Yonaka nás v Rock Café nechá nahlédnout do svého domu

Mnozí je znají jako předskokany Palaye Royale, pokud jste ale o rockové partičce Yonaka ještě neslyšeli, máte možnost to napravit. Již 10. března 2024 se v celé své kráse představí v legendárním pražském klubu Rock Café. Přivezou tak nejnovější desku Welcome To My House (2023), která nabízí pohled do těch nejtemnějších místností  v myšlenkách členů kapely.

 

 

„Chci, aby se lidé v našich písničkách ztratili. Aby na našich koncertech zapomněli na všechny strasti života a uvědomili si, že tady můžou všechno," zmínila zpěvačka Theresa Jarvis v rozhovoru pro britský magazín whynow.uk. Kapela založená v roce 2014 má za sebou řadu vystoupení na nejznámějších festivalech Download, Reading & Leeds či Sziget. Debutové album Don't Wait 'Til Tomorrow nicméně vydali až v roce 2019, krátce poté, co podepsali smlouvu s hudebním vydavatelem Fueled by Ramen, pod které patří například světoznámí Twenty One Pilots. Přesto se jim rychle povedlo zabodovat, a ve stejném roce získali nominaci na Kerrang! 2019 Awards za nejlepší britský objev. V prosinci téhož roku si ještě střihli účast na EP kapely Bring Me The Horizon.

 

Do Prahy Yonaka přiveze novinku z loňského července, Welcome To My House (2023). Textově je album inspirováno konverzací mezi zpěvačkou Theresou a její terapeutkou. „Vyprávěla jsem své terapeutce o všech těch hrozných věcech, které se mi dějí. Řekla mi, ať si představím, že jsem dům, a všechny problémy jsou jen hosté, kteří přichází a zase odchází. Pomohla mi si uvědomit, že nic netrvá věčnost a jednou jsme zkrátka nahoře a jednou dole," svěřila se zpěvačka v rozhovoru pro zahraniční médium.

 

Brightonské trio na nové desce kombinuje vlivy předchozích písní s větším důrazem na punkové elementy. Silné texty ve spojení s heavy rockem nabízí vhled do pomyslného domu plného potíží, sebedestruktivních myšlenek a pohledu na současnou společnost.

 

 

Rock for People k nám tak veze kapelu, která má rozhodně co říct. Yonaky unikátní hrátky s punkovými vlivy jsou totiž specialitou, o kterou nechcete přijít.


Fotografie: Altpress


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu
15.04.

Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu

Pražský Palác Akropolis bude již tuto středu 17. dubna dějištěm křtu nového alba zpěvačky a skladatelky Báry...


Novo Amor bude mít v Čechách premiéru
15.04.

Novo Amor bude mít v Čechách premiéru

Velkou dávku snů, lásky a touhy naservíruje na svém premiérovém vystoupení v České republice...


Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené
15.04.

Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené

Krátce po koncertě Evergreen Terrace na festivalu Brutal Assault jsem strávil příjemnou a neformální půl hodinku s celou...


Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma
14.04.

Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlásila již před 13 lety 30. duben jako Mezinárodní den jazzu....


Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku
14.04.

Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku

Alternativní rockeři The Mysterines vydali první desku před dvěma lety a tehdy taky vystoupili poprvé v Praze....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru