Co že chystá Indies Scope na příští rok?

Nejvýznamnější tuzemské nezávislé vydavatelství Indies Scope poodhalilo ediční plán na příští rok. Na co se tedy fanoušci kvalitní a originální muziky mohou těšit? Tituly jsou řazeny chronologicky podle data vydání, i když změny nejsou vyloučeny. Stejně jako postupné doplňování o další alba.

Bezobratři - Desátý den trní

Netradičně akusticky hrané a nápaditě aranžované album Bezobav (2010, Indies Scope) vyneslo kapelu až k žánrové ceně Anděl 2010 v kategorii world music. Velká očekávání z nového alba kapela uspokojí ihned na počátku roku 2014. Šestičlenná formace plná píšťal, fujar a koncovek, která hledá inspiraci především v lidové hudbě, určitě chystá řadu překvapení.

Luno

Před třetím albem nabídne skupina šestipísňové EP s názvem Psycho-pop. A ještě před tím dva speciální akustické koncerty, 14. ledna v plzeňském Divadle Pod Lampou a 16. ledna v pražském Paláci Akropolis. Frontmankou kapely je Ema Brabcová známá z elektropopové Khoiby, která svého času předskakovala i The Cure v Berlíně. Dalším neméně známým členem Luna je basák Šmity, který kdysi s Emou založil Roe-deer, hrál v Prostitutes a za poslední roky několikrát procestoval Evropu jako zvukař Black Lips.

BraAgas

Také s jedinou výjimkou dámská kapela BraAgas chystá nové, v pořadí páté řadové album. Snad bude stejně úspěšné jako deska Tapas, za níž dámy dostaly žánrovou cenu Anděl. BraAgas se žánrově řadí k world music, protože jejich repertoár tvoří lidové písně z celé Evropy – např. Španělska, Okcitánie, Galícile, Skandinávie, Balkánu či písně Sefarditů. Kapela se vyznačuje především výraznými a barevnými vokály a temperamentní rytmikou, ale i používáním netradičních nástrojů jako je třeba cistra, dudy, šalmaje, šalimo a různé druhy perkusí.

Cermaque - Rodinné album

Po desce Démon v Paříži se chystá šesté řadové album písničkáře Jakuba Čermáka. Ke spolupráci si poprvé přizval producenta Tomáše Havlenu a členy kapely Cirkus Cermaque. Na desce kromě nich účinkují i frontman KvětůM.E.Kyšperský, kapela Zrní, Lucie Vítková, Jarda Noga či Iamme Candlewick.

DVA

Nedávno Hudební knihovna psala o singlu a videoklipu Mulatu z dílny dua Dva. Ten je předzvěstí dlouho očekávaného alba Nipomo. Jeho vydání kapela plánuje na 25. února 2014 u amerického vydavatelství Northern Spy Records a v Evropě na vlastní značce Label Home Table, exkluzivním distributorem v České republice bude právě Indies Scope.

Lesní zvěř

Osobité pojetí drum´n´jazzu či nu-jazzu pod vedením Jiřího Hradila (Tata Bojs, Umakart) skvěle funguje nejen na jazzovém, ale i rockovém či alternativním podiu. Druhé album po vysoce ceněném eponymním debutu vyjde v březnu 2014. Producentem je Dušan Neuwerth. „Nu-jazz nechápeme nutně jako hudbu spojenou s jazzem, je to jen východisko plné svobody, které se právě nenechává omezovat nějakými stylovými škatulkami, a umožňuje nám nespoutaně využívat vlastní představivost," vysvětlil spoluzakladatel Lesní zvěře Miloš Rejsek.

Jiří Pavlica & Hradišťan

Také folklórní Hradišťan chystá nové album, které má navázat na legendární desku O slunovratu. Toto album bylo výsledkem zhudebnění Skácelových básnických textů obohacených o neméně podnětná moudra lidové poezie či biblického textu. Výběrem textů byl dán rámec celého alba O slunovratu, které se na fiktivní procházce zastavuje u jednotlivých ročních období, lidových svátků a zvyků vůbec.

Kieslowski

Duo Kieslowski nahrává ve Francii, produkuje Jan P. Muchow a novinka vyjde v září 2014. Fanoušci nápadité dvojice si mohou čekání zkrátit remixovým EP Na lože, kterou Kieslowski vydali letos v listopadu. Na albu si vzali jejich písně "do parády" přední elektroničtí tvůrci z Česka i zahraničí. Vedle hudebníků jako je Guy Van Nueten (Belgie), Dutch Rall (USA), Moimir Papalescu, Kittchen nebo Bonus, se do remixování pustil i Jan Čechtický (Ohm Square). Zde je výsledek:

A další chystané novinky? Legendární dámská skupina Zuby nehty připravuje comebackové album s novými písněmi, k nimž na podzim chystá i koncerty. Čtyři roky čekají fanoušci unikátního dámského violloncelového dua Tara Fuki na nástupce Sens. Páté řadovky se dočkají příští rok, stejně tak novinku představí multižánrový Traband Jardy Svobody či Čankišou, kteří nám zase budou vyprávět, co nového je u národa Čanki.

GALERIE

Související obsah:

» Cermaque vydává desku plnou démonů   (Karel Souček, 28. 12. 2012)
» Jakub Čermák bojuje s démony v sobě   (Karel Souček, 07. 02. 2013)
» Dva dokončují letní desku s podtitulem Jak přežít zimu   (Karel Souček, 18. 12. 2013)
» Prokletý videoklip má tu správnou atmosféru   (Karel Souček, 21. 12. 2012)
» Pauza naštěstí trvala jen půl roku   (Karel Souček, 09. 06. 2013)
» Čankišou & MALÉhRY aneb muzikanti a herečky poradí, jak na příšery   (Karel Souček, 13. 11. 2013)
» Hudba jednonohého lidu Čanki roztančí Rock Café   (Karel Souček, 19. 02. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu
15.04.

Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu

Pražský Palác Akropolis bude již tuto středu 17. dubna dějištěm křtu nového alba zpěvačky a skladatelky Báry...


Novo Amor bude mít v Čechách premiéru
15.04.

Novo Amor bude mít v Čechách premiéru

Velkou dávku snů, lásky a touhy naservíruje na svém premiérovém vystoupení v České republice...


Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené
15.04.

Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené

Krátce po koncertě Evergreen Terrace na festivalu Brutal Assault jsem strávil příjemnou a neformální půl hodinku s celou...


Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma
14.04.

Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlásila již před 13 lety 30. duben jako Mezinárodní den jazzu....


Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku
14.04.

Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku

Alternativní rockeři The Mysterines vydali první desku před dvěma lety a tehdy taky vystoupili poprvé v Praze....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru