Slavní angličtí rockeři Smokie po třech letech opět v Brně

Do Česka se příští rok vrátí další rocková legenda. V pondělí 17. února se v brněnské Hale Vodova objeví a vystoupí opět po třech letech glamrocková klasika Smokie. Ta se do ČR pravidelně ráda vrací, protože zde má masivní posluchačskou základnu, která ji vždy vítá s otevřenou náručí. Návštěvníci si naživo připomenou nejen největší hity, mezi které patří písně „Living Next Door To Alice", „Don't Play Your Rock 'n' Roll To Me", „Lay Back In The Arms Of Someone" či „Needles And Pins". Předprodej vstupenek byl zahájen v síti Ticketpro, cena začíná na 699 Kč.

Počátky kapely se datují do roku 1965, kdy na gymnáziu v anglickém městě Bradford vznikla skupina v čele se zpěvákem Chisem Normanem. Kapela několikrát změnila svůj název – Essence, Elizabethans, Smokey, až v polovině 70. let zvolila název Smokie, pod kterým vystupuje dodnes. Na začátku kariéry tvořili sestavu Chris Norman (zpěv, kytara), Alan Silson (kytara, zpěv), Terry Utley (zpěv, baskytara) a Pete Spencer (bicí).

Za vším hledej vlivného producenta

Smokie v prvních letech své existence vystupovali pouze v malých klubech v okolí města, kde bydleli. Brzy však jejich popularita začala prudce stoupat, vydali několik singlů, absolvovali různá televizní vystoupení i menší turné. V roce 1975 si mladých muzikantů všiml vlivný producent Nicky Chin a ujal se jich. Smokie vydali své debutové album a následně ovládli světové hitparády!

První singl nového alba „If you think you know how to love me" se brzy stal hitem, následovalo s obrovským úspěchem „Don´t play your rock´n´roll to me" a Smokie se rychle zařadili ke světové hudební elitě. Za svou téměř již 50letou existenci vydali 23 studiových alb, nechybějí samozřejmě ani kolekce největších hitů a živá alba. Od roku 1996 skupinu tvoří: Mike Craft - hlavní zpěvák, kytara; Mick McConnell - hlavní kytara, zpěvák; Terry Uttley - basová kytara, zpěvák; Steve Pinnell - bicí a Martin Bullard - klávesové nástroje.

Chcete si zahrát před Smokie?

Program večera doplní také předkapela, jejíž jméno ale v tuto chvíli neznáme. Důvod je prostý: koncertu se zúčastní kapela, která bude nejlepší. Tímto tedy vyzýváme k zaslání demo CD své kapely na adresu Brnokoncert, Minská 15, 616 00 Brno. Z těchto CD porota vybere kapelu, která pak bude mít možnost odehrát 40minutový koncert před Smokie. Uzávěrka pro zasílání CD je 31. ledna 2014. Veškeré aktuality týkající se soutěže o předkapelu budou komunikovány v Novinkách na www.brnokoncert.cz.

GALERIE

Související obsah:

» Návrat nestárnoucí rockové babičky Suzi Quatro   (Jiří Hotárek, 18. 06. 2013)
» Olympijské oficiální písně - Barcelona 1992   (Jiří Klecan, 27. 07. 2012)
» Rockové divadlo kapely TSO míří do Prahy   (Karel Souček, 24. 09. 2013)
» Pink Floyd   (Martin Král, 27. 04. 2010)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Koncert Marcuse & Martinuse byl promyšlený příběh s jasnou dramaturgií
12.02.

Koncert Marcuse & Martinuse byl promyšlený příběh s jasnou dramaturgií

Pražské Forum Karlín se 10. února 2026 zaplnilo a už od brzkých ranních hodin se před halou tvořila fronta převážně...


V rámci rozsáhlého turné se Malena Zavala představí i v Café V lese
11.02.

V rámci rozsáhlého turné se Malena Zavala představí i v Café V lese

Malena Zavala, argentinská rodačka usazená v Londýně, patří mezi nejzajímavější současné hudební osobnosti,...


Norští Leprous se naživo smíří jen s naprostou dokonalostí
10.02.

Norští Leprous se naživo smíří jen s naprostou dokonalostí

Autorkou fotografií je Klaugia Ligačová. Po třech letech jsme se opět dočkali klubové show přední...


Vyhrajte 4 vstupenky na křest alba kapely Wyfe
10.02.

Vyhrajte 4 vstupenky na křest alba kapely Wyfe

Kapela Wyfe, s níž jsme nedávno přinesli rozhovor, pokřtí své album Perfectly Ordinary 12. března v pražské...


Že se v neděli nic nedělá? V neděli se moshuje!
10.02.

Že se v neděli nic nedělá? V neděli se moshuje!

text a foto: Ondřej Mann Na konec šestého týdne roku 2026 jsme byli svědky pražské zastávky Grizzly...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Roll with Punches
23.01.

Roll with Punches

» Adams Bryan

Roll with Punches je sedmnácté studiové album kanadského...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta