Sis Elo vyzrála v sólovou zpěvačku

Zpěvačka Sis Elo, vlastním jménem Eliška Hercjuková, má ke kapele United Flavour blízko. Vystupuje v ní jako backvokalistka, její aktuální EP s názvem Elosophy pt. I produkoval zakladatel United Flavour Djei Gogo a navíc se i Eliška věnuje afrobeatu s prvky reggae, dancehallu či trapu.  

Nicméně její hlas, talent a projev zaslouží mnohem více pozornosti a Sis Elo vyzrála v sólovou zpěvačku. Po debutovém singlu Time‘s Up (feat. Sista Carmen) vydává pětipísňové EP Elosophy pt. I a videoklip k titulnímu singlu Party. Za anglickými texty stojí jamajský zpěvák a autor The Gideon, který je známý například díky spolupráci s jamajskou star Chronixxem. Skladby v češtině napsala Sis Elo se svou spřízněnou duší, zpěvačkou a autorkou Sabinou Feldmanovou, a jsou postavené na emocích, prožitcích i přáních.



„Název Elosophy vychází ze slov Elo & Philosophy. Koktejl žánrů, které na EP najdeme, vytváří můj ‘signature sound‘, je to moje Elosophy! Žánrově pestrá hudba, která vystihuje mou podstatu, mojí hudební filozofii," komentuje název desky Sis Elo a ke své roli zpěvačky dodává: „Celý život jsem se držela vzadu coby součást vokální skupiny a jako backvokalistka. Mám krásné a bohaté zkušenosti, ale šlo vždycky o mojí komfortní zónu. Dlouho jsem vnitřně cítila, že bych ze sebe chtěla dostat víc, pěvecky jsem se ale hledala. Všechno má svůj čas, takže rozhodně nelituju, že jsem k tomu dozrála až ve 35 letech. Za to vděčím právě mému producentovi Djeiovi, který mi pomohl se hudebně najít."

„V Čechách zatím není zpěvačka, která by kombinovala hudební žánry jako pop, trap, afrobeat a dancehall. A to je škoda. Věřím, že Elosophy pt. I je taková první vlaštovka, a že se nám v budoucnu podaří s dalšími singly tuhle mezeru zaplnit a přinést tak do české hudební scény více vlivů," říká producent Djei Gogo.

Režie klipu se také zhostil Djei Gogo a s Viktorem Odehnalem za kamerou pak vytvořili synergické duo. Situace kolem pandemie ovlivnila celý koncept videa. Text vznikl ještě před touto událostí, původně poukazoval čistě na kontrast práce a vydělávání peněz versus „chill a party". Lockdown ale způsobil, že v refrénu nakonec zní „We’ve been in lockdown all day, Now we’re ready to party", a také vizuál tomu odpovídá. „Ve spojitosti s lockdownem se mi líbil nápad zapojit řetězy jako symbol svázanosti. Původní funkci něco spoutat jsme však posunuli na hlubší pojetí - transformace zranitelnosti v sílu," uvedla ke klipu Sis Elo.
Foto: Radka Staňková
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Festival United Islands přilákal více než 40 000 návštěvníků
03.05.

Festival United Islands přilákal více než 40 000 návštěvníků

Letošní ročník festivalu United Islands zaznamenal rekordní návštěvnost. Během tří festivalových dnů dorazilo...


bbno$ se vrací do Prahy s novým albem
02.05.

bbno$ se vrací do Prahy s novým albem

Kanadský hudebník bbno$ se v roce 2026 znovu představí českému publiku. Do Prahy dorazí 24. května, kdy vystoupí...


Monika Načeva se vrací k zásadnímu albu Nebe je rudý
02.05.

Monika Načeva se vrací k zásadnímu albu Nebe je rudý

Po třech dekádách od svého prvního vydání se Nebe je rudý Moniky Načevy, jedno z nejzásadnějších alb tuzemské...


Charlotte Gott slaví dvacetiny a vydává debutový singl In Too Deep
30.04.

Charlotte Gott slaví dvacetiny a vydává debutový singl In Too Deep

V den svých dvacátých narozenin vydává Charlotte Gott první autorskou skladbu z připravovaného EP. Singl In Too Deep...


Energická temnota - Chris Grey míří do Prahy
30.04.

Energická temnota - Chris Grey míří do Prahy

Kanadský zpěvák, skladatel a producent Chris Grey vystoupí 20. května v pražském klubu ROXY, kde v rámci turné...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Chunta
30.04.

Chunta

» Kyšperský-Pilgr-Doubrava-Nikl

Čtyři výrazné osobnosti české hudební scény – Martin Kyšperský...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta