Slavná Freakshow Timmyho Trumpeta brzy vypukne v pražských Letňanech

Timothy Jude Smith alias Timmy Trumpet, australský DJ, který stojí za fenoménem elektronické hudby zvaným „Freaks" má namířeno do Prahy. Po několika odsunech světového turné, slavný DJ se konečně představí v Pražské PVA Expo hale v Letňanech 27. října tohoto roku. V rámci jeho dosud největší Freak Show, která je součástí Timmyho prvního halového turné, kde se dále můžeme těšit na DJe jako jsou Blasterjaxx, Dimatik, Miquel, Nfix&Candice, Sedliv, Tigi a Victor Tellagio.

Mezinárodně se proslavil živou hrou na trubku a využíváním jazzových prvků v tvorbě originální taneční hudby. Na t, kterou zakomponoval i do svého tzv. stage name, začal hrát už ve čtyřech letech. Ve čtrnácti letech se díky tomuto talentu stal mladým umělcem roku a zasloužil si tak stipendium na prestižní hudební konzervatoři v Austrálii. Energická síla jeho pojetí hry na trumpetu je poznat například při poslechu skladby „Narco", kterou vytvořil s Blasterjaxxem, kterého bere s sebou na turné.

„Jakmile jsem objevil jazz, začal jsem jamovat na všechno, co jsem slyšel. Hlavně na skladby z rádia. Netrvalo dlouho a natrefil jsem na house music. Jste tím, co posloucháte. Proto byste neměli skončit jen u poslechu hudby, kterou byste rádi dělali, ale naopak poslouchat co nejvíce různých žánrů a nechat je na sebe působit. Já jsem poslouchal opravdu všechno - od Metallicy po Mozarta."

Jeho slavný hit „Toca" je elektronickou předělávkou díla „Tokáta a Fuga D Moll" od významného skladatele Johanna Sebastiana Bacha, který působil v 18. století. Jeho láska ke klasické hudbě je poznat i ve skladbě „Vivaldi", kterou pojmenoval po slavném italském skladateli Antonio Vivaldim a bohatě do ni zapojil i Vivaldiho fantastické housle. 

Timmy Trumpet chová Českou republiku ve veliké oblibě, a dává to najevo tím, že se sem vrací skoro každý rok. Naposledy se u nás zastavil letos v červenci na festivalu Beats For Love v Ostravě, jako jedno z největších jmen. Jako headliner se v roce 2019 představil na open air festivalu Mácháč. Ten samý rok vzal svůj slavný nástroj do nulové gravitace, kde se zapsal jako první trumpetista na světě, který zahrál show v nulové gravitaci.

Koncem roku 2020 vydal své první studiové album, které nese té době hodné pojmenování Mad World. Součástí alba je i známá stejnojmenná skladba „Mad World", kterou původně složila kapela Tears For Fears v roce 1982. Její nové pojetí vedle Timmyho vytvořili například Palaye Royale nebo Demi Lovato. Jeho verze, která vyšla i jako singl, má k dnešnímu dni přes sto milionů poslechů samotně na Spotify. Album obsahuje 18 skladeb, mezi které se dále řadí „911" nebo „Up & Down"Vengaboys.

Jako většina DJs, i Timmy Trumpet vydává spíše jednotlivé různé skladby namísto celých alb či kompilací. Mezi jeho nejnovější hudební tvorbu patří singly „Party PPL", „Three Little Birds", „Turn The Lights Down Low" nebo „Adiemus".

Pár lístků na tuto neuvěřitelnou akci je stále v prodeji, tak neváhejte, dokud jsou stále k mání. Přece jen jak lépe oslavit den vzniku Československa, než brzy ráno v Letňanech po boku Timmy Trumpeta?

 


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu
15.04.

Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu

Pražský Palác Akropolis bude již tuto středu 17. dubna dějištěm křtu nového alba zpěvačky a skladatelky Báry...


Novo Amor bude mít v Čechách premiéru
15.04.

Novo Amor bude mít v Čechách premiéru

Velkou dávku snů, lásky a touhy naservíruje na svém premiérovém vystoupení v České republice...


Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené
15.04.

Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené

Krátce po koncertě Evergreen Terrace na festivalu Brutal Assault jsem strávil příjemnou a neformální půl hodinku s celou...


Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma
14.04.

Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlásila již před 13 lety 30. duben jako Mezinárodní den jazzu....


Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku
14.04.

Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku

Alternativní rockeři The Mysterines vydali první desku před dvěma lety a tehdy taky vystoupili poprvé v Praze....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru