Timudej nabízí na novince jízdu bez hranic

Recenze alba : Ještěně

Album: Ještěně
Interpret: Timudej
Celkový čas: 00:41:33
Vydavatel: vlastní náklad/Supraphon
Rok vydání: 2016
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD
Na třetí album černošické party invenčních muzikantů Timudej s názvem Ještěně si fanoušci museli počkat dlouhých osm let. Čekání se ale vyplatilo, kapela mezitím vyzrála v jednu z nejoriginálnějších a nejzábavnějších formací na tuzemské hudební scéně. Jedenáct nových písniček je fakt jízda bez hranic.

Členové Timudeje s lehkostí, nadhledem a přirozeností přeskakují z jednoho hudebního stylu na druhý. Až to po prvních posleších vypadá, že to trochu přehánějí a že novinka nedrží příliš při sobě. Ale jen při prvních, opakované odhalují, že se nejedná o žádnou exhibici, ale promyšlenou a propracovanou koncepci, která ukazuje, jak může být hudba krásná i zábavná zároveň. A navíc je při každém dalším poslechu pořád co objevovat. V aranžích, rytmech, slovních spojeních v několika jazycích, melodiích, dynamice...Timudej se s chutí pouští do rocku, swingu, jazzu, taneční hudby, latiny, balkánských rytmů, popu, samby a nevím čeho ještě. Vždy tak dělá s lehkostí, nadhledem, hravostí, humorem a především obrovskou dávkou energie. Ta pramení nejen z převážně temperamentní, roztančené hudby, ale také z nadšení jednotlivých muzikantů. Hrají opravdu s velkým nasazením a zápalem, jejich radost je nepřeslechnutelná. A také přenosná, a tudíž i nakažlivá.

Hlavně první polovina alba je hodně temperamentní, roztančená. Na rozjetou diskotéku s dunivými beaty a výrazným saxofonem nás zve hned úvodní, vygradovaná Rita Mitsouko. Strhující, přesto pestrou balkánskou jízdu nabízí Bašmajstor, milovníky swingu roztančí vtipná a hravá Surikata, v níž se pojí dřevní atmosféra tohoto stylu s moderním elektroswingem. Zklidnění přináší latinou prodchnutá Niké a beaty se dostávají opět ke slovu v songu Pan kratochvílí, dokonalém to propojení popu, rocku a elektroniky.Na diskotéce zůstaneme i s písní Já jsem Dj, kterou ovládá elektronika s prvky hip-hopu, karnevalovou sambu plnou hříchu přináší María. Zbytek desky se pak ubírá v mírně alternativnějších náladách, takže místy ztrácí drive, hitovost, ale nikoli pestrost. Texty pak podtrhují vyznění hudby, dokonale s ní ladí. Jsou plné slovních hříček v mnoha jazycích, originálních obratů a novotvarů, podtrhují emoce prýštící z hudby. Ostatně i název celého alba je vlastně hříčka s několika významy. Ještěně je tedy vydařená taneční deska ve všech významech toho slova.
DISKOGRAFIE
Tento interpret nemá v tuto chvíli žádná zveřejněná alba ...


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu
15.04.

Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu

Pražský Palác Akropolis bude již tuto středu 17. dubna dějištěm křtu nového alba zpěvačky a skladatelky Báry...


Novo Amor bude mít v Čechách premiéru
15.04.

Novo Amor bude mít v Čechách premiéru

Velkou dávku snů, lásky a touhy naservíruje na svém premiérovém vystoupení v České republice...


Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené
15.04.

Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené

Krátce po koncertě Evergreen Terrace na festivalu Brutal Assault jsem strávil příjemnou a neformální půl hodinku s celou...


Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma
14.04.

Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlásila již před 13 lety 30. duben jako Mezinárodní den jazzu....


Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku
14.04.

Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku

Alternativní rockeři The Mysterines vydali první desku před dvěma lety a tehdy taky vystoupili poprvé v Praze....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru