Talentovaná Tereza Balonová mísí na debutu písničkářství se současným popem

Sama v peřinách, Neposloucháš, Tak málo, Jsem. To jsou názvy singlů talentované písničkářky Terezy Balonové. Nejen ty se objeví na debutovém albu Půlnoc, které vychází 25. března 2022 u vydavatelství SinglTon. Jednadvacetiletá autorka, zpěvačka a kytaristka sbírala poslední tři roky zkušenosti na koncertních pódiích po boku hvězdných kolegů, postupně se etablovala a trpělivě pilovala svůj rukopis.

Svůj univerzální talent předvedla Tereza Balonová tuzemskému publiku naplno již v roce 2018. Tehdy zazářila jako host na turné skupiny Jelen – sama pouze s kytarou a looperem, po vzoru svého oblíbence Eda Sheerana, se postavila i před vyprodaný sál pražského Fora Karlín. Navzdory čerstvé plnoletosti se už tenkrát prezentovala jako vyzrála zpěvačka a prvotřídní muzikantka.Od té doby odehrála dvě stovky vystoupení po celé republice. Na své koncerty si ji pozvaly například kapely Mirai a Divokej Bill, oslovil ji také David Koller nebo naposledy písničkář Pokáč, s nímž absolvovala celé podzimní turné. V roce 2019 naznačila své možnosti čtyřpísňovým EP Zhasni den, poté vydala několik zdařilých singlů a nyní přichází s již plnohodnotnou albovou prvotinou Půlnoc.

„Musela jsem se nejdřív trochu najít - nejen jako autorka a muzikantka, ale i jako člověk. Za ty tři roky, během kterých album vznikalo, se toho u mě dost událo. Věřím, že to, co je na desce zachyceno, je skutečně současná podoba mého já," říká zpěvačka, která je výhradní autorkou všech svých písní a také textů – pouze ve třech případech jí se slovy pomáhala zkušenější kolegyně a kamarádka, úřadující držitelka Anděla za Objev roku Kateřina Marie Tichá.Novinka Půlnoc má především dvě obsahové roviny – jednu představují vztahy, tu druhou pak hledání místa v životě. „Během příprav vznikaly stále nové a nové písničky, nakonec tedy výsledek opravdu mapuje poslední tři roky mého života. Zařadila jsem pouze jednu starší skladbu, jmenuje se Období slz a napsala jsem ji ve svých patnácti letech. Nejspíš z nostalgie jsem ji na albu chtěla mít," upřesňuje studentka pedagogiky na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

Na výsledné nahrávce se podíleli hned čtyři producenti – vedle zkušeného Martina Ledviny to byli mladší kolegové Johny Rainbow a ODD, kteří její niterné výpovědi přiblížili současnému popu. Překvapivým se pak stalo spojení s kanadským talentem Milanem Andrém, který je podepsán pod atmosférickými skladbami Kopretiny a Sebastián.

Související obsah:

» Album Sami představuje velice vyzrálý a autentický debut Kateřiny Marie Tiché   (Karel Souček, 24. 10. 2020)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Překvapivé spojení krásy a metalu v podání Evy Burešové a Dymytry
01.07.

Překvapivé spojení krásy a metalu v podání Evy Burešové a Dymytry

Leč by některé z nás tahle kombinace nikdy nenapadla, tak se tak stalo. Eva Burešová vydala nový singl s názvem...


Sladbu Martiny Pártlové Si to udělám sama doprovází vtipný klip
01.07.

Sladbu Martiny Pártlové Si to udělám sama doprovází vtipný klip

Energická, roztančená, chytlavá, vtipná. Taková je nová písnička Si to udělám sama, kterou natočila zpěvačka...


Štěpánovický koncert nabídl tři formace s hardrockovým finišem
30.06.

Štěpánovický koncert nabídl tři formace s hardrockovým finišem

Malebná obec u Klatov s názvem Štěpánovice pohostila v pátek 24.6.2022 na soukromě laděné akci hned...


Only the Poets zavítají v srpnu do Prahy
30.06.

Only the Poets zavítají v srpnu do Prahy

Only the Poets, britská poprocková kapela, jež vznikla v roce 2017, se do podvědomí fanoušků dostala zejména díky...


Singl Sins je jen začátek, Support Lesbiens slibují nové album
30.06.

Singl Sins je jen začátek, Support Lesbiens slibují nové album

Kapela Support Lesbiens vydává po téměř dvou letech novinku Sins, která je zároveň předzvěstí zbrusu nového...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Lidová Redlová
01.06.

Lidová Redlová

» Redlová Lucie

Dvě desetiletí se písničkářka Lucie Redlová bránila naplno navázat na...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru