Brno čekají pikantní hudební události

Moravská metropole obyčejně nebývá cílem promotérů pro pořádání velkolepých hudebních koncertů ať už zasloužilých, či vycházejících hvězd. Samozřejmě, většina agentů slyší na Prahu lépe a také poptávka a zázemí je o úroveň výše. Přesto se pravidelně najdou hudební lahůdky, které se odehrávají v Brně a kterým by měla být věnována patřičná pozornost. Vyberu jen několik nejsladších hudebních zážitků: Deep Purple (2006) Rolling Stones (2007), Linkin Park (2008), Marylin Manson (2009), Lenny Kravitz (2009), nebo dokonce dvakrát Alice Cooper (2008, 2013). Zdá se, že se situace pomaličku lepší, hudební nabídka v Brně je zajímavější a obyvatelé Brna a okolí nemusí kvůli každé zajímavé hudební zkušenost cestovat dlouhé hodiny. Druhá polovina roku je velice zajímavá. Ovšem i první polovina byla poměrně bohatá, posuďte sami: Crowbar, Agnostic Front (Melodka), The Subways, Archive, Anathema, The Feud, Princess Chelsea (Fléda), Laibach (Sono), Blayze Bayley (Semilasso), Royal Republic (Čarodějáles), Kosheen (Boby Centrum), Exodus (Favál) a další.

Judas Priest

Info: DRFG Arena (Rondo), 12.12.2015, 790 – 1 290 Kč.

Judas Priest

Judas Priest se v rámci svého aktuálního turné vrátí ještě jednou do ČR. 12.12.2015 vystoupí v brněnské DRFG ARENĚ. Existuje jen několik heavy metalových kapel, kterým se podařilo dosáhnout toho, čeho Judas Priest během své téměř 40 leté kariéry. A i přes svou popularitu a vliv, které jsou na historickém maximu, Judas Priest znovu berou útokem tuto planetu na svém posledním světovém turné, které nese název „Redeemer of Souls Tour 2015". Fanoušci budou mít šanci vidět a slyšet kapelu, která definovala podobu heavy metalu tak, jak jej známe dnes.

Robert Plant and the Sensational Space Shifters

Info: DRFG Arena (Rondo), 23.7. 2015, 990 – 1 390 Kč, 20:00.

Robert Plant

Zpěvák Robert Plant, jeden z největších hudebníků a nezaměnitelný hlas Led Zeppelin, nositel Řádu Britského impéria a několika cen Grammy, se vrací do České republiky – 23. 7. 2015 vystoupí v doprovodu Sensational Spaci Shifters v Hale Rondo. Půjde o jeho první návštěvu brněnské metropole. Robert Plant natočil své první komerční nahrávky v roce 1966. V roce 1967 založil skupinu nazvanou Band of Joy s bubeníkem Johnem Bonhamem. Zakrátko je doplnili kytarista JimmyPage a basista John Paul Jones a dali tak vzniknout New Yardbirds,kteří se posléze transformovali do Led Zeppelin. Éra Led Zeppelin skončila v roce 1980, kdy John Bonham zemřel. Svůj široký hudební záběr Plant posléze dokazoval i v rámci sólových projektů, ve kterých se k němu mimo jiné připojil i Jimmy Page. Vydával desky s kapelami jako TheHoneydrippers, Priory of Brion nebo Strange Sensation a v jeho tvorbě se odráží vášeň pro psychedelický rock, blues,africkou, tradiční a lidovou hudbu, ale i moderní elektronické styly.

House of Lords

Info: Melodka, 13.10. 2015, 520 Kč, 19:30.

Klenot amerického melodického hard rocku House of Lords přijíždí po vydání svého desátého studiového alba s názvem Indestructible koncertovat do ČR! Byť bychom za tak výsostně britským názvem, jako je House of Lords (Sněmovna lordů) čekali rockové vyslance Jejího veličenstva, opak je pravdou – domovem jedné z nejznámějších rockových kapel je (jak bývá v tomto ranku zvykem) slunná Kalifornie. Na podzim letošního roku se House Of Lords opět vydají na evropská klubová pódia, aby naživo podpořili své nové album s názvem Indestructible. Kapela představí nejen skladby z aktuální novinky, ale své věrné fanoušky potěší výběrem toho nejlepšího ze své bohaté minulosti. I když už House Of Lords nehrají pro plné stadióny a v prvních řadách ze sebe netrhají trička ječící blondýnky, pořád ještě se vyplatí jejich koncerty navštívit – už jen proto, že James Christian nezapomněl nic ze svého umění a jeho podmanivý chraplák nám spolehlivě navodí onu kouzelnou atmosféru let, kdy jsme si listovali v Metal Hammeru a poslouchali přitom hity jako „Remeber my name" nebo „Can’t find my way home", které jsou dodnes neodmyslitelnou položkou koncertního playlistu House Of Lords.

Alexandrovci

Info: DRFG Arena (Rondo), 10.10. 2015, 99 – 1 490 Kč, 15:00, 20:00.

Česká republika opět přivítá světoznámý ruský armádní soubor Alexandrovci. Celkem 12 koncertů v 9 městech ČR se uskuteční na podzim 2015. Turné se uskuteční u příležitosti 70. výročí osvobození a konce 2. světové války. Opět tak desítky tisíc diváků uvidí ojedinělé vystoupení tohoto obřího tělesa, které se po dvou letech vrátí se sólisty VadimemAnaněvem a Borisem Dyakovem a speciálním hostem souboru bude opět Valeria „Lery" Kurnuškina která vystupuje jako sólistka a ve svých osmi letech předvádí strhující výkony, za které ji diváci koncertů odměňují vždy vřelým potleskem vestoje. V současnosti Alexandrovci koncertují po celém světě, jejich kalendář je zaplněn vždy na více než rok dopředu. Koncerty jsou nezapomenutelným a světově ojedinělým kulturním zážitkem. V Česku tak celkem devět hal opět rozezní mohutný stočlenný sbor, jehož mohutný hlas je znám po celém světě. Základem repertoáru Alexandrovců jsou ruské národní a vojenské písně, přičemž tu nejznámější, "Svjaščennaja vojna" (Svatá válka), jim tu po sobě zanechal sám zakladatel souboru Alexandrov. Poprvé ji veřejně Alexandrovci předvedli v roce 1941, když vyprovázeli své vojáky do války. Na památku této události byla před časem na vlakovém nádraží v Bělorusku odhalena pamětní deska. V době 2. světové války se Alexandrovci rozdělili do několika skupin a jezdili tak zpěvem povzbuzovat sovětské vojáky na frontu, do zákopů i nemocnic. Tehdy absolvovali neuvěřitelných 1500 vystoupení. A právě v roce 2015, u příležitosti 70. výročí konce druhé světové války, bude tento odkaz připomenut v rámci celého turné. Návštěvníci koncertů velkolepého turné Alexandrovci – European Tour uslyší známé ruské národní písně („Katuša", „Kalinka"…), ale také řadu dalších, z různých hudebních žánrů, od vážné, až po moderní hudbu. Každé vystoupení souboru, kdy je na pódiu více než 100 umělců, je vždy dech beroucím a nezapomenutelným zážitkem!

Mark Lanegan

Info: Fléda, 16.8. 2015, 490 – 550 Kč, 20:00.

Mark Lanegan

Majitel jednoho z nejslavnějších chrapláků na světě vám naservíruje své osobité pojetí blues a poškádlí zajeté klišé rockových tradic. Padesátiletý rockový bard dorazí 16. srpna na Flédu, aby zde předvedl svůj uhrančivě chraplavý baryton a hudební zdatnost prověřenou urputnou dřinou a léty působení na výsluní světové scény. Výrazná osobnost a nekompromisní písničkář má za sebou téměř vše, čeho lze na hudební scéně dosáhnout a co lze na drsné rockové scéně zažít. Mark Lanegan začal svou hudební cestu na konci 80. let s Kurtem Cobainem v garážové blues grunge kapele The Jury. Po vzniku společného songu „Where Did You Sleep Last Night", který pak provázel Cobaina i Lanegana po celou dobu jejich hudebního života, se Lanegan vydal na sólovou dráhu. Jak sám Lanegan později přiznal, jeho sólová dráha vznikla částečně i z prachu a demoverzí nekonečných garážových sessions s Cobainem. Kromě sólových desek Lanegan svým charismatickým hlasem a rázným přístupem k rytmice přispěl i do řady kolektivních projektů. Objevil se na více jak padesáti albech svých kolegů a má za sebou bezpočet spoluprací. V raných 90. letech byl členem grungeové skupinu Screaming Trees, se kterou vydali dohromady sedm alb. V roce 2000 se s bandem rozešli a Lanegan kromě sólové dráhy zakotvil jako stálý člen v kapele Queens of the Stone Age. Mimo to působil i v energické rockové skupině Gutter Twins, se kterou si vyzkoušel live turné v hlasité elektrické i tišší akustické podobě. Na několika koncertech doprovázel i Nicka Cavea. Zkrátka, koncert této osobnosti rozhodně nechcete propásnout.

Children Of Bodom

Info: Fléda, 27.10. 2015, 20:00.

Finská legenda představí na Flédě novou desku a všechny odstíny melodic death metalu. Po dlouhé odmlce se na naše území vracejí velmi populární finští Children of Bodom, kteří na Flédě zahrají exkluzivní koncert pro střední Evropu. Children of Bodom se právě připravují na vydaní deváté řadovky „I Worship Chaos", která bude na podzim horkou novinkou.

Pro-Pain

Info: Melodka, 28.8. 2015, 300/350 Kč, 19:00.

Legendární hardcore parta z New Yorku potřetí na Melodce! Agresivní, vášnivý, dotažený a poctivý – takový je hardcore pionýrů tohoto žánru, newyorské kapely Pro-Pain. Od vydání svého drtivého debutového alba „Foul Taste Of Freedom" se Pro-Pain stali základní složkou jídelníčku posluchačů tvrdé hudby po celém světě. V průběhu své dlouhé a záviděníhodné kariéry kapela stále nachází prostor pro růst a vývoj. Zatím poslední studiové album „Straight To The Dome" nabízí 11 tracků plných poctivého navztekaného hardcoru s nezaměnitelným newyorským soundem. Do některých čísel se velmi obratně promítá sklon kapely k experimentům, příznačný pro několik posledních let. Tentokrát se představí se svým novým, v pořadí již 15. studiovým albem „Voice Of Rebellion". Přijďte se opět přesvědčit, že Gary Meskil v čele Pro-Pain nestárne, ale spíš zraje.

Skinny Molly

Info: Melodka, 22.10. 2015, 450 Kč, 19:30.

Skinny Molly je americká kapela, jejíž ultrajižanský název už přímo odkazuje na příslušnost a provázanost se známou floridskou líhní největších legend jižanského rocku, kterými jsou Lynyrd Skynyrd, Blackfoot čiMolly Hatchet! Jižanský band Skinny Molly založil v roce 2004 kytarista, zpěvák a skladatel Mike Estes spolu s další ikonou jižanského rocku kytaristou Davem Hlubekem. Název Skinny Molly pak jasně a doslovně signalizuje na dřívější působiště dvou hlavních ,,otců zakladatelů". Estes prožil část devadesátých let v barvách Lynyrd Skynyrd, Hlubek byl zas klíčovou postavou slavné ranné éry Molly Hatchet. Albový debut s názvem „No Good Deed" vyšel až v roce 2008,ovšem již bez Dave Hlubeka, který se vrátil zpět k Molly Hatchet. Mike Estes v té době paralelně s kariérou Skinny Molly pak ještě působil ve slavných Blackfoot. S touto kapelou se také představil koncertně v Praze v roce 2011. Když v důsledku právních kliček klasičtí Blackfoot nesměli již po roce 2011 hrát, nastal prostor pro intenzivní koncertní i studiovou práci kapely Skinny Molly. Druhá studiovka s názvem „Haywire Riot" vyšla na podzim roku 2012, turné k této desce přivedlo kapelu poprvé i do České republiky. V říjnu 2015 pak další evropské turné k aktuální desce opět nemine Česko! Tvorba Skinny Molly představuje (v intencích jižanského rocku) zdařilý mix lehce countryrockového projevu Lynyrd Skynyrd s mnohem hutnějším rockovým výrazem Blackfoot. Koncertní setlist pak slibuje zhruba polovinu vlastní tvorby a polovinu skladeb od bývalých kapel členů Skinny. Dojde tedy i na hity typu „Train Train" od Blackfoot či na erbovní jižanskou hymnu „Sweet Home Alabama" od Lynyrd Skynyrd! Skinny Molly vyrazí na turné ve složení Mike Estes-ex Lynyrd Skynyrd, Blackfoot (kytara,zpěv), Jay Johnson-ex Blackfoot (kytara,zpěv), Kurt Pietro-ex Blackfoot (bicí) a Luke Bradshaw (basa). Pro příznivce klasického jižanského rocku a potažmo i pro všechny hledače vysoké rockové kvality je zde jasná perspektiva skvělého hudebního zážitku. Koncert Skinny Molly je čirou jižanskou extází špičkové kategorie!

Irie Revoltes

Info: Sono Centrum, 3.10. 2015, 450 Kč, start 21:00.

Irie" znamená pozitivní nebo šťastní; „Révoltés" je slovo označující vzbouřence nebo povstalce. V luxusním prostoru brněnského Sono Centra zazní neotřelá kombinace reggae, dancehall, hip hopu, ska nebo punku.Těšit se tedy můžete na koncert, který pozitivní energii manifestuje proti diskriminaci, sexismu, šovinismu nebo rasismu. Irie Révoltés byli založeni roku 2000 v německé Heidelbergu.

Laco Deczi

Info: Sono Centrum, 15.10. 2015, 290 Kč, start 20:00.

Laco Déczi je americký jazzový trumpetista, hudební skladatel a malíř slovenského původu. Od svého vstupu na profesionální hudební scénu před více než padesáti lety byl Laco Deczi jejím enfant terrible a punc výjimečnosti mu zůstal dodnes. Svou první desku, „Laco Deczi & Cellula Quintet – Pietoso", vydal v roce 1969. Deska byla nahrána ve studiu A pražského rozhlasu 7.–13. listopadu 1968. Do května 2010 jich vydal 18.

Související obsah:

» Krvavá svatozář od jezera Bodom   (David Malý, 31. 08. 2013)
» Robert Plant v Ostravě - jednoznačný vrchol festivalové scény v Česku   (Karel Souček, 21. 07. 2014)
» Led Zeppelin se opět objeví spolu   (Ondra Kocáb, 03. 12. 2012)
» Led Zeppelin a jejich Good Times Bad Times a Communication   (Jan Vavřík, 21. 04. 2014)
» Vzplála naděje na reunion Led Zeppelin   (David Malý, 22. 02. 2013)
» Milovníky Led Zeppelin čekají v červnu hody   (Karel Souček, 13. 03. 2014)
» Judas Priest připravují nové album   (Jan Vavřík, 03. 05. 2014)
» „Šťastní vzbouřenci" Irie Révoltés v Roxy   (Jan Vavřík, 09. 09. 2013)
» Eva Urbanová věří, že koncerty s Alexandrovci budou nádherné   (Karel Souček, 17. 09. 2013)
» Fotoreportáž Alexandrovci   (Jana Kleinbauerová, 01. 12. 2013)
» Na vánočních koncertech doprovodí Alexandrovce Petr Kolář   (Karel Souček, 21. 05. 2013)
» Přebohatou vánoční nadílku koncertu Alexandrovců pražské publikum nemohlo unést   (Petr Škrabánek, 01. 12. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Holly Humberstone proměnila Rock Café v dívčí pokoj
23.02.

Holly Humberstone proměnila Rock Café v dívčí pokoj

Ve středu 21. února se Rock Café proměnilo v dívčí pokojíček s černě vymalovanými stěnami. Tedy, skoro. Svou...


Warneři i letos pokračují ve vydávání reedic zásadních alb
23.02.

Warneři i letos pokračují ve vydávání reedic zásadních alb

V reedicích významných titulů devadesátých a nultých let bude vydavatelství Warner Music Czech Republic pokračovat...


Klip ještě prohloubil vyznění písně Janka Ledeckého Nedotýkejte se andělů
23.02.

Klip ještě prohloubil vyznění písně Janka Ledeckého Nedotýkejte se andělů

Nedotýkejte se andělů je název nového videoklipu zpěváka Janka Ledeckého. Vznikl k singlu, který...


Balaton Sound vítá na festivalové pláži druhou vlnu hvězd
22.02.

Balaton Sound vítá na festivalové pláži druhou vlnu hvězd

Adam Beyer, Amelie Lens, Stephan Bodzin (live), Reinier Zonneveld (live), Maceo Plex, Mathame, FJAAK, Mind Against, Miss Monique...


Světová hvězda Akon vyráží na evropskou tour
22.02.

Světová hvězda Akon vyráží na evropskou tour

AKON je senegalsko-americký multiplatinový umělec, zpěvák, producent, podnikatel, herec a filantrop. Jeho hudba má jedinečný...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Co my víme
23.02.

Co my víme

» Bratři Ebenové

Nová nahrávka Co my víme je 6. řadovým albem kapely Bratři Ebenové....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru