Timudej nabízí na novince jízdu bez hranic

Recenze alba : Ještěně

Album: Ještěně
Interpret: Timudej
Celkový čas: 00:41:33
Vydavatel: vlastní náklad/Supraphon
Rok vydání: 2016
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD
Na třetí album černošické party invenčních muzikantů Timudej s názvem Ještěně si fanoušci museli počkat dlouhých osm let. Čekání se ale vyplatilo, kapela mezitím vyzrála v jednu z nejoriginálnějších a nejzábavnějších formací na tuzemské hudební scéně. Jedenáct nových písniček je fakt jízda bez hranic.

Členové Timudeje s lehkostí, nadhledem a přirozeností přeskakují z jednoho hudebního stylu na druhý. Až to po prvních posleších vypadá, že to trochu přehánějí a že novinka nedrží příliš při sobě. Ale jen při prvních, opakované odhalují, že se nejedná o žádnou exhibici, ale promyšlenou a propracovanou koncepci, která ukazuje, jak může být hudba krásná i zábavná zároveň. A navíc je při každém dalším poslechu pořád co objevovat. V aranžích, rytmech, slovních spojeních v několika jazycích, melodiích, dynamice...Timudej se s chutí pouští do rocku, swingu, jazzu, taneční hudby, latiny, balkánských rytmů, popu, samby a nevím čeho ještě. Vždy tak dělá s lehkostí, nadhledem, hravostí, humorem a především obrovskou dávkou energie. Ta pramení nejen z převážně temperamentní, roztančené hudby, ale také z nadšení jednotlivých muzikantů. Hrají opravdu s velkým nasazením a zápalem, jejich radost je nepřeslechnutelná. A také přenosná, a tudíž i nakažlivá.

Hlavně první polovina alba je hodně temperamentní, roztančená. Na rozjetou diskotéku s dunivými beaty a výrazným saxofonem nás zve hned úvodní, vygradovaná Rita Mitsouko. Strhující, přesto pestrou balkánskou jízdu nabízí Bašmajstor, milovníky swingu roztančí vtipná a hravá Surikata, v níž se pojí dřevní atmosféra tohoto stylu s moderním elektroswingem. Zklidnění přináší latinou prodchnutá Niké a beaty se dostávají opět ke slovu v songu Pan kratochvílí, dokonalém to propojení popu, rocku a elektroniky.Na diskotéce zůstaneme i s písní Já jsem Dj, kterou ovládá elektronika s prvky hip-hopu, karnevalovou sambu plnou hříchu přináší María. Zbytek desky se pak ubírá v mírně alternativnějších náladách, takže místy ztrácí drive, hitovost, ale nikoli pestrost. Texty pak podtrhují vyznění hudby, dokonale s ní ladí. Jsou plné slovních hříček v mnoha jazycích, originálních obratů a novotvarů, podtrhují emoce prýštící z hudby. Ostatně i název celého alba je vlastně hříčka s několika významy. Ještěně je tedy vydařená taneční deska ve všech významech toho slova.
DISKOGRAFIE
Tento interpret nemá v tuto chvíli žádná zveřejněná alba ...


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Andělé mají za sebou 1. kolo hlasování, uspěl Calin i Žbirka
01.02.

Andělé mají za sebou 1. kolo hlasování, uspěl Calin i Žbirka

Ceny Anděl Coca-Cola 2022 zveřejnily výsledky prvního kola hlasování České hudební akademie. Ty nastiňují,...


ČELIT SÍLE METALCORU! VELŠSKÝ KVARTET BULLET FOR MY VALENTINE SE VRACÍ DO FÓRA KARLÍN!
01.02.

ČELIT SÍLE METALCORU! VELŠSKÝ KVARTET BULLET FOR MY VALENTINE SE VRACÍ DO FÓRA KARLÍN!

BULLET FOR MY VALENTINE patří mezi nejpopulárnější metalcorové kapely a to po zásluze. Po letošním odloženém...


FOTOreport: Blackmetalový večírek ve Futuru. HARAKIRI FOR THE SKY si přivezli zajímavý support.
01.02.

FOTOreport: Blackmetalový večírek ve Futuru. HARAKIRI FOR THE SKY si přivezli zajímavý support.

Koncert blackmetalových kapel se měl uskutečnit již dříve, ale nakonec byl koncert posunut na 27. Leden 2023. Pro mnohé...


Bring Me The Horizon už za týden v Praze ! Poslední šance ulovit lístky.
01.02.

Bring Me The Horizon už za týden v Praze ! Poslední šance ulovit lístky.

Koncert je za rohem a lístky mizí. Goout hlásí vyprodáno a Ticketportál má už jen pár lístků. Pokud jste váhali do teď,...


Vojtaano míří s novými písněmi do Malostranské Besedy
31.01.

Vojtaano míří s novými písněmi do Malostranské Besedy

Když se písničkář Vojtaano (Vojta Záveský) ohlédne za loňským rokem, může být velice spokojený. Odjel společnou...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Alchymie D.N.A.
21.01.

Alchymie D.N.A.

» Bastard

Alchymie D.N.A. je třetí studiové album havířovské hard´n´...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru