Sunflower Caravan lákají na album druhým singlem Alright

Pražské trio Sunflower Caravan vypustilo do světa v pořadí druhou skladbu z jejich chystané a dlouho očekávané studiové desky nazvané Corners. Video ke skladbě vytvořil frontman a dvorní skladatel kapely, Andy Cermak. Ve své improvizované podobě má nový videoklip v dnešní době zejména potěšit skalní fanoušky Sunflower Caravan.

Samotní autoři k písni dodávají: Píseň Alright je, co do doby vzniku, asi nejstarší skladbou z naší připravované desky. Už s námi zažila několik koncertů, zkoušek a zvukovek a ukázala se jako silná skladba, protože s námi vydržela až do nahrávání třetího alba. Vnímáme ji jako jeden ze stavebních kamenů desky. Je jednou z nejromantičtějších a nejpopovějších ze všech chystaných songů. Ve skladbě se objevuje smyčcový kvartet, který jsme navrstvili tak, aby zněl jako větší smyčcové těleso. Naplno se ukáže hned v úvodní hymnické melodii, která se nese dále celou skladbou.  

Text skladby je postaven na představě člověka, který prochází nějakým těžkým obdobím, zřejmě rozpadem milostného vztahu, a potřebuje to ze sebe dostat. Na přímo tak říká–zpívá přesně to, co v ten daný moment cítí. Refrén pak můžeme chápat optimisticky, jako že vše je vlastně v pohodě, případně jako ironii, když vám někdo říka že všechno bude v pořádku, ale vy to v tu chvíli vnímate uplně jinak – bolestně.



V době karantény, kterou jsem trávil se svou ženou v našem půdním žižkovském bytě, kde mám také domácí studio, mě jednoho dne při pohledu na západ slunce ze zimní zahrady napadlo natočit domácí klip k nějaké naší písni." Sděluje klávesista a zpěvák kapely Andy Cermak a ke vzniku videoklipu dodává. „Z naší zimní zahrady je pohled přímo na Žižkovskou věž a okna směřují na západ. Řekl jsme si že by stačil iPhone, kameramanka v podobě mé ženy a hlavní roli by obstaralo slunce, které budu já, sedící na okně, různými pohyby zakrývat. Na okně je zavěšená síť, ještě po minulých vlastnících bytu, kteří měli kočky a báli se, aby jim jeden z jejich miláčků oknem nevyskočili. Síť nakonec posloužila jako jakýsi symbol mříže, klece, ve které jsme v době karantény tak trochu všichni byli zavřeni a toužili jsme po slunci. Video k písni Alright tedy vnímáme jako gesto sounáležitosti se všemi lidmi, kteří svízelnou situaci minulých týdnů vnímali jako – do jakékoliv míry – vězení, v němž byli uzavřeni před okolním nejistým světem."

Související obsah:

» Sunflower Caravan začínají novou etapu s novým singlem a videem   (Ondra Kocáb, 05. 02. 2020)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
David Byrne představí v Praze své nové album Who Is The Sky?
21.01.

David Byrne představí v Praze své nové album Who Is The Sky?

David Byrne, zakladatel Talking Heads, držitel Grammy, Oscara i Zlatého glóbu a jedna z nejoriginálnějších postav...


Rock Café hostilo večer plný alternativního rocku
19.01.

Rock Café hostilo večer plný alternativního rocku

V pražském Rock Café proběhl v pátek 16. 1. 2026 koncert tří kapel. Přičemž role předskokana...


Marcus & Martinus míří do Prahy: Skandinávský popový fenomén naživo
19.01.

Marcus & Martinus míří do Prahy: Skandinávský popový fenomén naživo

Dvojčata Marcus a Martinus míří do pražského Fóra Karlín a to už 10. února. O den dříve také vystoupí...


Hot Mulligan poprvé v Praze: emo energie z Michiganu dorazí do Futura
21.01.

Hot Mulligan poprvé v Praze: emo energie z Michiganu dorazí do Futura

Jeden z nejvýraznějších hlasů současné emo a pop punkové scény míří poprvé do Prahy. Americká...


Vypsaná fiXa, Prago Union a Orion na benefiční akci Rock for Kamill
19.01.

Vypsaná fiXa, Prago Union a Orion na benefiční akci Rock for Kamill

Rock for Kamill 28. ledna v Lucerna Music baru nabídne večer plný hudby, vzpomínek a setkání lidí, které Kamil...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Teď
03.01.

Teď

» Imlauf Jiří

Když v roce 2021 skončila kapela Houpací koně, rozhodl se jejich zpěvák a...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta