Zadáno pro Yellow Sisters

"Je to přesně mezi Palečákem a Výtoní," slyším jednu z organizátorek dnešní akce. To zrovna do telefonu diktuje přesné souřadnice na koncert kapely Yellow Sisters pořádaného 17. června  2015, na Lodi Tajemství bratří Formanů, kotvící na Vltavě právě vedle Výtoně v Praze.

Uvolněná a přátelská atmosféra kotvící lodi s barem, rodiče s dětmi a pomalu se trousící návštěvníci dnešního koncertu. Na zasluněné palubě lodi popíjím pivo, sleduji hemžení kolem sebe a přemýšlím o koncertě.
Co vlastně o Yellow Sisters vím? Repertoár prakticky neznám, alba neznám, holky/ dámy / matky / sestry .... neznám. Přesto se na koncert náramně těším, protože vím, že "ségry" jsou správně praštěný, a že se budu náramně bavit.

"Matýsku, půjdem se projít po lodi?," otočí se jeden tatínek na malého syna. Je jasné, že koncert rozhodně není jen pro dospěláky. Také jsem se po lodi prošel a zaujaly mě různé kouty (viz galerie).

Yellow Sisters slaví 10 let

Do hlediště se snaží dostat další a další lidé. Už není místo, a tak lidé stojí v uličkách. Moderátor se snaží nastalou situaci zachránit a zve návštěvníky, aby se uvelebili i na pódiu. Lidí v uličkách neubývá, je prostě narváno jak na Titaniku a my právě vyplouváme. Na pódium nastupuje učitelský sbor ZŠ U Brigádníků, tedy jeho angažovaný spolek Putující obláček. Já mám kocábku náram-, náram-, náram-, kocábku náram náramnou ... A Spirituál Kvintet bledne závistí nad hudebním podáním skladby a propracovanou choreografií těchto zralých dam.

Následuje vystoupení multiinstrumentalisty a bubeníka Ephraima Goldina. Je to skvělé!
Po kratičké pauze tu už máme začínající dívčí kapelu Bridges z Mostu (nebo Bridžis?, nebo jak se to vlastně může psát?), nééé to jsou v dalším převleku Sestry. A že to těm mladým trempicím ale sedne. V rychlém sledu se nám představí Robert Rambousek. Antonia Nias a DJ Admirál Kolíbal. Nastupují opět Sestry v podání Glitters and Flitters. Opět nové převleky, nový hudební žánr, ale zase parádní jízda.

Skvělý moderátor večera a dvojnásobný mistr ČR v beatboxu En.Dru nás protáhne základy beatboxu a boos loopingu. Kdo tyto pojmy nezná, jako by nebyl a měli by mu vrátit školné ... :-). Svojí hymnou nás osloví Pravý domácí časopis v podání jeho vydavatelky Petry Kruntorádové a jejího manžela. A dále pokračují vystoupení jednotlivých členek v soukromých projektech.

Předvede se nám Bára Vaculíková i Lena Yellow alias Lenie Lenox (nebo Annie Lennox ?). No prostě byla úžasná..., hlavně to číslo s obručí! Unese nás projekt Řeky a Atmosfériský sbor. Na zbytek hosty neobsazeného pódia se naskládá snad 40 děv oděných v rudý šat a pro gendrové vyvážení i 4 muži. Necháváme se unášet nebeskými tóny skladby Kruhy.

Následuje Mateřská.com a druhou třetinu zakončuje opera Dvě sestry na vsi, tedy 2. dějství z této opery. Dámy si dokáží dělat legraci samy ze sebe! A malá Andělka se už urputně dožaduje své maminky. "... mě by jen zajímalo, s kterýma dvěma, má ty tři děti! ..." A už je konec druhé třetiny a s ním i druhá přestávka. Je kolem 22. hodiny a Sestry ne a ne dost. Bohužel, doma mám hlídání, a proto musím chtě nechtě domů. Dámy omlouvám se, ale rodina volá. To snad ale vy chápete.

To, co jsem dnes viděl, byl mnohdy až šílený výplod osob dělající si legraci ze všeho včetně sebe. Nebojí se do toho jít po hlavě, ale i s rozumem. Reflektují každodenní realitu, ale myslí i na budoucnost (... kolik dětí budou Sestry mít za 10let?, dle En.Dru při frekvenci 40 dětí za rok ... nechme se překvapit). Výtečná zábava na skvělém místě.

A na závěr: Sestry, vše nejlepší do další 10letky! Těším se na další parádní šílené písničky a klipy, ale také na sólové projekty, které mohou nejen bavit, ale také poučit. A také velkej RESPEKT!

GALERIE

Související obsah:

» Yellow Sisters se podařilo přenést koncertní atmosféru na live album   (Karel Souček, 20. 06. 2014)
» Žluté sestry jsou hravé i bez nástrojů   (Karel Souček, 20. 02. 2013)
» Yellow Sisters oslaví desáté narozeniny na Lodi Tajemství   (Karel Souček, 09. 06. 2015)
» Čtveřici Yellow Sisters je radost poslouchat   (Karel Souček, 20. 12. 2014)
» Polovina Yellow Sisters natočila klip o úspěchu, který nepřišel   (Karel Souček, 02. 12. 2012)
» Žluté sestry si nechaly důkladně překopat své písně   (Karel Souček, 07. 12. 2013)
» Bára s Léňou všechno hravě zvládnou   (Karel Souček, 02. 07. 2013)
» Mateřství zmáhá i inspiruje   (Jitka Fialková, 08. 09. 2013)
» Mateřská.com slibuje na křtu hudbu, tanec i vagínu   (Karel Souček, 03. 10. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Páteční večer ve Vrhavči měl metalový náboj
26.11.

Páteční večer ve Vrhavči měl metalový náboj

Malá obec Vrhaveč u Klatov si každým odehraným koncertem získává stále větší popularitu. Od rocku přes punk po metal...


Zanedlouho se dočkáme živého debutu Badflower v Praze
25.11.

Zanedlouho se dočkáme živého debutu Badflower v Praze

Vegan srdcem, duší i hudbou. Badflower míří na svou premiéru v Praze. Tato americká kapela měla původně...


FOTOreport: Anglická kapela Bastille se vrátila po pár měsících do Prahy a my jsme byli u toho!
24.11.

FOTOreport: Anglická kapela Bastille se vrátila po pár měsících do Prahy a my jsme byli u toho!

Anglická kapela Bastille se vrátila po pár měsících zpět do České republiky, a to konkrétně...


Neortodoxní The BladderStones lákají skvělým singlem na nové album
23.11.

Neortodoxní The BladderStones lákají skvělým singlem na nové album

Dynamická, strhující, hravá, velice pestrá bluesová pecka. To je Self-Adhesive Otto, první singl z připravované...


Vánoční alba potěší nejen pod stromečkem
23.11.

Vánoční alba potěší nejen pod stromečkem

Adventní písně a koledy Marty Kubišové a Bratří Ebenů, Karel Gott a jeho Bílé Vánoce, největší kompilace 111 vánočních...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Dividing Lines
27.11.

Dividing Lines

» Threshold

Dividing Lines je název již dvanáctého studiového alba, se kterým...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru