Who's Bad?!

Recenze alba : Bad

Album: Bad
Interpret: Jackson Michael
Celkový čas: 00:41:36
Vydavatel: Epic
Rok vydání: 1987
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD

Ačkoliv nedosáhla takového úspěchu jako předchozí Thriller, všichni s neotřesnou přesností notujeme notoricky známý rytmus, když čteme větu "Who's bad?!". CD Bad mělo být navázáním na již zmíněný Thriller. Přesože se to co se týče prodejnosti nepovedlo, Bad předčilo Thriller kvalitou a úspěšností singlů. Těch se vydalo celých devět z celkových jedenácti skladeb alba a všechny se staly velkými hity.

Inovátorství in 80's

I přesto, že první singl I Just Can't Stop Loving You nevyšel jako videoklip, stal se číslem jedna v hitparádách, další ho pak následovaly.

Na rok 1987 šílenost a šílená odvážnost přišla s videoklipem Bad. Měl v plné délce celých 16 minut! Další ze singlů je Man in the Mirror, první klip ve kterém se objevila tématika zachraňování dětí, na kterou MJ nakonec tak trochu dojel. Pak tu máme legendární Smooth Criminal, na kterou ještě dnes tančí omladina v klubech. Stěží si však uvědomují, že je to song o tom, jak se vrah vloupá do bytu jisté Annie a zabije jí.

Myslím, že by měl každý vědět, že Jackson, na rozdíl od dnešních R'n'B a popových hvězd, stál za vznikem většiny svých písniček. Jak textově, tak hudebně a většinou i jako producent. Hudebně je to něco tak známého, že to nemusíme dlouze rozebírat a pitvat. Klasika namíchaná různými žánry v každém songu. Poslední deska na které se podílel Quincy Jones. Co song, to singl a co singl to hit.

Bad 25

Ke konci srpna oslavilo Bad 25. výročí vydání a tak se vydavatelství Epic rozhodlo vydat luxusní reedici. Ve velkém stylu. 3 CD a live DVD z tour, natočené ve Wembley. Nechybí songy natočené pro CD, avšak nebyly vydané, a samozřejmě ani tři bonusovky z reedice z roku 2001. Bohužel je však album propagováno remixem Bad od Afrojacka, na kterém hostuje Pitbull. Označila bych to jako jedinou a největší chybu...

DISKOGRAFIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu
15.04.

Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu

Pražský Palác Akropolis bude již tuto středu 17. dubna dějištěm křtu nového alba zpěvačky a skladatelky Báry...


Novo Amor bude mít v Čechách premiéru
15.04.

Novo Amor bude mít v Čechách premiéru

Velkou dávku snů, lásky a touhy naservíruje na svém premiérovém vystoupení v České republice...


Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené
15.04.

Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené

Krátce po koncertě Evergreen Terrace na festivalu Brutal Assault jsem strávil příjemnou a neformální půl hodinku s celou...


Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma
14.04.

Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlásila již před 13 lety 30. duben jako Mezinárodní den jazzu....


Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku
14.04.

Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku

Alternativní rockeři The Mysterines vydali první desku před dvěma lety a tehdy taky vystoupili poprvé v Praze....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru