Vzplála naděje na reunion Led Zeppelin

Odchod legendární kapely Led Zeppelin v roce 2007 mnoho lidí oplakalo. Od té doby se naděje na jakýkoliv comeback rovnaly naivitě nejvyššího ražení. Tedy, až dodnes. Není tajemstvím, že hlavní (a možná jedinou) překážkou návratu legendární hardrockové formace na koncertní pódia, byl její zpěvák a frontman Robert Plant. Jimmy Page, John Paul Jones a Jason Bonham jr. několikrát avizovali, že by se comebacku nebránili.

Možná, ale opravdu jen možná, by se už příští rok mohli fanoušci dočkat nejzásadnějšího comebacku tohoto tisíciletí. Robert Plant totiž poskytl rozhovor australskému programu 60 Minutes, a jeho slova byla opravdu velmi zajímavá. Na poznámku redaktorky Tary Brown, že je Plant vnímán jako hlavní problém v reunionu Led Zeppelin, a poté, co ho s nadsázkou označila jako špatného člověka, zpěvák odpověděl: "Já nejsem špatný člověk. Promluvte si s Jimmym Pagem a John Paulem Johnem. Oni jsou ti pasivní kozorozi. Já v roce 2014 nemám co dělat. Záleží to na nich.".

Naposledy spolu Led Zeppelin hráli 10. prosince 2007 londýnské O2 Aréně. "Bylo na čase ukázat, že jsme dobří. A my jsme byli", vzpomíná Plant. Fámy o reunionu kapely se objevily už v roce 2008, to je ale frontman hned smetl ze stolu. I proto, že byl zaměstnaný prací s blues-country zpěvačkou Alison Krauss a později s kapelou Band of Joy, tudíž ani neměl čas spolupracovat se svými bývalými spoluhráči.

Důkazem, že naděje tentokrát není beznadějná, jsou i slova bubeníka Jasona Bonhama. Ten říká, že jsou Led Zeppelin opravdu blízko k působení s Plantem. "Celý rok jsme spolu psali a vytvářeli novou muziku", říká Bonham.

Mezi léty 2008 a 2013, kdy tři ze čtyř členů Led Zeppelin chtěli v kapele pokračovat, probíhaly i konkurzy na nového zpěváka, kterých se zúčastnil i Steven Tyler nebo Myles Kennedy. Jones, Page a Bonham nakonec koncertování s jiným zpěvákem zavrhli. Nezbývá, než doufat, že všechny tyto informace jsou založeny na pravdivých výrocích.

Související obsah:

» Led Zeppelin se opět objeví spolu   (Ondra Kocáb, 03. 12. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Nové album BRA3 pokřtí Radečci na velkém červnovém turné
14.05.

Nové album BRA3 pokřtí Radečci na velkém červnovém turné

BRA3 je název charitativního projektu, kterým kapela O5 a Radeček odstartovala letošní rok. BRA3 je název velice úspěšného...


Horská střediska obsadí hudba a zábava pro celou rodinu
13.05.

Horská střediska obsadí hudba a zábava pro celou rodinu

V pěti turisticky vyhledávaných horských střediscích se během letních prázdnin uskuteční první ročník hudebního...


Beck se po osmadvaceti letech vrátí do Prahy, vystoupí na Metronome
13.05.

Beck se po osmadvaceti letech vrátí do Prahy, vystoupí na Metronome

Zpěvák, multiinstrumentalista, skladatel a producent Beck, držitel osmi cen Grammy a desítek dalších ocenění, měl...


Grog: Mona Lisa stále září a vyhlíží budoucí pódia
12.05.

Grog: Mona Lisa stále září a vyhlíží budoucí pódia

Rok 2016 byl na naší hard and heavy scéně hodně plodný, a proto je i po letech co objevovat. Po výjimečném...


Ostravská kapela Saca se v novém singlu vrací k angličtině
12.05.

Ostravská kapela Saca se v novém singlu vrací k angličtině

Energická, příjemně melodická i rytmická. Taková je nová písnička ostravské čtveřice Saca s názvem Only...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Věci a sny
08.05.

Věci a sny

» Jelen

Bezmála po pěti letech vydává populární kapela Jelen novou řadovou desku...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru