Temné balady Natalie Kocab a Michaely Polákové právě přicházejí

Ellis Island je název autorského alba zpěvačky, textařky, spisovatelky a dramatičky Natalie Kocab a skladatelky Michaely Polákové. Vychází po dlouhém a náročném období, kdy u nich proběhl jeden porod, jeden rozvod a vznikla i divadelní hra. Obě ženy mnoha profesí se pracovně setkaly poprvé před deseti lety.

Jejich vztah popisuje Natalie Kocab v rozhovoru k albu, který si můžete poslechnout níže. „Pochopila jsem, co to je najít si uměleckého partnera na celý život. To je naprostý propojení, prostě něco jako manželství akorát v umění."



Deset skladeb přináší originální uměleckou výpověď Natalie Kocab (texty) a Michaely Polákové (hudba). Hudební aranžmá je postaveno na smyčcích, pianu a živých nástrojích. Písně by se daly označit jako „dark ballads" - temné balady, které je možné částečně hudebně i textově představit jako něco mezi Nickem Cavem a Alanis Morissette



Na nahrávkách se významně podílel britský kytarista Nick McCabe působící dříve ve slavné skupině The Verve. Basové party nahrál britský, v Čechách žijící baskytarista Fernando Saunders (Lou Reed, Marianne Faithfull, Jeff Beck, Jan Hammer), bicí mladý a velmi talentovaný hudebník Michael Kocáb jr. Na dvou textech spolupracovala také maminka Natalie, Marsha Kocab, a k jediné česky zpívané písni napsal text Jan Sahara Hedl.
GALERIE

Související obsah:

» Vladivojna a Kocábová zvou prostřednictvím klipu na hru WTF   (Karel Souček, 20. 04. 2015)
» Michael Kocáb má z čeho vybírat   (Karel Souček, 22. 06. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Hayden Calnin: výrazná osobnost australské indie scény v Praze
29.01.

Hayden Calnin: výrazná osobnost australské indie scény v Praze

Australský písničkář Hayden Calnin přiveze svou intimní indie-folkovou tvorbu do Prahy, kde se 20. února 2024 v Café...


FOTOreport: Vokální fiasko? Pit nadšený, sedící spíše zklamaní
29.01.

FOTOreport: Vokální fiasko? Pit nadšený, sedící spíše zklamaní

Architects a jejich dlouho očekávaná největší headline show v Česku – tak přesně na to jsme se všichni...


Zimní bouře do Brna přivála pouze ze severu
29.01.

Zimní bouře do Brna přivála pouze ze severu

V posledním lednovém týdnu letošního roku proběhl v brněnském klubu Fléda power metalový večírek....


Neúprosný hluk a industriální agrese v brněnském Kabinetě Múz
29.01.

Neúprosný hluk a industriální agrese v brněnském Kabinetě Múz

Brněnský Kabinet Múz se 31. ledna stane místem, kde dostane prostor ta nejsyrovější podoba současné industriální...


Venika Hartlyn představí v Petrof café nové písně z chystaného debutu
28.01.

Venika Hartlyn představí v Petrof café nové písně z chystaného debutu

Písničkářka a klavíristka Venika Hartlyn vystoupí ve čtvrtek 5. února od 18 hodin v Petrof café v Hradci...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Roll with Punches
23.01.

Roll with Punches

» Adams Bryan

Roll with Punches je sedmnácté studiové album kanadského...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta