Obrysy avizují třetí album kapely něco něco

Po albech Začíná (2020) a Útržky (2021) chystá kapela něco něco třetí nahrávku. Pod názvem Třetí vyjde u vydavatelství Divnosti v září 2023 a prvním singlem jsou Obrysy. Ty reflektují sdílenou životní zkušenost – pocit, že se věci kolem i my sami velmi rychle měníme. A přiznávají i určité obavy z budoucnosti.  



„Změna ale nemusí být nutně špatná. Věta Kým jsme byli dřív, nemá s tím, kdo jsme teď, nic společný, může obsahovat i spoustu úlevy nebo dokonce radosti z pozitivní proměny," vysvětluje autorka textu a zpěvačka Alžběta Trusinová.  

Zatímco druhá deska něco něco Útržky hovořila o hledání místa ve světě, chystaný studiový počin Třetí přináší jasné sdělení, že si svou cestu hudebníci a partneři v životě našli. Vyzrálost, ukotvenost a sebejistota jsou rozpoznatelné v hudbě i textu. Námět se v Obrysech střetává s provedením, výslednou atmosféru podtrhuje jednoduchý pixel-artový videoklip s nádechem melancholie.  

Alt pop s příměsí taneční hudby i elektroniky prokládají zpěvačka Alžběta Trusinová a zpěvák a kytarista Tomáš Tkáč syntezátory a post-punkovou kytarou. Obrysy se nahrávaly v pražském studiu Golden Hive, za bicí usedl bubeník Jakub Švejnar (KIN, Uthando, Dust In The Groove aj.)  

Něco něco odehráli desítky klubových a festivalových koncertů v České republice i na Slovensku. V nejbližší době vystoupí 25. 5. na festivalu Dobrý den Kociánko v Brně, v červnu se chystají na Party ve Františkánů do Kadaně, u:fest v Rožnově pod Radhoštěm, festival Holostok a pražský Metronome festival. Během léta míří např. na Šrámkovu Sobotku, Povaleč, Krásný Ztráty Live nebo festival Mikulove.
Foto: Jan Lapčík
GALERIE

Související obsah:

» Unikátní prostor pražského Kaštanu přivítá něco něco a dné   (Karel Souček, 24. 03. 2022)
» něco něco přijedou do Café V lese s novým bubeníkem   (Karel Souček, 14. 08. 2022)
» něco něco avizují singlem Vlny nové album   (Karel Souček, 16. 03. 2021)
» něco něco děkují živým videem a spouští crowdfundingovou kampaň na vinyly   (Ondra Kocáb, 10. 01. 2022)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Signs of the Swarm: Tohle je ta nejnaštvanější forma kapely vůbec
18.05.

Signs of the Swarm: Tohle je ta nejnaštvanější forma kapely vůbec

Během večera narozeninového nedělního dne 30. ročníku festivalu Rock for People jsem si popovídal s dobře naladěnou...


Magický večer a dvojitý křest na Cargo Galery
18.05.

Magický večer a dvojitý křest na Cargo Galery

V sobotu 16. května hostila pražská Cargo Gallery další z výrazných jarních koncertních večerů. České kapely...


Kouřící Králík praskal ve švech a lokální scéna ukázala, že má co říct
17.05.

Kouřící Králík praskal ve švech a lokální scéna ukázala, že má co říct

V baru U Kouřícího Králíka v Brně se děly věci! Nabídl večer, který měl všechno, co od malého klubového...


Co si nenechat ujít na festivalu Rock for People?
17.05.

Co si nenechat ujít na festivalu Rock for People?

Festival Rock for People 2026 každoročně nabízí obrovské množství interpretů napříč žánry a orientace v programu...


Skillet rozproudili Forum Karlín
16.05.

Skillet rozproudili Forum Karlín

Dne 9. května 2026 se ve Foru Karlín odehrála nezapomenutelná hudební událost, která přilákala množství fanoušků...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Megadeth
06.05.

Megadeth

» Megadeth

Megadeth je eponymní sedmnácté studiové album thrashmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

PODCAST TŘI DECI
Tři Deci #30: Výroční akce
09.05.

Tři Deci #30: Výroční akce

Dnešní narozeninovou epizodou slavíme rok existence podcastu Tři Deci, a tak si budeme...