Dáreček Live! aneb nestárnoucí Mňága a Žďorp

Po osmé večerní to ve středu 11. září před pražskou Lucernou vypadalo jako už dlouho ne. Fronta linoucí se až na Vodičkovu byla předzvěstí... že Mňága pořád baví!

Mňága a Žďorp patří k české scéně už šestadvacet let. Z loňských bujarých oslav čtvrt století ve vyprodané Lucerně vznikl DVD záznam, který zachycoval památné momenty, aby mohly vzniknout další. Dlouho očekávaný večírek křtu onoho záznamu s názvem Dáreček Live!, který vyšel 9. září, se uskutečnil s grácií, vtipem a lehkostí. Aneb přeloženo - Lucerna se otřásala v základech!

Značně naplněný Music Bar fanoušky všech možných generací začal nestárnoucí partičku českého rocku naléhavě vyvolávat lehce po deváté. Mňága to rozbalila až chvilku před půl desátou a to rovnou jedním z největších hitů - Hodinovým hotelem. Padnul tak nevyřčený slib, že to bude pořádná párty ve velkém stylu. A byla..!

Dorazili i Márdi a Cais

Hit střídal hit, atmosféra perfektní, uvolněná a pohodová, jak to na koncertech Mňágy a Žďorp bývá. Dlouho nikdo netušil, které hosty si Petr Fiala se svou bandou pozval, a tak, když se na podiu objevil Márdí z Vypsaný fiXy, publikum se hlasitě zaradovalo. Jejich společné jarní turné Tugedr Tůr sklidilo nečekaný úspěch, kluci už to mají nacvičené, a tak Márdiho Nagasaki Hirošima se spřátelenou kapelou byla skvělým zpestřením. Přidal ještě fiXí Kostel-Biohazard-McD a pak si zbytek koncertu užíval s dobrou náladou v davu.

Unikátním hostem byl i zpěvák a bubeník partičky Tata Bojs Milan Cais. Ten si s kapelou střihl hitovku Měsíc po 'tatabojsovsku' a se slovy „Vždy, když vidím bicí… musím!" se vrhl k Pavlovi Koudelkovi, bubeníkovi Mňágy, a předvedli spolu výbornou show. I on za doprovodu kapely osvěžil set list dárečkem ze své dílny. Zazněli Pěšáci, s akustickým rozjezdem a pořádnou roztleskávačkou. 

Tohle je Made in Valmez

Další pozvání přijali hudebníci, které spojuje Čechomor. Franta Černý a Karel Holas sekundovali při Písničce pro tebe. Mimo jiné hostoval i kytarista Petr Zelenka. Samotného aktu křtu se zhostil dlouholetý kamarád kapely, umělec tělem i duší - Petr Váša. Po řádné alkoholové spršce Dárečku Live!, si střihl fanoušky oblíbenou Lokomotivám se motají kola.

Po půl jedenácté Mňága odchází. Ale zase se rychle vrací. Nechali si to projít hlavou. S pokorou, ale nadšením celého Music Baru, Petr Fiala představil celý svůj kumšaft a všichni dohromady dodali, že vlastně tohle všechno je Made in Valmez. V jedenáct se párty rozpouští. Vydařená, veselá a pohodová. Jako sama Mňága!

 

GALERIE

Související obsah:

» Mňága a Žďorp uspořádá narozeninovou párty v Lucerně   (Joe Stramr, 22. 08. 2012)
» Mňága nabízí další dáreček, tentokrát na DVD   (Karel Souček, 19. 08. 2013)
» Výhledově! Best of 25 let   (Karel Souček, 02. 12. 2012)
» Mňága a Žďorp   (Joe Stramr, 10. 09. 2010)
» Mňága a Žďorp   (Joe Stramr, 10. 09. 2010)
» Pro kapelu Mňága a Žďorp byl letošní rok báječný, říká Petr Fiala   (Karel Souček, 04. 12. 2012)
» Výběrové album Mňágy doplňuje coververze Janotovy skladby   (Karel Souček, 09. 11. 2012)
» Mňága a Žďorp rozjela narozeninové turné   (Joe Stramr, 14. 11. 2012)
» Fixa bude střídat Mňágu s Wohnouty   (Karel Souček, 27. 01. 2013)
» Vypsaná fixa vyjede s Mňágou na turné   (Ondra Kocáb, 06. 01. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Fanoušci americké skupiny Big Time Rush se konečně dočkali
02.11.

Fanoušci americké skupiny Big Time Rush se konečně dočkali

Big Time Rush je americká popová kapela, která vznikla v roce 2009. Tvoří ji čtyři členové – Kendall Schmidt,...


Jamaron vyhlížejí s novou deskou Forum Karlín
02.11.

Jamaron vyhlížejí s novou deskou Forum Karlín

Něco zůstane je název nového, v pořadí již čtvrtého studiového alba rockové kapely Jamaron....


Isabel LaRosa přiveze do Prahy temně snové tracky
01.11.

Isabel LaRosa přiveze do Prahy temně snové tracky

Americká zpěvačka Isabel LaRosa patří k nejzajímavějším jménům současného popu. Její temně...


Švédský chlad a pražská noc: Katatonia chystá koncert plný melancholie
01.11.

Švédský chlad a pražská noc: Katatonia chystá koncert plný melancholie

Podzimní koncertní sezóna přidává další temnější zastávku. Do pražského Paláce Akropolis se v pátek 21. listopadu...


Hudebnice Veru Linhartová představuje své první sólové album ÆON
01.11.

Hudebnice Veru Linhartová představuje své první sólové album ÆON

Houslistku, skladatelku a zpěvačku Veru Linhartovou znají fanoušci alternativní hudby ze Zvířete jménem Podzim,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Ascension
27.10.

Ascension

» Paradise Lost

Ascension je název již sedmnáctého studiového alba britské gothic-doom...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru