Sunflower Caravan lákají na album druhým singlem Alright

Pražské trio Sunflower Caravan vypustilo do světa v pořadí druhou skladbu z jejich chystané a dlouho očekávané studiové desky nazvané Corners. Video ke skladbě vytvořil frontman a dvorní skladatel kapely, Andy Cermak. Ve své improvizované podobě má nový videoklip v dnešní době zejména potěšit skalní fanoušky Sunflower Caravan.

Samotní autoři k písni dodávají: Píseň Alright je, co do doby vzniku, asi nejstarší skladbou z naší připravované desky. Už s námi zažila několik koncertů, zkoušek a zvukovek a ukázala se jako silná skladba, protože s námi vydržela až do nahrávání třetího alba. Vnímáme ji jako jeden ze stavebních kamenů desky. Je jednou z nejromantičtějších a nejpopovějších ze všech chystaných songů. Ve skladbě se objevuje smyčcový kvartet, který jsme navrstvili tak, aby zněl jako větší smyčcové těleso. Naplno se ukáže hned v úvodní hymnické melodii, která se nese dále celou skladbou.  

Text skladby je postaven na představě člověka, který prochází nějakým těžkým obdobím, zřejmě rozpadem milostného vztahu, a potřebuje to ze sebe dostat. Na přímo tak říká–zpívá přesně to, co v ten daný moment cítí. Refrén pak můžeme chápat optimisticky, jako že vše je vlastně v pohodě, případně jako ironii, když vám někdo říka že všechno bude v pořádku, ale vy to v tu chvíli vnímate uplně jinak – bolestně.V době karantény, kterou jsem trávil se svou ženou v našem půdním žižkovském bytě, kde mám také domácí studio, mě jednoho dne při pohledu na západ slunce ze zimní zahrady napadlo natočit domácí klip k nějaké naší písni." Sděluje klávesista a zpěvák kapely Andy Cermak a ke vzniku videoklipu dodává. „Z naší zimní zahrady je pohled přímo na Žižkovskou věž a okna směřují na západ. Řekl jsme si že by stačil iPhone, kameramanka v podobě mé ženy a hlavní roli by obstaralo slunce, které budu já, sedící na okně, různými pohyby zakrývat. Na okně je zavěšená síť, ještě po minulých vlastnících bytu, kteří měli kočky a báli se, aby jim jeden z jejich miláčků oknem nevyskočili. Síť nakonec posloužila jako jakýsi symbol mříže, klece, ve které jsme v době karantény tak trochu všichni byli zavřeni a toužili jsme po slunci. Video k písni Alright tedy vnímáme jako gesto sounáležitosti se všemi lidmi, kteří svízelnou situaci minulých týdnů vnímali jako – do jakékoliv míry – vězení, v němž byli uzavřeni před okolním nejistým světem."

Související obsah:

» Sunflower Caravan začínají novou etapu s novým singlem a videem   (Ondra Kocáb, 05. 02. 2020)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Motivační song Radka Bangy doprovází klip plný inspirativních osobností
08.06.

Motivační song Radka Bangy doprovází klip plný inspirativních osobností

Když chceš, tak to dokážeš je ústřední myšlenkou nové písničky Radka Bangy s názvem Nic není nemožné....


Taylor Swift po třinácti letech znovu vydává své třetí studiové album Speak Now, objeví se nejen nové skladby ale i zajímavé kolaborace!
08.06.

Taylor Swift po třinácti letech znovu vydává své třetí studiové album Speak Now, objeví se nejen nové skladby ale i zajímavé kolaborace!

Americká star Taylor Swift znovu vydává své třetí studiové album Speak Now, které původně vyšlo...


Visací Zámek slaví 41 let
08.06.

Visací Zámek slaví 41 let

Koncert 41 LET V PUNKU proběhne 24. června 2023 na pražském Strahově. Na tomto koncertě kapela pokřtí CD i DVD Made...


V rámci svého vůbec prvního sólového turné se Hauser zastaví také v Praze
08.06.

V rámci svého vůbec prvního sólového turné se Hauser zastaví také v Praze

Drsňák mezi instrumentalisty a zakládající člen skupiny 2Cellos Stjepan Hauser, známý jednoduše jako Hauser, ohlašuje...


Prague Rocks se vrací
07.06.

Prague Rocks se vrací

Festival Prague Rocks, pořádaný společností Live Nation, se letos vrací se slibným line-upem, který odstartuje vaše...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Bazilišek
31.05.

Bazilišek

» Divokej Bill

Čekání na nové album Divokýho Billa je u konce. Na den přesně po šesti...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru