Alenka, nejsmutnější píseň z alba Sexy Exity, se dočkala videoklipu

Také na novém videoklipu spolupracoval Xindl X s režisérem a výtvarníkem Ondřejem Pfeifferem. V souladu s textem jsou ve videu k vidění lidé, kteří prázdnotu kolem sebe vyplňují prohlížením sociálních sítí. „Alenka je osobně moje nejoblíbenější skladba z desky a na koncertech si ji taky nejvíc užívám. Na posledním turné jsem ji hrál jen akusticky s pianem bez mikrofonu," říká o melancholicky laděné písni Xindl X.
Tématem sociálních sítí se Alenka zabývá podobně jako třeba singl Dřevo, dívá se na něj ovšem z trochu jiného úhlu pohledu. „Zatímco Dřevo je z desky píseň nejveselejší, Alenka naopak tou nejsmutnější. Je to pro mne píseň pocitu osamělosti ve virtuálním světe, kde máte všechny na dosah, ale kde nikdo není skutečný," upřesňuje písničkář.
Jedná se už o pátý singl z loňské kladně přijaté nahrávky Sexy Exity. Fanoušci už mohli z rádií slyšet skladby Věčně nevěrná se Sabinou Křovákovou, Byznys, Dřevo a ZZZ, která podpořila nadační fond Světluška. Etapa aktuálního alba se tím podle Xindla X uzavírá. V současnosti již pracuje na novém materiálu. „Mám napsáno osm nových skladeb, z nichž bych během jara chtěl tři nejlepší natočit a opatřit klipy," slibuje. Pro své fanoušky navíc Xindl X chystá malé narozeninové překvapení, a to v podobě výběrového best of alba na kterém bude dvaadvacet největších hitů a také zmiňované novinky.
K vidění bude tradičně i na mnoha letních festivalech. Repertoár na nich bude pravidelně obměňovat. „Dvaadvacet dosud vydaných rádiových singlů do festivalového dvanáctipísničkového setu nenacpete, obzvlášť když kromě singlů chcete hrát i nějaké novinky. Pro festivaly proto máme na letošek tři různé programy, které budeme střídat, aby se na všechny písničky dostalo rovnoměrně," poodhaluje své plány.
Související obsah:
» Užít si skutečnost. Zn. Praxe relativity (Joe Stramr, 05. 10. 2012)» Lá$ka Xindla X (David Malý, 10. 10. 2012)
» Písničkář Xindl X nám pěkně rozkvetl (Karel Souček, 14. 05. 2014)
» Xindl X si odskočil do Španělska a složil trochu smutné a trochu veselé album Sexy Exity (Petr Škrabánek, 10. 11. 2018)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Přivítání léta s Foster the People
text: Eva Frouzová Konec června znamená příslib letních prázdnin, alespoň částečného odpočinku a pohody...
Nové EP Doroty Nvotovej Lazy je osobnou správou o stave krajiny
Dorota Nvotová vydáva nové EP s názvom Lazy. Nový album obsahuje päť piesní a okrem digitálnej verzie, ktorú...
Uvolněný a přátelský letní večer s kapelami Cold Meat Party a prazdniny
Kapely Cold Meat Party a prazdniny vystoupily ve čtvrtek 26. června v pražském Přístavu 18600. A byl to koncert...
EllyZ ukazuje prostředníček catcallingu a každodennímu sexismu
Catcalling je forma obtěžování na ulici, která se projevuje jako verbální útoky, pískání či posměšky adresované...
Open-air festival Fuchsu obsadí na dva dny tenisový kurt na Štvanici
Alternativní a nezávislé hudbě bude patřit Letní open air festival klubu Fuchs2, který se po roce vrací na Štvanici....
» zobrazit více...
RECENZE
» Tomadachi je album o přátelích, o lásce,...
» Nové album Bratrů láká ke snění i tanci
» Metallica srdnatě vzpomíná na 72 sezón
» Carminho a její album Portuguesa: neskutečné...
» Kapela Bad Karma Boy láká posluchače do tajemných...
» A(b)rakadabra znamená stále špičkovou...
» zobrazit více...
Nezapomenutelný zážitek s japonským metalem
Letos jsem si řekla, že zkusím poznat nějaký ten metal. A proč nezačít hned...
Dukla, Amelia Siba a Maryland podpoří Palestinu
Spřátelené pražské projekty Dukla, Amelie Siba a Maryland opět...
Přivítání léta s Foster the People
text: Eva Frouzová Konec června znamená příslib letních prázdnin, alespoň...
Tomodachi/Deluxe Edition
» MiraiČtvrté studiové album Tomodachi skupiny Mirai vyšlo sice už loni...
Open-air festival Fuchsu obsadí na dva dny tenisový kurt na Štvanici
Alternativní a nezávislé hudbě bude patřit Letní open air festival klubu...
Messa: Na festival Brutal Assault jezdím od 16 let
Na festivalu Brutal Assault jsem si před koncertem popovídal s italskou doom metalovou...
Hodnocení z Neptunu a predikce 31. ročníku Rock For People
foto: Alice S. Jako by to bylo včera, když jsme kupovali první vlnu vstupenek...
Nové EP Doroty Nvotovej Lazy je osobnou správou o stave krajiny
Dorota Nvotová vydáva nové EP s názvom Lazy. Nový album obsahuje päť...
Na festival Mezi ploty se mohou těšit Kristýna a Eva
Po těžkých covidových letech se festival Mezi ploty vrací ve velkém...
Písničkář RODAN se rozhodl poprvé otevřít svá témata v rodném jazyce
Telentovaný písničkář RODAN vydává nové EP s názvem Volám...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.