Češi na poslední chvíli změnili goal horn, mistrovství oficiálně zahájila Lenny se svým hitem

Zdroj foto: Andrea Cardin, IIHF

Nic jiného nesjednotí náš národ tak jako hokej, a to především když se hraje mistrovství světa v ledním hokeji na naší domácí půdě. Již podobný článek jsme Vám představili v roce 2022, ale stejně jako soupiska českého nároďáku prochází každý rok úpravami, i tento článek si zaslouží svůj update.

Podle statistik z roku 2019, hokejové mistrovství dohromady tehdy sledovalo přes 6 milionů diváků, a věříme že stejně jako světová populace tak i počet diváků a fanoušků hokeje roste. Nejen jednotliví hráči, ale také sponzoři, reklamy a každý detail je vystavený obrovskému množství diváků, a proto i hudba, která na žádném zimním stadionu nesmí chybět, musí být důkladně vybrána.

Letošní, již 87. hokejové mistrovství, živě z ledové plochy oficiálně zahájila česká zpěvačka Lenny s kapelou, kde představila svou asi nejúspěšnější skladbu „Hell.o", kterou původně vydala v roce 2016.

Suverénně nejdůležitější skladba letošního roku se ovšem stala „Hoja Hoj" od Walda Gang, kterou Národní tým oznámil v den prvního buly na svých sociálních sítích. Strhla se tak veliká smršť nesouhlasných komentářů ze strany fanoušků, kteří nedají dopustit na skladbu „Zavolejte Stráže" původně z filmu Ať žijí duchové, které oblékla nový kabát kapela Maxim Turbulenc, kterou v roce 2015 vybral tehdejší kapitán týmu Jakub Voráček. Ostatní ovšem tento remake už nemůžou ani slyšet a volají po vrácení tradiční písně „Vysoký jalovec", kterou můžeme slyšet z českého kotle i v průběhu zápasu.

Obrovsky kontroverzní skladbu si loni vybral český výběr hráčů do 18 let, kdy po každém vstřeleném gólu hledištěm zněla skladba „Hafo" od Franka Wilda a konkrétně slova

Baby, ty jseš Hafo, baby, chci tě hafo

Baby, ty jseš Hafo, baby, tak pojď na to

Ukazuje ass, já slintám jak pes

Hafo, hafo, hafo, chci jí mít nahoře bez" Yikes! Ale letošní U18 se polepšili a zvolili remix italské klasiky „Sarà perché ti amo", původně od Ricchi e Poveri.

A jelikož si i pořadatel uvědomuje, že se žádná akce neobejde bez hudby, ve fan zóně v Praze i Ostravě je pro diváky připravená stage, kde se každý hrací den představí jiný interpret a fanouškům tak zpříjemní hokejové chvíle. Před i mezi zápasy si zde můžete užít hudební shows řádně se tak naladit na hokejové utkání. V Oficiální Fan Zóně v Praze vedle O2 Arény konkrétně zahrají například Eddie Stoilow, Pilot, Metallica Beroun, DJ Roxtar, Portless, ABBA World Revival, Jen Music, All Right Band, DJ Danda, Rammstein Tribute Show, Red Hot Chilli Peppers Revival, The Rockset – World Roxette Tribute Band, Queens of Bohemia a další.

V Ostravě jsou slovenský a polský národní tým skoro jako doma, a právě z toho důvodu organizátor pozval slovenské kapely Iné Kafe, Heleniné oči či Hrdza, a polské interprety Big Bike Orchestra a Foxy Hunters. Program opět doplní Revival kapely jako jsou Prague Queen, Rolling Stones Revival Brno, Red Hot Chilli Peppers Revival, Czech Floyd nebo Banda del Caffe.

Zeptali jsme se několika fanoušků na prostou otázku: Jaká písnička posle Vás k hokeji prostě patří? Odpovědi byli dost pestré, padlo vše od „Narco" (Blasterjaxx, Timmy Trumpet) po Daniela Landu a jeho „Uruz". Nedokážete si představit hokej bez Van Halen a jejich „Jump", „Freed from Desire", hit pozdních devadesátek od italské zpěvačky GALA nebo italské disko pozdních osmdesátek v podobě „Tarzan Boy" od projektu Baltimora. Je vidět že vás Italové baví, škoda jen, že ten hokej jim moc nejde.  Samozřejmě jste nezapomněli zmínit ani obrovskou klasiku „Live is Life" od rakouské kapely Opus nebo ten náš oblíbený „Vysoký jalovec".

Koneckonců ať mistrovství probíhá jakkoliv, my se všichni shodneme na jedné skladbě, kterou chceme slyšet co nejčastěji, a tou je samozřejmě česká hymna. Právě tu při zahájení 10. května v pražské O2 Aréně živě zazpíval operní pěvec Adam Plachetka.

Související obsah:

» Hudba se prolíná všude, i v hokeji   (Monika Jetelová, 13. 05. 2022)
» Exhibiční Nulté kolo hokejové extraligy ozdobí známá jména   (Karel Souček, 17. 10. 2016)
» Pitstop Boys přidávají pátý song do svého repertoáru   (Natálie Havelková, 04. 06. 2023)
» FIFA v Kataru již klepe na dveře a my přinášíme souhrn všech nových i starých fotbalových skladeb   (Natálie Havelková, 18. 11. 2022)
» Formule 1 a všudypřítomná hudba   (Natálie Havelková, 27. 05. 2022)
» Hudební senzace motorsportu je zpět s novým singlem!   (Natálie Havelková, 17. 10. 2022)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Jeden Kmen se doma rozloučil s pohádkovou deskou
22.05.

Jeden Kmen se doma rozloučil s pohádkovou deskou

Brněnský klub Melodka minulý víkend hostil žánrově nevšední večer. V jeho útrobách vystoupily tři neofolkové...


Alfie Jukes znovu zavítá do Prahy, tentokrát v rámci vlastní headline show
22.05.

Alfie Jukes znovu zavítá do Prahy, tentokrát v rámci vlastní headline show

Britský hudebník Alfie Jukes se znovu podívá do Prahy, kde tentokrát vystoupí na headline show již 7. 6. v Café...


Na křtu v pražském Rock Café si fanoušci poprvé naživo vychutnali všechny skladby z nového alba Tomodachi od Mirai
22.05.

Na křtu v pražském Rock Café si fanoušci poprvé naživo vychutnali všechny skladby z nového alba Tomodachi od Mirai

Mirai, známá česká popová hudební skupina, přinesla svým fanouškům 12. dubna tohoto roku dlouho očekávané...


Putovní ČEZfest nabídne hudbu, film i sport, vše zdarma
21.05.

Putovní ČEZfest nabídne hudbu, film i sport, vše zdarma

Na konci května startuje rodinný festival ČEZfest, který zve na populární české kapely, filmové projekce...


V plzeňském Medvědovi to opět žilo – trojice kapel představila autorskou tvorbu s punkrockovým přídomkem
21.05.

V plzeňském Medvědovi to opět žilo – trojice kapel představila autorskou tvorbu s punkrockovým přídomkem

Páteční večer 17.5.2024 nabídl hostům Bílýho Medvěda trojici formací, jejichž autorská dílna již nalezla místo...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
To nejlepší
27.04.

To nejlepší

» Kryl Karel

Karel Kryl by letos 12. dubna oslavil osmdesáté narozeniny. Těsně před...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru