Sunflower Caravan lákají na album druhým singlem Alright

Pražské trio Sunflower Caravan vypustilo do světa v pořadí druhou skladbu z jejich chystané a dlouho očekávané studiové desky nazvané Corners. Video ke skladbě vytvořil frontman a dvorní skladatel kapely, Andy Cermak. Ve své improvizované podobě má nový videoklip v dnešní době zejména potěšit skalní fanoušky Sunflower Caravan.

Samotní autoři k písni dodávají: Píseň Alright je, co do doby vzniku, asi nejstarší skladbou z naší připravované desky. Už s námi zažila několik koncertů, zkoušek a zvukovek a ukázala se jako silná skladba, protože s námi vydržela až do nahrávání třetího alba. Vnímáme ji jako jeden ze stavebních kamenů desky. Je jednou z nejromantičtějších a nejpopovějších ze všech chystaných songů. Ve skladbě se objevuje smyčcový kvartet, který jsme navrstvili tak, aby zněl jako větší smyčcové těleso. Naplno se ukáže hned v úvodní hymnické melodii, která se nese dále celou skladbou.  

Text skladby je postaven na představě člověka, který prochází nějakým těžkým obdobím, zřejmě rozpadem milostného vztahu, a potřebuje to ze sebe dostat. Na přímo tak říká–zpívá přesně to, co v ten daný moment cítí. Refrén pak můžeme chápat optimisticky, jako že vše je vlastně v pohodě, případně jako ironii, když vám někdo říka že všechno bude v pořádku, ale vy to v tu chvíli vnímate uplně jinak – bolestně.V době karantény, kterou jsem trávil se svou ženou v našem půdním žižkovském bytě, kde mám také domácí studio, mě jednoho dne při pohledu na západ slunce ze zimní zahrady napadlo natočit domácí klip k nějaké naší písni." Sděluje klávesista a zpěvák kapely Andy Cermak a ke vzniku videoklipu dodává. „Z naší zimní zahrady je pohled přímo na Žižkovskou věž a okna směřují na západ. Řekl jsme si že by stačil iPhone, kameramanka v podobě mé ženy a hlavní roli by obstaralo slunce, které budu já, sedící na okně, různými pohyby zakrývat. Na okně je zavěšená síť, ještě po minulých vlastnících bytu, kteří měli kočky a báli se, aby jim jeden z jejich miláčků oknem nevyskočili. Síť nakonec posloužila jako jakýsi symbol mříže, klece, ve které jsme v době karantény tak trochu všichni byli zavřeni a toužili jsme po slunci. Video k písni Alright tedy vnímáme jako gesto sounáležitosti se všemi lidmi, kteří svízelnou situaci minulých týdnů vnímali jako – do jakékoliv míry – vězení, v němž byli uzavřeni před okolním nejistým světem."

Související obsah:

» Sunflower Caravan začínají novou etapu s novým singlem a videem   (Ondra Kocáb, 05. 02. 2020)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
James Arthur a Kelly Clarkson mají společný duet
20.04.

James Arthur a Kelly Clarkson mají společný duet

Popový zpěvák James Arthur se spojit s americkou poprocovou zpěvačkou Kelly Clarkson. Nazpívali společně novou...


Ševětínský kulturák se stal místem konání druhého ročníku Seven Festu
19.04.

Ševětínský kulturák se stal místem konání druhého ročníku Seven Festu

Sobotní podvečer, potažmo pak večer a velká část noci 13.4.2024, byla v Ševětíně ve znamení hudební akce...


Festival Pop Messe přidává nové hvězdy a nabídne propojení s turistickými cíly i mezinárodní konferenci
19.04.

Festival Pop Messe přidává nové hvězdy a nabídne propojení s turistickými cíly i mezinárodní konferenci

Brněnský hudební festival Pop Messe, akce zaměřená na současnou pop, elektronickou, rap a indie scénu, která proběhne...


Declan McKenna přiveze do Prahy nové album
19.04.

Declan McKenna přiveze do Prahy nové album

Britský písničkář Declan McKenna znovu dorazí do Prahy, kde v SaSaZu již 27. 4. odehraje svoji prozatím největší...


Na konci dubna přiletí mimozemšťané s britským přízvukem
18.04.

Na konci dubna přiletí mimozemšťané s britským přízvukem

V pátek 26. dubna v pražském klubu Bike Jesus a o den později v brněnském Kabinetu Múz budeme moci sledovat...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru