Žár Laury a jejích tygrů stále trvá
Recenze alba : Továrna na sny

Zaměříme se hlavně na tu druhou, která byla plná očekávání. S čím vlastně kapela dokáže po 7 letech bez nové hudby přijít, v jaké sestavě se objeví? No, poslednímu základnímu členovi Karlu Šůchovi se podařilo objevit nový hlas a novou tvář kapely díky osmadvacetileté zpěvačce Lucii Bakešové. Její energie, ostrost i něha v hlase dokáží diktovat tempo každé skladby a i díky tomu má tento materiál naději.
Přestože uteklo již třicet let od prvotních setkání kapely, vše zůstává naprosto stejné. Kapela neztratila nic ze svých hlavních atribut. Nová deska je pestrá, svěží, živá. Dokáže být vtipná, nebojí se ale zvolnit a zvážnit. Nezměnila se ani image kapely, černé brýle, bílé košile. Hned zkraje udeří Big Bang a Posedlost, které jasně naznačí, že zvuku stále dominují dechové nástroje a baskytara. Trávas Maria přináší vtipné hrátky, naopak trochu nostalgie vnese Anděl strážný, nejklidnější skladba celého alba.
Více rockových prvků uslyšíme U zrcadla, což je jeden z tahounů celé desky. Celkově je první polovina desky silnější než ta druhá, nabízí ještě kousky Davy lidí nebo Tělo ospalý, které se také rozhodně v kolekci neztrácí. Postupně se časem invence vytrácí, textově je deska také jako na houpačce, naštěstí je hlas nové zpěvačky kapely tak charismatický, že si dokáže udržet pozornost. Nemám love a Holka do postele přesto mohly klidně zůstat ve studiu a album by tak mělo ještě větší spád, konec je ale zachráněn díky titulní skladbě Továrna na sny, která celou desku uzavírá.
Laura a její tygří stále udržuje ten žár, který ji dostal do celého světa. Továrna na sny je příjemným balíčkem energické muziky a kapela se tu opravdu našla ve formě. Když se k tomu přičte reedice debutu, je z toho velmi zábavné dvojalbum, které musí každého fanouška kapely velmi potěšit.
- Žár trvá (1988)
Související obsah:
» Žár Laury a jejích tygrů trvá i po třiceti letech (Karel Souček, 18. 01. 2016)» Laura její tygři uvádí (Jiří Hroněk, 25. 02. 2016)
» Žár Laury a jejích tygrů trvá i po třiceti letech (Karel Souček, 18. 01. 2016)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Back Doors Bar ovládl alternativní rock
V Back Doors Baru se večer 24. 7. 2025 nesl ve stylu alternativního rocku. Vystoupily dvě kapely, jako první Gap Between Saturdays....
Brod 1995 přivítá známá jména i mladé kapely
V sobotu 23. srpna 2025 se v areálu Na Kutilce v Českém Brodě bude konat každoroční vzpomínka na prvopočátky...
Žlutý pes pokřtil reedici průlomového alba Yellow Dog na vinylu v klubu Modrá Vopice
Modrá je obloha, když vodejde mrak……, ale ten mrak neodešel a pořádně sprchlo! Povedený večer v klubu Modrá Vopice...
Své čtyřicátiny oslavili UJD v dobré společnosti amerických souputníků a nadšených fanoušků
Svátek alternativní hudby ve skvělé společnosti. I tak lze označit včerejší (29. 7.) večer v téměř...
Organizátoři festivalu Štěrkovna Open Music oznámili hlavní hvězdy příštího ročníku
V noci na neděli skončil vyprodaný festival Štěrkovna Open Music a organizátoři hned oznámili hlavní hvězdy příštího...
» zobrazit více...
RECENZE
» Szidi Tobias se vrací po deseti letech....
» Tomadachi je album o přátelích, o lásce,...
» Nové album Bratrů láká ke snění i tanci
» Metallica srdnatě vzpomíná na 72 sezón
» Carminho a její album Portuguesa: neskutečné...
» Kapela Bad Karma Boy láká posluchače do tajemných...
» zobrazit více...
Žlutý pes pokřtil reedici průlomového alba Yellow Dog na vinylu v klubu Modrá Vopice
Modrá je obloha, když vodejde mrak……, ale ten mrak neodešel a pořádně...
V Paláci Akropolis se bude vzpomínat na Petra Kalandru
Jedna z nejosobitějších, nejcharismatičtějších a nejvlivnějších osobností...
Back Doors Bar ovládl alternativní rock
V Back Doors Baru se večer 24. 7. 2025 nesl ve stylu alternativního rocku. Vystoupily...
Brod 1995 přivítá známá jména i mladé kapely
V sobotu 23. srpna 2025 se v areálu Na Kutilce v Českém Brodě bude konat...
ILYHB si užívají festivalovou sezonu a těší se nejen na Sziget
I Love You Honey Bunny je indie-pop-rocková kapela z Prahy. Tvoří ji zpěvák...
Kultovní Empire of the Sun míří do Prahy, premiérový koncert po dvaceti letech hitů
Australská elektronická ikona Empire of the Sun míří do Prahy po téměř...
The Prostitutes vydávají po deseti letech nové album
V polovině loňského roku se po sedmileté pauze dala opět dohromady skupina...
Vyhrajte 4 vstupenky na zastávku Hradů CZ na Veveří
Putovní festival Hrady CZ startuje tento víkend na Točníku. 8. a 9. srpna jej bude...
Žánrové rozmanitá zpěvačka Dailla tentokrát vsadila na syrovost elektrických kytar
Syrová, energická, dravá, plná emocí. Taková je písnička Some Love, ta osloví zejména...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.