„Buď sebou, jestli to uneseš,“ doporučují něco něco v novém singlu Nečekej!

„Buď tím, kým jseš. Nečekej, že to dostaneš. Buď sebou, jestli to uneseš," zpívá Tomáš Tkáč z kapely něco něco v novém singlu Nečekej!. A Bětka Trusinová dodává: „Neříkej mi, co mám dělat. Celej život vstřebávám a vyhovuju... nevim, koho život žiju, něčí jo, ale svůj určitě ne." To jsou dvě zásadní poselství nové skladby, která je hudebně velice vstřícná, melodická, energická, rytmicky strhující a zároveň textově velice osobní.  

„Na songu jsme začali pracovat na konci minulého roku. Měli jsme za sebou poměrně intenzivní období, kdy jsme přehodnotili náš vztah ke kapele i k sobě samým a chtěli jsme tenhle novej start potvrdit i hudebně. Hudbu jsme měli hotovou poměrně rychle, ale písnička dlouho neměla žádný text. Texty u nás většinou píšu já, ale tady hlavní téma skladby přinesl Tomáš, který napsal text refrénů. Až po nich vznikly moje sloky," vysvětluje Alžběta Trusinová.  Písnička je hodně osobní, protože do ní svoje intenzivní přesvědčení vložili oba členové něco něco. „Tomáš, kterého už nebaví čekat, a ví, že když si „to" nevezme hned, nikdo jiný to za něj neudělá. A já, která už jsem unavená z toho, jak mi pořád někdo říká, co mám dělat," zdůrazňuje Bětka.   

Tomáš k songu říká: „Celej život bojuju s tím, že je pro mě nesmírně těžký vykomunikovat svoje potřeby a zároveň cítím, že i když máte v životě jakkoliv velkou podporu od vašeho okolí, jste to vždycky nakonec vy, kdo si musí pomoct. Kdo musí udělat ten poslední, často nejtěžší krok. A o tomhle pocitu Nečekej! je."   

Tomáš i Bětka přiznávají, že čím déle hudbu a vše kolem dělají, tím víc je to baví. „Jsme úplně jiná kapela, než hrála v létě 2023. A do klipu z dílny KUK production se tahle proměna a příval energie skvěle propsaly," uzavírá Alžběta, která fanoušky zve na řadu letních koncertů. K těm nejzásadnějším patří Praha, Přístav Karlín (19. 6.), Colours of Ostrava – Full Moon Stage (19. 7.) nebo Praha, Palác Akropolis, Série PULZ (13. 9.).
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice
17.07.

Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice

Groovy metalová kapela Hemlock odstartovala na začátku července své evropské turné. Tahle parta muzikantů...


Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu
17.07.

Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu

Během letošního léta přivítá Praha zbrusu nový festival. Nese název BadBoy Fest a uskuteční se 24. srpna na malebné Prague...


Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra
17.07.

Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra

V rámci koncertní série Prague Open Air vystoupí kytarista, hudební skladatel, uznávaný autor symfonické...


Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba
17.07.

Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba

Euforie z návratu na koncertní pódia i do studia v případě rockové kapely Imodium stále trvá. Po singlech Lampy, Tuláci a...


Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album
16.07.

Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album

„Země je kulatá a Bůh není. Vakcíny fungujou, klima se mění. Elvis už nežije, Měsíc byl dobyt, je prostě dobrý...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru