ČELIT SÍLE METALCORU! VELŠSKÝ KVARTET BULLET FOR MY VALENTINE SE VRACÍ DO FÓRA KARLÍN!

BULLET FOR MY VALENTINE patří mezi nejpopulárnější metalcorové kapely a to po zásluze. Po letošním odloženém turné nyní kapela konečně oznámila nové termíny pro rok 2023. Fórum Karlín bude jejich útočištěm 9. února 2023! Velmi milým překvapením je přidání ukrajinských strmě stoupajících progresivních hvězd JINJER s uhrančivou vokalistkou Tatianou Shmayluk a fanoušky taktéž potěší i otvírák v podobě kalifornských ATREYU.

Velšský kvartet BULLET FOR MY VALENTINE uměl průběhem let vždy citlivě experimentovat se zvukem a dochází u nich k žánrovým přeskokům. Po tvrdším, kořeny přiznávajícím období (album Venom) se BFMV na posledním albu Gravity přiklonili k popovějšímu vyznění a svezli na vlně moderního zvuku elektroniky a synťáků.

Na prodejnost nosičů ani nezájem fanoušků nemůže v posledních letech stěžovat. Po posledním úspěšném albu se přesunul do arén a odjel ty největší koncerty. S novou deskou svým fanouškům chce obrazně řečeno urazit hlavu a na koncertě ve Foru Karlín je zadupat do země.

 Svými prvními dvěma deskami (debutem The Poison především) nadefinovali britský metalcore a hlavně k této hudbě dokázali přitáhnout nové fanoušky, čímž žánr metalcoru napomohli zpopularizovat. Ještě dnes i po více než patnácti letech si pamatujeme ten ‚wow moment‘, když jsme poprvé slyšeli „Hand Of Blood” nebo „Scream Aim Fire”. Od té doby se BULLET FOR MY VALENTINE stali jednou z největších metalových kapel a prodali miliony alb po celém světě.

 „Proč sakra mění zvuk? Kam tímhle míří?," jsou každodenně opakující se otázky fanoušků, na níž má každý svou odpověď. Nazvat však Gravity přešlapem, by bylo mylné. Ani na ní BFMV neztratili svou tvrdost, jen na svůj sound pohlížejí jinak. A že výsledkem je ‚stadiónový metálek’, když explozivní kolekce s vymazlenou produkcí má domyšlené aranže a skvěle napsané skladby? Jenže přesně takovéto desky vám dovolí vystoupit z davu a udělat něco nečekaného a zároveň často kapelám, které se chtějí vyvíjet, nestát na místě a zkouší něco nového, tyto úkroky nechají nahlédnout, co v jádru autorů vlastně tříme, aby se pak mohli posunout ‚správným‘ směrem.

V listopadu 2021 kapela vydala stejnojmené album Bullet for My Valentine. V pořadí sedmé, eponymní album, které je opět odvážnou kapitolou. Oproti poslední desce Gravity  je nové album o dost tvrdší a naštvanější. Plná dravých melodii, sól, riffů a nadupané rytmiky.

 


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hlas jako zvon. Tokhi nazpíval chorál My Mother Told Me.
29.02.

Hlas jako zvon. Tokhi nazpíval chorál My Mother Told Me.

Magický, uhrančivý zpěv se silnou atmosférou. Téměř a cappella, jen za doprovodu perkusí. Taková je variace...


Obnovená sestava EKG Heart rock udělala výrazný krok k návratu na hudební pódia
29.02.

Obnovená sestava EKG Heart rock udělala výrazný krok k návratu na hudební pódia

Kulturní dům v Borovech u Klatov se stal místem restartu kapely EKG Heart rock. Na místním pódiu se představila...


Vystoupení Nialla Horana se blíží
29.02.

Vystoupení Nialla Horana se blíží

Niall Horan je irský zpěvák a skladatel, který píše písně v žánru pop soft rock - folk, pop rock. Na jaře...


Yonaka nás v Rock Café nechá nahlédnout do svého domu
29.02.

Yonaka nás v Rock Café nechá nahlédnout do svého domu

Mnozí je znají jako předskokany Palaye Royale, pokud jste ale o rockové partičce Yonaka ještě neslyšeli, máte...


V plzeňském Urbexu jelo pogo, punkový mejdan měl u publika silnou podporu
28.02.

V plzeňském Urbexu jelo pogo, punkový mejdan měl u publika silnou podporu

Plzeňský Urbex Club, jehož suterénní prostor se nachází na Klatovské třídě nedaleko Divadla J.K.Tyla,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Co my víme
23.02.

Co my víme

» Bratři Ebenové

Nová nahrávka Co my víme je 6. řadovým albem kapely Bratři Ebenové....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru