5 důvodů, proč zažít Sigur Rós naživo

Milovníci sféricky znějícího rocku plného melancholických melodií si jistě nenechají ujít koncert islandské hudební legendy Sigur Rós. Uskuteční se 9. října 2022 v pražském O2 universu a přinášíme 5 důvodů, proč být součástí tohoto koncertu.

Zastavte se a sněte.

Poslouchat jejich tvorbu je jako snít, ilustrovat knihu nebo být součástí dokumentu o té nejkrásnější přírodě. Mix melodických i experimentálních prvků plyne jako voda v řece. Zklidníte se a odpoutáte se na okamžik od zrychlené doby, ve které žijeme.

Poznejte krásu Islandu.

Island je rozmanitá země plná nedotčené přírodní krásy. Jemná i drsná zároveň. Je to zkrátka jiná Evropa, než jak ji většinou známe. A to všechno v sobě má i hudba Sigur Rós, je prostě autentickým průvodcem krásami i jedinečností Islandu.


Nadšené ohlasy.

Superlativy provázejí většinu recenzí (nejen) letošního turné a ohlasů posluchačů a hudebních kritiků po celém světě. Emocemi nabitý koncert bude bezesporu zážitkem na celý život. Změňte přemýšlení o hudbě. Jejich hudba je natolik specifická a rozmanitá, že otevírá posluchačům cestu k vnímání dalších a dalších hudebních poloh.

Váš život bude zase o něco bohatší.

Kdy jindy, když ne teď! Sigur Rós nevystupují často a do Prahy se podívají po dlouhých 14 letech. Jsou zážitky, které se opakují, ale některé už nemusíme mít možnost zažít.     

Na rozmanitém Islandu najdete moře, písčité pláže, hory, pouštní krajinu i věčně zelené planiny, vodopády, ledovce, gejzíry a další divy přírody. Tou nejmagičtější pohlednicí „ledové země" jsou však skladby Sigur Rós.  A nejsme sami, kdo si to myslí. Na otázku, proč nevynechat pražský koncert Sigur Rós přinášíme několik osobních odpovědí.

Milan Cais, vizuální umělec a hudebník: "Protože to je jedna z nejoriginálnějších kapel na světě, která ve své hudbě zřejmě ukrývá tajemství Islandu. Po pár vteřinách poslechu člověk propadne magii jejich nálad, zapomene na rychlost světaběhu někde tam venku a zatouží být aspoň jedním atomem či molekulou jejich zvuku šířícím se v jiné dimenzi prostoru a času.”Terezie Kovalová, violoncellistka, zpěvačka, modelka a učitelka hudby: „Proč nevynechat pražský koncert Sigur Rós? Protože vždycky, když jejich hudbu poslouchám, mám pocit, že mě někdo zavinul do peřinky a s láskou objímal." Igor Ochepovsky, skladatel, kytarista a producent: "Protože na celém světě se kapely s tak autentickým zvukem dají spočítat na prstech jedné ruky.”

Josefina Bakošová, módní návrhářka & hudební labužnice: „Sigur Rós jsem poprvé zaznamenala na soundtracku k filmu Beautiful Boy. Okamžitě jsem se do téhle kapely zamilovala na první poslech, což se málokdy stává. Jejich druhý pražský koncert bude neuvěřitelný zážitek, ze kterého bude člověk dlouho dlouho čerpat."

Carmen Rizzo, hudební producent a umělec: „Sigur Rós je jedna z mých opravdu nejoblíbenějších kapel, jsou jedineční a originální.Když jsem žil v Los Angeles, měl jsem to štěstí se s Jónsim několikrát potkat. Jejich show jsem viděl několikrát a vždycky mi vyrazila dech! Teď, když žiju v Praze, jsem rád, že je tu můžu vidět znovu, a doufám, že si jejich kouzlo užijí i ostatní."

ILÆY, zpěvačka: "Sledovat Sigur Rós naživo a být součástí světla, které vytvářejí svou strhující, niterní hudbou, je nadpozemský zážitek."


Související obsah:

» Islandští Sigur Rós se po 14 letech vrátí do Prahy   (Karel Souček, 11. 03. 2022)
» Pohlazení od Sigur Rós   (Jakub Fritsche, 25. 06. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
The Weeknd konečně oznamuje evropské termíny a jeden z nich je v Praze!
28.11.

The Weeknd konečně oznamuje evropské termíny a jeden z nich je v Praze!

Umělec The Weeknd dnes konečně oznámil evropské a latinsko-americké termíny rozšíření svého...


Třetími headlinery Rock for People jsou britští The 1975
28.11.

Třetími headlinery Rock for People jsou britští The 1975

Po kapelách Slipknot a Muse oznámili pořadatelé 27. ročníku Rock for People třetího headlinera. Hvězdou sobotního...


Páteční večer ve Vrhavči měl metalový náboj
26.11.

Páteční večer ve Vrhavči měl metalový náboj

Malá obec Vrhaveč u Klatov si každým odehraným koncertem získává stále větší popularitu. Od rocku přes punk po metal...


Zanedlouho se dočkáme živého debutu Badflower v Praze
25.11.

Zanedlouho se dočkáme živého debutu Badflower v Praze

Vegan srdcem, duší i hudbou. Badflower míří na svou premiéru v Praze. Tato americká kapela měla původně...


FOTOreport: Anglická kapela Bastille se vrátila po pár měsících do Prahy a my jsme byli u toho!
24.11.

FOTOreport: Anglická kapela Bastille se vrátila po pár měsících do Prahy a my jsme byli u toho!

Anglická kapela Bastille se vrátila po pár měsících zpět do České republiky, a to konkrétně...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Dividing Lines
27.11.

Dividing Lines

» Threshold

Dividing Lines je název již dvanáctého studiového alba, se kterým...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru