Slavná Freakshow Timmyho Trumpeta brzy vypukne v pražských Letňanech

Timothy Jude Smith alias Timmy Trumpet, australský DJ, který stojí za fenoménem elektronické hudby zvaným „Freaks" má namířeno do Prahy. Po několika odsunech světového turné, slavný DJ se konečně představí v Pražské PVA Expo hale v Letňanech 27. října tohoto roku. V rámci jeho dosud největší Freak Show, která je součástí Timmyho prvního halového turné, kde se dále můžeme těšit na DJe jako jsou Blasterjaxx, Dimatik, Miquel, Nfix&Candice, Sedliv, Tigi a Victor Tellagio.

Mezinárodně se proslavil živou hrou na trubku a využíváním jazzových prvků v tvorbě originální taneční hudby. Na t, kterou zakomponoval i do svého tzv. stage name, začal hrát už ve čtyřech letech. Ve čtrnácti letech se díky tomuto talentu stal mladým umělcem roku a zasloužil si tak stipendium na prestižní hudební konzervatoři v Austrálii. Energická síla jeho pojetí hry na trumpetu je poznat například při poslechu skladby „Narco", kterou vytvořil s Blasterjaxxem, kterého bere s sebou na turné.

„Jakmile jsem objevil jazz, začal jsem jamovat na všechno, co jsem slyšel. Hlavně na skladby z rádia. Netrvalo dlouho a natrefil jsem na house music. Jste tím, co posloucháte. Proto byste neměli skončit jen u poslechu hudby, kterou byste rádi dělali, ale naopak poslouchat co nejvíce různých žánrů a nechat je na sebe působit. Já jsem poslouchal opravdu všechno - od Metallicy po Mozarta."

Jeho slavný hit „Toca" je elektronickou předělávkou díla „Tokáta a Fuga D Moll" od významného skladatele Johanna Sebastiana Bacha, který působil v 18. století. Jeho láska ke klasické hudbě je poznat i ve skladbě „Vivaldi", kterou pojmenoval po slavném italském skladateli Antonio Vivaldim a bohatě do ni zapojil i Vivaldiho fantastické housle. 

Timmy Trumpet chová Českou republiku ve veliké oblibě, a dává to najevo tím, že se sem vrací skoro každý rok. Naposledy se u nás zastavil letos v červenci na festivalu Beats For Love v Ostravě, jako jedno z největších jmen. Jako headliner se v roce 2019 představil na open air festivalu Mácháč. Ten samý rok vzal svůj slavný nástroj do nulové gravitace, kde se zapsal jako první trumpetista na světě, který zahrál show v nulové gravitaci.

Koncem roku 2020 vydal své první studiové album, které nese té době hodné pojmenování Mad World. Součástí alba je i známá stejnojmenná skladba „Mad World", kterou původně složila kapela Tears For Fears v roce 1982. Její nové pojetí vedle Timmyho vytvořili například Palaye Royale nebo Demi Lovato. Jeho verze, která vyšla i jako singl, má k dnešnímu dni přes sto milionů poslechů samotně na Spotify. Album obsahuje 18 skladeb, mezi které se dále řadí „911" nebo „Up & Down"Vengaboys.

Jako většina DJs, i Timmy Trumpet vydává spíše jednotlivé různé skladby namísto celých alb či kompilací. Mezi jeho nejnovější hudební tvorbu patří singly „Party PPL", „Three Little Birds", „Turn The Lights Down Low" nebo „Adiemus".

Pár lístků na tuto neuvěřitelnou akci je stále v prodeji, tak neváhejte, dokud jsou stále k mání. Přece jen jak lépe oslavit den vzniku Československa, než brzy ráno v Letňanech po boku Timmy Trumpeta?

 


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
V Praze opět zazněly metalové covery od toho nejpovolanějšího
29.09.

V Praze opět zazněly metalové covery od toho nejpovolanějšího

Poslední zářijové pondělí se v Praze sešli příznivci metalu a rocku v tak trochu netradičních podobách. Všichni...


Stratopilot zvou do mimozemské krajiny karvinských dolů
29.09.

Stratopilot zvou do mimozemské krajiny karvinských dolů

Stratopilot je název nového projektu hudebníka Jakuba Krajíčka a textaře a kytaristy Františka Kuči, kterou dotváří...


Kytarista Milan Bátor vydává písně Beatles v neobvyklých aranžích
29.09.

Kytarista Milan Bátor vydává písně Beatles v neobvyklých aranžích

I Beatles je název druhého alba kytaristy Milana Bátora, které obsahuje písně legendární kapely v instrumentálních...


Česko-italský hudební večer v klatovském Falconu podpořila početná návštěva
29.09.

Česko-italský hudební večer v klatovském Falconu podpořila početná návštěva

O náležitý rozruch tvrdou nekompromisní muzikou se v neděli večer 24.9.2023 postaraly dvě úderné formace....


Novinkový Prague Music Week zve na první část svého letošního programu
28.09.

Novinkový Prague Music Week zve na první část svého letošního programu

Nová hudební událost Prague Music Week, která navazuje na úspěšnou konferenci a showcase festival Nouvelle Prague,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Thorns
24.08.

Thorns

» Martin Tony

Thorns je třetí sólové album anglického zpěváka Tonyho Martina....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru