You Me At Six v Praze přívítali na dvě stovky Nočních Lidí

Sobotní večer v pražském Lucerna music baru patřil britské alternativní rockové pětici You Me At Six. Pánové přijeli představit své nové album Night People vydané na začátku tohoto roku. Jako předkapela vystoupili skotští rockeři The Xcerts.

Rockový večer začal krátce po sedmé hodině a na The Xcerts se příkladně zaplnila přední část sálu a balkóny. I přesto, že se trio snažilo nažhavit a rozhýbat fanoušky, reakcí z publika bylo jako šafránu. The Xcerts představili velmi podobný rockový styl jako hlavní hvězdy večera a nemohl jsem se zbavit myšlenky srovnání s americkými Fall Out Boy. Pánové si svoji roli předskokanů užívali a koncert je evidentně bavil, ale nemyslím si, že ve sluchovodech návštěvníků zanechali příliš výraznou stopu.


Mnohem výraznější stopu určitě zanechal druhý koncert You Me At Six u nás. Pánové jsou evidentně ve velmi dobré kondici a v Praze prodali svoji novou desku se skvělým bonusem v podobě průřezu skrz další tři desky. Zpěvák Josh Franchesci je rozeným leaderem a showmanem a diváci v Lucerna music baru mu zobali z hrsti. Celý energický večer odstartovali pilotním singlem „Night People" a všichni jsme mohli obdivovat elán celé kapely. You Me At Six si podmanili celý sál během několika písní a bylo hned jasné, proč v rodné Anglii patří mezi nejzářivější klubové hvězdy. John si užíval poměrně dobré divácké znalosti jejich písní, adekvátní reakce i zvýšenou pozornost přítomných slečen. Když však zrak uhnul z Joshovy osoby, bylo i vše okolo téměř perfektní. Vynikající zvuk v sále dával na odiv výborné kytarové vyhrávky, skvělý Joshův zpěv a velmi dynamickou show. Přestože došlo i na krátké průpovídky a vtipkování, You Me At Six stihli vystřihnout úctyhodných 18 skladeb. I přesto koncert nepříjemně rychle utekl. Jsem si jistý, že koncert bavil i Joshovy rodiče a sestru, které pozval údajně na vlastní žádost právě do Prahy. Kapela i nepřímo slíbila že se k nám i brzy vrátí, což se pochopitelně setkalo s velmi pozitivní reakcí. Koncert You Me At Six nebyl žádná výrazná divočina nebo freakshow, spíše kvalitně provedený alternativně rockový mejdan.


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Páteční večer ve Vrhavči měl metalový náboj
26.11.

Páteční večer ve Vrhavči měl metalový náboj

Malá obec Vrhaveč u Klatov si každým odehraným koncertem získává stále větší popularitu. Od rocku přes punk po metal...


Zanedlouho se dočkáme živého debutu Badflower v Praze
25.11.

Zanedlouho se dočkáme živého debutu Badflower v Praze

Vegan srdcem, duší i hudbou. Badflower míří na svou premiéru v Praze. Tato americká kapela měla původně...


FOTOreport: Anglická kapela Bastille se vrátila po pár měsících do Prahy a my jsme byli u toho!
24.11.

FOTOreport: Anglická kapela Bastille se vrátila po pár měsících do Prahy a my jsme byli u toho!

Anglická kapela Bastille se vrátila po pár měsících zpět do České republiky, a to konkrétně...


Neortodoxní The BladderStones lákají skvělým singlem na nové album
23.11.

Neortodoxní The BladderStones lákají skvělým singlem na nové album

Dynamická, strhující, hravá, velice pestrá bluesová pecka. To je Self-Adhesive Otto, první singl z připravované...


Vánoční alba potěší nejen pod stromečkem
23.11.

Vánoční alba potěší nejen pod stromečkem

Adventní písně a koledy Marty Kubišové a Bratří Ebenů, Karel Gott a jeho Bílé Vánoce, největší kompilace 111 vánočních...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Dividing Lines
27.11.

Dividing Lines

» Threshold

Dividing Lines je název již dvanáctého studiového alba, se kterým...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru