V sobotu obsadí Řevnice vyznavači rockabilly

Ohrnuté džíny, načesané kohouty, pin-upky, motorky, americká auta, frajery v kloboucích, krásně načesané holky a další atributy rockabilly a rock´n´rollu. To všechno potkáte v sobotu 3. srpna v Řevnicích u Prahy. V místním lesním divadle začíná v 15 hodin již pátý ročník open-air festivalu Rockabilly CZ Rumble, na němž vystoupí řada tuzemských i německých kapel.

Letošní festival navazuje na čtyři předchozí ročníky, které se konaly na westernovém ranči v obci Málkov. „Kvůli lepší dostupnosti jsme letos akci přesunuli do amfiteátru Lesního divadla v Řevnicích u Prahy. Areál je to velmi pěkný a poskytuje veškeré potřebné zázemí pro diváky i účinkující. Nespornou výhodou, zvláště v těchto dnech, je umístění přímo v lese a příjemný stín," poznamenal jeden z organizátorů Pavel Růžička

O tento festival je mezi návštěvníky rostoucí zájem, každý rok se počet diváků zvyšoval. „Festivalová sezona je v plném proudu a i na tento víkend je nabídka různých akcí opravdu obrovská. V našem případě se ale jedná o poměrně stylově vyhraněnou a ojedinělou akci, tak doufáme, že si diváci cestu opět najdou," uvedl Pavel Růžička.

Z kapel zde každoročně vystupují Slapdash Rockabilly a Mordors Gang, kteří zároveň festival pořádají a podílejí se na jeho přípravách. Ostatní kapely se organizátoři snaží točit. Letos například zahrají The Pinstripes, The Skaphandermen, Carlos a jeho kojoti, legendární Tony Škrášek nebo Fribbles.

"Každý rok přijede jedna, dvě zahraniční kapely, někdo z legend, které se rock´n´rollu věnují dlouhá léta, a také mladší kapely, aby bylo vidět, že tento styl rozhodně nevymírá. Každá skupina dostane zhruba hodinový prostor," řekl Růžička.

V rámci festivalu také vystoupí ruské taneční duo Boogie-Woogie & Shag, které předvede ukázky stylových tanců 50. let. Návštěvníci se budou moci nechat stylově učesat či ostříhat od profesionálního kadeřníka, zabývajícího se touto módou. Také si mohou koupit stylové oblečení a doplňky ve stáncích a zřejmě přijedou i nějaké motorky či auta.

GALERIE

Související obsah:

» Carlosovi Kojoti ví, jak si užít a ještě o tom zpívají   (Joe Stramr, 10. 02. 2013)
» Carlos & His Coyotes   (Joe Stramr, 10. 02. 2013)
» Zombíci a vytuněný slečny po česku aneb Rockabilly.cz Volume 1   (Joe Stramr, 21. 12. 2012)
» Záznam posledního koncertu Elvise Presleyho jde do dražby   (Kristina Kratochvílová, 23. 07. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Line-up festivalu Fajtfest čítá už téměř dvacet jmen
04.12.

Line-up festivalu Fajtfest čítá už téměř dvacet jmen

Od ohlášení jednoho z headlinerů, kterým jsou britští While She Sleeps, přidávají organizátoři jedno jméno...


Krásný ztráty Live hlásí první jména
04.12.

Krásný ztráty Live hlásí první jména

Organizátorům, vystupujícím a především návštěvníkům festivalu Krásný ztráty Live se romantické prostředí...


7krát3 dal nový život téměř 40 let staré skladbě Gabriel
04.12.

7krát3 dal nový život téměř 40 let staré skladbě Gabriel

Před téměř čtyřmi dekádami nazpívala Hana Hegerová píseň Michala Horáčka Gabriel. Nyní přichází s volným pokračováním...


Kultovní alba Prouzy se vracejí na vinylu
04.12.

Kultovní alba Prouzy se vracejí na vinylu

K nejkultovnějším kytarovým kapelám 90. let bezesporu patřila frýdeckomístecká Prouza. Dnešní padesátníci...


Isaac Anderson; pražská zastávka jakožto jeho doposud největší sólo show
03.12.

Isaac Anderson; pražská zastávka jakožto jeho doposud největší sólo show

Nottinghamský rodák Isaac Anderson se 1. 12. vrátil znovu do Prahy, kde tentokrát pro své fanoušky vystoupil v MeetFactory....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Třetí
17.11.

Třetí

» něco něco

Třetí album s jednoduchým názvem Třetí vydávají něco něco u domovského...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru