Tři generace Burianů představují nový hudební projekt

Jan Burian, Jiří Burian a Alvin Burian. Tři generace talentu s velkou vášní pro hudbu propojil unikátní projekt 3x3 / 3 Generace, 3 Alba, 3 Hudební směry. Výsledkem jsou 3 nová alba, která vyjdou v březnu a křtít se budou za účasti autorů a zajímavých hostů 14. dubna v Café v lese v pražských Vršovicích. 

Pokolení Burianů udržuje svoji uměleckou linii stále velmi živou a aktivní. Nová alba Jiřího Buriana - Heart Wins, Jana Buriana – Dobrý sen! a osmiletého Alvina Buriana – Hudba pro moje uši nejsou jen o hudbě, jsou o vzájemném sdílení a vášni pro tvorbu. Zkrátka, některé rodiny se setkávají u stolu, jiné v nahrávacím studiu…

„Tohle je pro mě slavnostní okamžik a moc dobře si uvědomuju, že už se to nikdy nemusí opakovat. Otec, syn, vnuk a tři alba vycházející ve stejnou dobu. Tátovi je něco kolem 70 let a já jsem určitě neslyšel podobně znějící album s nikým jeho věkový kategorie. Naopak můj prostřední syn Alvin v osmi letech udělal něco, co taky moc dětí zatím nezkusilo. Celkově mám z toho projektu velkou radost," říká Jiří Burian

První album s názvem Heart Wins je sólovým projektem hudebníka a producenta Jiřího Buriana (Southpaw, Republic of Two, Kapitán Demo). Album vyjde digitálně a také jako kniha s QR kódy odkazujícími na konkrétní songy. Mezi hudebními hosty, které Jiří Burian na svou novou desku přizval, jsou ADONYX, Albert Černý, Anna Vaverková, LVCAS DOPE a další. 

Jan Burian je persona české kulturní scény, muž mnoha profesí – písničkář, průvodce, spisovatel, fejetonista, televizní moderátor, autor dokumentárních filmů a mnoho dalšího. Hudebně velmi pestrobarevné, hravé album pojmenoval pozdravem Dobrý sen! Svému otci jej produkoval Jiří Burian. Texty písní z nového alba vydává Jan Burian také jako sbírku básní pod záštitou vydavatelství Galén. 

Třetím albem Hudba pro moje uši se představuje osmiletý Alvin Burian. Alvinova hudba je velmi osobitá, nejde o žádné zpívánky pro děti, ale spíše francouzské elektro se surrealistickými texty. Na albu pracoval společně s tátou Jiřím Burianem skoro rok. Pro Jiřího nejde o premiérovou tvůrčí spolupráci s potomkem – během prvního lockdownu vytvořil se synem Adamem (12 let) singl Nejmladší, jehož videoklip má na YouTube již 165 tisíc zhlédnutí.


GALERIE

Související obsah:

» Kdo že po ránu kadí zlato? Přece naše národní bohatství, Kapitán Demo.   (Karel Souček, 20. 02. 2015)
» Kapitán Demo říká drogám ne. Odteď na záchod vždycky sám   (Ondra Kocáb, 14. 05. 2019)
» Nepřehlédnutelný Kapitán Demo si ty čtyři miliardy rozhodně zaslouží   (Karel Souček, 25. 04. 2017)
» Jan Burian už dávno není jen folkovým písničkářem   (Karel Souček, 01. 06. 2020)
» Proti gustu žádný dišputát   (Karel Souček, 14. 05. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu
15.04.

Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu

Pražský Palác Akropolis bude již tuto středu 17. dubna dějištěm křtu nového alba zpěvačky a skladatelky Báry...


Novo Amor bude mít v Čechách premiéru
15.04.

Novo Amor bude mít v Čechách premiéru

Velkou dávku snů, lásky a touhy naservíruje na svém premiérovém vystoupení v České republice...


Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené
15.04.

Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené

Krátce po koncertě Evergreen Terrace na festivalu Brutal Assault jsem strávil příjemnou a neformální půl hodinku s celou...


Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma
14.04.

Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlásila již před 13 lety 30. duben jako Mezinárodní den jazzu....


Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku
14.04.

Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku

Alternativní rockeři The Mysterines vydali první desku před dvěma lety a tehdy taky vystoupili poprvé v Praze....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru