Vinnie Moore a Tara Lynch během společného turné zavítají do Prahy

Americký kytarista Vinnie Moore je jedním z nejznámějších a vysoce uznávaným muzikantem podobně jako Yngwie Malmsteen nebo Tony Macalpine

Prvních pár základních lekcí dostal od Mary Biddleové v místním hudebním obchodě. Postupně získával kontakty na další hráče v okolí u, kterých cvičil a studoval teorii. Během rozhovoru. v roce 2018 Moore uvedl: "První kytaru jsem dostal k Vánocům, když mi bylo 12, v podstatě jen proto, že jsem viděl obrázek kytary v katalogu JCPenney. Pomyslel jsem si: 'Hej, to vypadá docela dobře. Chci to." Vinnie Moore hrál v klubech a barech, dokud ho manažer Shrapnel Records, MikeVarney neobjevil prostřednictvím dema a biografie, které nasměroval do prestižního časopisu do Guitar Player. Díky spojení s Varneym dostal příležitosti objevit se v reklamě Pepsi v roce 1985 (v reklamě se objevily pouze Vinnieho ruce, když je slyšet jeho hra na kytaru). Krátce poté nahrál své první sólové album Mind's Eye (1986), vydané na Shrapnel Records a s pomocí Tonyho MacAlpina na klávesy. Album získalo několik ocenění od kytarových časopisů a prodalo se ho přes 100 000 kopií.

Hrál také sólovou kytaru s heavymetalovou kapelou Vicious Rumors na jejich debutovém albu Soldiers of the Night (1985). Album obsahovalo jeho píseň „Invader", která byla ve stylu Van Halenovy „Eruption". Další, výrazný krok, bylo jeho připojení ke skupině Alice Coopera na turné, kdy se poté objevil na albu Hey Stoopid zroku 1991. Vydává rovněž dvě instruktážní videa o hře na kytaru.Od června 2003 se stává sólovým kytaristou britské rockové legendy UFO a v následujícím roce s nimi vydal studiové album You Are Here. Následovaly The Monkey Puzzle (2006), The Visitor (2009), Seven Deadly (2012) a A Conspiracy of Stars (2015).Mimo dalších projektů, hraje i sólovou kytaru na debutovém albu Red Zone Rider, které vyšlo 16. září 2014

Tara Lynch speciální host na turné

Americká multiinstrumentalistka Tara Lynch zpívá, hraje na elektrickou a akustickou kytaru, ale také na basu, bicí a klavír. Kromě toho odmala skládá vlastní materiál a mezi svými kolegy se těší vynikající pověsti. Tara Lynch, která studovala mimo jiné u Steva Vaie (Frank Zappa, Alcatrazz, David Lee Roth), Chada Smithe (Red Hot Chili Peppers) a Dereka Sheriniana (Dream Theater, Black Country Communion, Joe Bonamassa), spoléhá především na inspiraci a instinkt, navzdory jejím dokonalým technickým dovednostem: „To, co slyšíte, je přesně to, co ze mě vychází bez jakýchkoli předem naprogramovaných nápadů. Doposud jsem žila docela pestrý život a mám spoustu věcí, o kterých bych mohla mluvit, takže když píšu svou hudbu, říkám to tak, jak to je. To samé dělám s hraním na kytaru. Nejsem tam, abych na někoho udělal dojem, jen abych vyprávěl svůj příběh a doufal, že se lidem bude líbit to, co slyší a dokážou to dokonce vyjádřit." A přesně toho dosáhla ve všech deseti písních na Evil Enough.

Na svém aktuálním albu Evil Enough ji podpořily mezinárodní hvězdy jako Vinny Appice (Black Sabbath/Dio), Tony MacAlpine, Phil Soussan (Ozzy Osbourne/Billy Idol), Mark Boals (Dokken/Yngwie Malmsteen, Ted Nugent), Brent Woods (Vince Neil/Sebastian Bach), Glen Sobel (Alice Cooper) a Björn Englen (Quiet Riot/Yngwie Malmsteen) jako hostující hudebníci. "Všichni uvítali příležitost zahrát si písně, které jsem napsala, a každý host vložil do každé skladby svou vlastní zvláštní atmosféru a pocit, takže zněly prostě perfektně!" Tara Lynch skutečně dokázala natočit vynikající rockové album ve skladbě Evil Enough, které se – přes věhlasné příspěvky hostů – soustředí především na její výrazný hlas, inteligentní, elegantní kytarový styl a vyzrálé skládání písní.

V březnu/dubnu 2019 se Tara vydala na své EVIL ENOUGH TOUR ve Spojeném království a Irsku jako speciální host UFO, kde se kluby zaplnily hned od počátku do posledního místa, jenom aby viděly Taru otevírat show, což je pro předkapelu velmi neobvyklé! Turné mělo velký úspěch. V říjnu 2019 pokračovala ve svém Evilenought Tour a připojila se k řadám umělců Lamb Of God, Anthrax, Suicidal Tendencies, Queensryche na oblíbené akci MEGADETH MEGACRUISE, kde předvedla svou koncertní show. Od listopadu 2019 do února 2020 Tara pokračovala ve svém tour v USA jako speciální host Last In Line až do covidového šílenství, které zastavilo turné po celém světě na zbytek roku 2020 až do poloviny roku 2021.

Související obsah:

» Neuvěřitelný šoumen Marco Mendoza žije hlavně pro svou hudbu a fanoušky   (Jana Kleinbauerová, 29. 04. 2022)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
David Pomahač pokřtí novinku Neviditelný v Café V lese
22.05.

David Pomahač pokřtí novinku Neviditelný v Café V lese

Zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista David Pomahač vydal letos v dubnu u vydavatelství Minority Records své...


FOTOreport: pražská premiéra The smile
22.05.

FOTOreport: pražská premiéra The smile

Boční projekt členů ikonických Radiohead zamířili do Prahy. Jejich debutové album A Light for Attracting Attention...


Dočkáme se comebacku od Fall Out Boy?
21.05.

Dočkáme se comebacku od Fall Out Boy?

Jak jste si jistě všimli, asi největší emo kapela všech dob, My Chemical Romance, vydala singl „The Foundations Of Decay",...


Black Veil Brides vydávají nový videoklip
21.05.

Black Veil Brides vydávají nový videoklip

Američtí rockeři Black Veil Brides své fanoušky poslední dobou hodně napínali, když...


Videoklip k novému singlu Palaye Royale „Broken“ se natáčel u nás
21.05.

Videoklip k novému singlu Palaye Royale „Broken“ se natáčel u nás

Je to pár hodin, co světlo světa spatřil nový singl Broken i s čerstvým videoklipem. Po Punching Bag, Paranoid a No Love...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Afterglow
02.05.

Afterglow

» Acid Row

Nové album Afterglow stoner rockových Acid Row zavání odérem smrti,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru