Další experimentování

Recenze alba : The Path of Totality

Interpret: Korn
Celkový čas: 00:41:50
Vydavatel: Roadrunner
Rok vydání: 2011
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium:

O Kornech se toho dost napovídá. Už jen proto, že fanoušci jsou různorodého složení. Kalifornská partička s metalem míchá spoustu hudebních stylů, na které si jen vzpomenete. Za dlouhodobou existenci došli od tvrdých metalových riffů až k prvkům dubstepu. The Path of Totality je plná těhle dubstepařů, kteří jej i produkovali.

Hned u prvního tracku Chaos Lives in Everything do vás začnou nalívat stále stoupající hvězdu, dříve malé emíčko, dnes komerčně nejviditelnějšího DJ Skrillexe. Je to standard toho, co Korn umí ze sebe dostat plus spousta dubstepu. Už při druhé písničce mě napadá, jestli by Korni zvládali být stále úspěšně plodní i bez těhle serepetiček. Kill Mercy Within dává prostor holandské Noisii. Také z horšího soudku, podle mě vše zachraňuje nesmírně zajímavá barva hlasu Jonathana Davise. Ve stejném duchu přejedeme náladovou My Wall (ft. Excision and Downlink). A konečně se dostáváme k něčemu co stojí za řeč, Narcissistic Cannibal. Velmi chytlavá melodie se zajímavým spádem. Povedená práce jak ze strany kapely, tak Skrillexe a Kill the Noise.

V Illuminati (ft. Excision and Downlink) opět zabředneme do melancholických náladiček. Z těch nás vytáhne zvláštně agresivní začátek Burn the Obedient (ft. Noisia), přeneseme se přes Sanctuary (ft. Downlink) a přes jednu z lepších na The Path of Totality – Let’s Go (ft. Noisia). Ne, že by na všech těch skladbách bylo něco špatného, jen když všechny vysvlečeme z téhle dubstepové parádičky, dostaneme staré Korny typu Untouchables, akorát na dost nižší úrovni. Ovšem teď se dostáváme k opravdové perle celého alba, Get Up! Tam si kapela se Skrillexem opět sedla a vznikl tenhle agresivně povzbuzující song. Jak moc někteří dubstep nemusí, tak tady ho budou milovat, dokonalá souhra. Krasojízda pokračuje ve Way Too Far (ft. 12th Planet), se sice trochu fádním refrénem, ale sloky stojí za to. Zuřivě se zakousnou do vašich nervů a cukají tělem. Uzavíračka Bleeding Out (ft. Feed Me) začíná klavírem a postupně se dostává do rychlejšího tempa plus v závěru bridge s irskými prvky, což hodnotím velmi kladně. Na konci jsou dva bonusy Fuels the Comedy (ft. Kill the Noise). Osobně se divím, že není na regulérním tracklistu mezi ostatními, protože v mnohém předčí víc jak polovinu písniček zařazených na albu. Skoro to samé se dá říct i o Tension (ft. Excision, Datsik and Downlink).

Rozhodně Korn předvedli něco nového a že dubstep se dá použít všude jako zajímavý prvek k podkreslení. Když píšu k podkreslení, chci vytknout občasné utápění se, protože se sem tam vkrádá pocit, že slyšíte jen zpěv a spoustu dubstepu, se kterým by Korn měli příště (pokud nějaké takové příště bude, protože u Korn je možné vše a modleme se, ať na další desce neslyšíme třeba Hannah Montanu) možná trochu šetřit. Jinak co se samotných hostů na CD týče, nutno konstatovat, že nejlepší kousky vznikly na základě spolupráce se Skrillexem.

DISKOGRAFIE

RECENZE
Ztracený syn změnil Paradigma

Ztracený syn změnil Paradigma

Nemám příliš ve zvyku hodnotit Korn ze dvou pohledů: Období s Headem a bez Heada. Mluvím...
ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Diva Annabelle má heels a zve ke společnému létání
07.12.

Diva Annabelle má heels a zve ke společnému létání

Zpěvačka Annabelle přichází s novým tanečním singlem heels, který má posluchačům zvyšovat sebevědomí před...


Lenny píše novou baladou pokračování příběhu své maminky
07.12.

Lenny píše novou baladou pokračování příběhu své maminky

V pražském klubu Roxy proběhlo v pondělí národní kolo Eurovision Song Contest 2024, ze kterého...


Kapela Nickelback oznámila evropské koncerty v rámci Get Rollin' Tour
07.12.

Kapela Nickelback oznámila evropské koncerty v rámci Get Rollin' Tour

Cenami ověnčená rocková kapela Nickelback oznámila evropské koncerty v rámci Get Rollin' Tour 2024, na kterých...


Metalová Niakara se druhým koncertem ve své hudební historii představila v plzeňském Medvědovi
06.12.

Metalová Niakara se druhým koncertem ve své hudební historii představila v plzeňském Medvědovi

Zajímavé koncertní zážitky nabídl plzeňský klub Bílej Medvěd hostům v pátek 1.12.2023. Na místních...


Svébytný duch kultovních kapel Dio a Rainbow ožije ve Svatobořicích-Mistříně
06.12.

Svébytný duch kultovních kapel Dio a Rainbow ožije ve Svatobořicích-Mistříně

V posledních letech se v hardrockovém světě rozmohl velmi sympatický nešvar. Na live turné nevyrazí...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Místo odpočinku
07.12.

Místo odpočinku

» Povodí Ohře

Tragické okolnosti nebo zklidnění schizofreních countrypunkerů na nové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru