvé se hudebníci zavřeli do studia před sedmi lety, společně s kytaristou a producentem Stevem Walshem, baskytaristou Jakubem Vejnarem a bubeníkem Kamilem Slezákem. Hlavním motivem písní byly právě poetické texty Provazníkové, které doplnila báseň Podzimní motýli od Bohuslava Reynka a báseň Karla Hanka Máchy Ani labuť ani Lůna. K ní Věra Provazníková dopsala další čtyři sloky.

„Ačkoliv je hudební úprava jednotlivých písní rozmanitá, po textové stránce je album Vprostřed noci uceleným tematickým celkem, kterým jako jednotící prvek prostupuje svébytná poetika Věry Provazníkové. Texty Bohuslava Reynka a Karla Hynka Máchy ho přirozeně doplňují," říká zpěvačka Kateřina García, pro kterou je projekt Vprostřed noci úplně prvním, ve kterém zpívá výhradně česky. „To je pro mě osobně velmi důležité: díky práci na této desce jsem si totiž našla cestu k českému jazyku a naučila se vnímat jeho zvukomalebnost," dodává s tím, že Vprostřed noci plánují první koncerty na příští rok. 

„Myslím, že posluchači našich dosavadních kapel budou překvapeni hudebními polohami, které na albu najdou. Jsou tam jak doteky sedmdesátkového rocku s kytarovým sólem a zvukem ala Led Zepplin, tak i alternativní plochy odkazující k našim oblíbeným Radiohead a Sigur Rós," popisuje Luboš Malina, který na albu upozadil své bendžo a nahrával spíše na akustickou kytaru.
GALERIE

Související obsah:

» Druhá tráva prosí fanoušky o pomoc   (Karel Souček, 23. 03. 2013)
» Druhá tráva připomíná svůj velký koncert v Telči   (Karel Souček, 23. 11. 2012)
» Hlas Kateřiny García zdobí nové album Malina Brothers   (Karel Souček, 02. 01. 2018)
» Po americkém turné se Malina Brothers těší na domácí publikum   (Karel Souček, 10. 01. 2017)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Vyšla výroční reedice legendárního art-rockového alba Svět Hledačů
28.11.

Vyšla výroční reedice legendárního art-rockového alba Svět Hledačů

Pro připomenutí alba Svět Hledačů z roku 1979 je letošní rok velmi významný Zásadní jubileum jsou pětasedmdesátiny...


Rock for People buduje festivalový areál evropského významu a zve na vánoční večírek
28.11.

Rock for People buduje festivalový areál evropského významu a zve na vánoční večírek

Společnosti Ameba Production se po letech působení v areálu královéhradeckého festivalparku se podařilo scelit...


Barbora Mochowa nabízí v novém singlu naději a radost
26.11.

Barbora Mochowa nabízí v novém singlu naději a radost

Magický, něžný, uhrančivý. Takový je nový singl zpěvačky a pianistky Barbory Mochowé s názvem Wait for Life....


Rock for People Concerts přivezou The Plot in You
25.11.

Rock for People Concerts přivezou The Plot in You

Svůj koncertní line up rozšířila série Rock for People Concerts o další zajímavé jméno. Pořádnou...


Trojice nových vánočních singlů a klipů
25.11.

Trojice nových vánočních singlů a klipů

Pavel Callta, Radek Banga, Cocotte Minute. Co mají tito značně rozdílní muzikanti společného? Natočili novou vánoční písničku...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Tokyo Jukebox 3
25.11.

Tokyo Jukebox 3

» Friedman Marty

Marty Freidman, bývalý kytarista slavné thrashmetalové formace Megadeth,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru