Davová Psychóza v rámci 35 let Tour 2022 naservíruje pořádnou dávku punku fanouškům i v Modré Vopici

Slovenská legenda, punková kapela Davová Psychóza zahájí turné 35 let Tour 2022 v červenci.

Celkem kapela naplánovala 20 koncertních zastávek.„Zahajujeme naše 35. ročník letní turné k výročí DVP! Po třech letech opět na pódiích, my s vámi, vy s námi..."Jedním z termínů je i zastávka v klubu  Modrá Vopice 28.července. Takže nejen Pražáci máte tak možnost si užít jedinečný koncert na venkovním pódium.

O úvod večera se postará čtveřice Antisocial Skills. Jejich provedení hardcore, to jsou, nadneseně řečeno, středoevropští Black Flag pro rok 2020, s energií a šmrncem, jaký měla kapela na počátku osmdesátých let. Před pár lety vydali našlápnuté debutové épéčko.

VSTUPNÉ 300,- kč bude pouze na místě!

V prosinci 2019 kapele vyšlo poslední album Emancipácia. „Jednou z našich nejúspěšnějších písniček je Christiánia. Je o území v Kodani, alternativním místu ke svobodnému životu. Vznikla ještě za komunismu a byla pro nás a naše fanoušky symbolem naděje. V Christiánii vytvořili v kapitalistické společnosti něco ještě autonomnějšího. Kapitalismus jim to dovolil, což si nelze představit v případě socialismu, ve kterém jsme žili u nás. My tu měli Christiánii ve svých bytech," dodává Kassa.

Skupina Davová Psychóza vznikla v roku 1987, počas tejto tri apol dekády jej existencie sa stala jednou z najkultovejších punkových skupín ako na Slovensku, tak aj v Českej republike. Stihla vydať päť radových albumov – Antropofóbia (1991), Svet žaluje (1992), Kríza vedomia (1998), Nakŕmte prežratých (2004) aEmancipácia (2019), jeden Split 7´´ Zeměžluč + Davová psychóza (2001), jedno DVD Davová psychóza 1998 – 2003 (2004), jeden album Greatest Shit Live (2008) ajeden split 12´´ LP Davová psychóza + Zeměžluč (2014), z ktorých vzišli desiatky kultových skladieb (najznámejšie songy sú Depresia, Spravodlivosť, Tiesňové volanie, Radujme sa, veseľme sa, Mozgová paralýza, Dnes je správny deň, Christiánia, Davová psychóza, Svet žaluje, Kult osobnosti, Agresia, Horiaca Európa, Ľudské práva, Ilúzia alebo realita, Epitaf pre Boha, Čierna diera, Tvár plná nenávisti, Echo v raji a mnoho ďalších). Vzhľadom na to, že spevák kapely Jano Kassa dlhodobo žije v ďalekej Austrálii, Davovka koncertuje veľmi málo alen sporadicky, niekedy s viacročnými prestávkami. Naposledy absolvovala turné v lete 2019 (Léto sDavofkou Tour 2019) atak najbližšie sa koncertne predstaví po troch rokoch ato znovu vletnom období tohto roku na letných festivaloch, resp. samostatných open air koncertoch vobdobí od 21.7. do 28.8. vrámci turné Davová Psychóza – 35 rokov Tour 2022.

Davová Psychóza sestava: Jano Kassa – spev, Marcel Duchoň – gitara, Roman „Hulo" Hulín – basa a Tibor „Cibi" Adamec – bicie.

Na rok 2023 Davovka plánuje odohrať klubové turné kzatiaľ poslednému albumu Emancipácia (2019), ktoré pre pandémiu Covid-19 odkladá už od roku 2020. Či to bude vjarnom, alebo jesennom období 2023 kapela upresní po tohtoročnom letnom turné vseptembri.

GALERIE

Související obsah:

» Velký punkový večer v Modrý Vopici byl parádní!   (Jana Kleinbauerová, 22. 02. 2017)
» Modrá Vopice vzpomínala na muzikanta, zpěváka a muzikálového herce Roberta Hlavatého   (Jana Kleinbauerová, 19. 06. 2019)
» Modrá Vopice zve na tradiční Punk za dvacku, ale i na pořádný rockový nářez   (Jana Kleinbauerová, 29. 06. 2021)
» Modrá Vopice slaví 22. narozeniny   (Jana Kleinbauerová, 18. 08. 2015)
» Modrou Vopicí zněl crossover-rock, power metal, hard and heavy, ale i rock'n'roll   (Jana Kleinbauerová, 22. 11. 2015)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Deaf Heart se naposledy ohlížejí za deskou Curse of the Sophomore Album
14.08.

Deaf Heart se naposledy ohlížejí za deskou Curse of the Sophomore Album

Pod názvem Curse of the Sophomore Album vyšlo letos v únoru druhé studiové album kapely Deaf Heart. Po úspěšném...


něco něco přijedou do Café V lese s novým bubeníkem
14.08.

něco něco přijedou do Café V lese s novým bubeníkem

V pátek 2. září v pražském Café V lese odstartují něco něco svoji podzimní koncertní sezónu....


Australané ochutnali Prahu aneb Rüfüs Du Sol úspěšně debutovali
14.08.

Australané ochutnali Prahu aneb Rüfüs Du Sol úspěšně debutovali

S permanentním úsměvem na tváři všech tří Australanů, Rüfüs Du Sol si dnes v pražském Karlíně...


Multižánrový Prasofest na Vlčtejně si připsal devátý zápis do hudebních kronik
11.08.

Multižánrový Prasofest na Vlčtejně si připsal devátý zápis do hudebních kronik

Členitý areál podhradí zříceniny Vlčtejn se v sobotu 6.8.2022 proměnil v hudební arénu, kde se na programu...


Sleeping With Sirens mají na cestě další desku!
11.08.

Sleeping With Sirens mají na cestě další desku!

Americká pop punk rocková kapela Sleeping With Sirens oznámila novou desku Complete Collapse, která přijde na pulty 14. října...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Letní kapela
14.07.

Letní kapela

» Letní kapela

Letní kapela s Jaromírem Švejdíkem (Jaromír 99) nabízí na debutovém...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru