Zemřel zpěvák Prodigy Keith Flint

Keith Flint, zpěvák legendární elektro-rockové kapely The Prodigy byl nalezen mrtev ve věku 49 let. Jeho tělo bylo nalezeno v jeho domově v Essexu. Smrt potvrdil mluvčí policie v Essexu dnes 4. března ráno. Podle oficiálních zpráv není úmrtí považováno za podezřelé a zpráva byla předána koronerovi.

Keith Flint byl známý svým punkovým vzezřením, divokými účesy a intenzivním pohledem. Zpěvák se stal jednou z nejvíce ikonických postav britské hudby 90. let. V roce 1990 doplnil Liama Howletta jako tanečník a později se stal frontmanem kapely spolu s rapperem Maximem. Kromě debutové desky „Experience" se všech sedm desek kapely umístili na prvním místě britské hitparády, včetně novinky „No Tourists" z listopadu 2018 (přečtěte si recenzi na poslední desku Keitha Flinta).

Flint se podílel na všech zásadních písních kapely The Prodigy, včetně hitů jako „Firestarter" nebo „Breathe", které se v roce 1996 dostaly na první místo britského singlového žebříčku a první jmenovaný kraloval i ve Spojených státech. Kapela je často jmenována jako ta, která dostala taneční elektro muziku do mainstreamu. 


Videoklip k písni „Firestarter" byl zakázán televizí BBC kvůli frekventovaným stížnostem rodičů, jejichž děti byly zděšeni mimo jiné i Flintovým vzhledem. V rozhovoru pro server the Guardian si v roce 2015 Keith Flint stěžoval, že „aktuální moderní pop muzika je příliš nudná a nezajímavá. My jsme byli nebezpeční a poutaví. Dnes nikdo nechce vypadat nebezpečně. Proto lidé poslouchají jen nezajímavou bezpečnou hudbu".

Ed Simons z dua Chemical Brothers vyjádřil soustrast a označuje Keitha Flinta za skvělého muže. Herečka a zpěvačka Beverley Knight uvedla, že Prodigy byli „nejvíce inovativní, nebojácná a nejodvážnější kapela, která se kdy objevila na pódiu". 

Hudební Knihovna se přidává ke kondolencím.


ZADEJTE KOMENTÁŘ



HUDEBNÍ ZPRÁVY
Letňany vzlétnou na proudech padesátileté železné panny
30.04.

Letňany vzlétnou na proudech padesátileté železné panny

Oslavy 50. výročí založení legendy Iron Maiden má i letos v rámci turné s názvem The Run For Your...


Rockový Katapult jede narozeninovou šňůru, Sušice se stala její druhou zastávkou
30.04.

Rockový Katapult jede narozeninovou šňůru, Sušice se stala její druhou zastávkou

Legendární Katapult s frontmanem Oldou Říhou slaví letos nádherné padesáté narozeniny. K tomuto...


Nesvatá trojice schválila město plameny: Unholy Trinity Tour v Praze
30.04.

Nesvatá trojice schválila město plameny: Unholy Trinity Tour v Praze

Pravděpodobně největší koncertní metalová událost tohoto roku je za námi. Behemoth nekompromisně zválcovali Prahu....


Brod 1995 přivítá v srpnu Kollera, Rybičky 48 nebo Mňágu
29.04.

Brod 1995 přivítá v srpnu Kollera, Rybičky 48 nebo Mňágu

Festival Brod 1995 zve již podvanácté do Českého Brodu na pestrý mix nejrůznějších žánrů i pověstnou...


Papa V Perpetua a jeho ghoulové míří do Prahy
29.04.

Papa V Perpetua a jeho ghoulové míří do Prahy

Švédská progresivně rocková parta Ghost se chystá na svůj šestý koncert v České republice. Po třech letech...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Duše v peří
15.04.

Duše v peří

» Joker Beat

Čtvrté album Joker Beat pod názvem Duše v peří vyšlo 20.12....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru