Šílenství kapely Acid Row, syrové, špinavé, očistné

Recenze alba : Afterglow

Album: Afterglow
Interpret: Acid Row
Celkový čas: 00:31:38
Vydavatel: vlastní náklad
Rok vydání: 2022
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: LP, CD
Pestrý, svobodný, syrový, apokalyptický, ďábelský, potemnělý a naprosto nekompromisní nářez. Tak lze charakterizovat nové, v pořadí druhé řadové album kapely Acid Row s názvem Afterglow. A dala by se přihodit celá řada dalších přívlastků, například autentický, neboť muzikanti kolem zpěváka Alexe Fonara své hudbě naprosto věří a hrají ji s obrovským nasazením. Jako o život.

Písničky Acid Row představují šílenou hardrockovou jízdu s mohutnými kytarovými riffy, údernými bicími, valícím se hypnotickým rytmem, magickou atmosférou, syrovým a naléhavým zpěvem a silnou dávkou uhrančivé psychedelie. Přesně takový nářez přináší úvodní song Devil's Dance Floor, který navíc zdobí náležitě vygradovaný refrén a závěrečná strhující instrumentální pasáž.Ostrý rockový začátek rozpálí písničku White, Rich and Beautiful, jejíž všepohlcující energie je ještě výše než u Devil's Dance Floor. Působí metalověji, s větším tahem na branku, i když ani v ní nechybějí změny tempa či rytmu. Navíc druhá polovina se ubírá spíše v psychedelicky uhrančivé atmosféře. Syrověji, špinavěji vyznívá Get Life, do jehož pomalejšího, procítěnějšího začátku vyštěkne nadupaný a úderný refrén. Velice pestrá skladba, v níž se naprosto přirozeně a svobodně střídají rychlé pasáže s rozvolněnými, zastřenými, kde je energie skryta pod povrchem a čeká na ten správný okamžik, aby ovládla arénu a převálcovala vše, co jí stojí v cestě.

A pekelníci z Acid Row dál přikládají pod kotel. Náladu písně Hot Rod Super Soul navodí již úvodní Alexův znepokojující proslov a pak se do toho vloží nabroušené kytary a nekompromisní bicí. Pestrá, dynamická, silně emotivní a neustále se vyvíjející skladba nezadržitelně směřuje k závěrečné demolici, na níž naváže hororový křik závěrečné No Church On Sunday. Jedenáctiminutové šílenství, syrové, špinavé, očistné. Zavřít oči a nechat na sebe působit naléhavou, strhující, emocemi přeplněnou hudbu, která v půlce přejde do psychedelických vod. Přímočarost je ta tam, nastupuje magická alternativa z jakéhosi opiového hippies mejdanu. A posluchačům je na něm moc dobře.Album Afterglow nabízí pouhých pět skladeb, ale jejich výživnost vydá za několik songy přeplněných desek.
DISKOGRAFIE
Tento interpret nemá v tuto chvíli žádná zveřejněná alba ...


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
David Pomahač pokřtí novinku Neviditelný v Café V lese
22.05.

David Pomahač pokřtí novinku Neviditelný v Café V lese

Zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista David Pomahač vydal letos v dubnu u vydavatelství Minority Records své...


FOTOreport: pražská premiéra The smile
22.05.

FOTOreport: pražská premiéra The smile

Boční projekt členů ikonických Radiohead zamířili do Prahy. Jejich debutové album A Light for Attracting Attention...


Dočkáme se comebacku od Fall Out Boy?
21.05.

Dočkáme se comebacku od Fall Out Boy?

Jak jste si jistě všimli, asi největší emo kapela všech dob, My Chemical Romance, vydala singl „The Foundations Of Decay",...


Black Veil Brides vydávají nový videoklip
21.05.

Black Veil Brides vydávají nový videoklip

Američtí rockeři Black Veil Brides své fanoušky poslední dobou hodně napínali, když...


Videoklip k novému singlu Palaye Royale „Broken“ se natáčel u nás
21.05.

Videoklip k novému singlu Palaye Royale „Broken“ se natáčel u nás

Je to pár hodin, co světlo světa spatřil nový singl Broken i s čerstvým videoklipem. Po Punching Bag, Paranoid a No Love...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Afterglow
02.05.

Afterglow

» Acid Row

Nové album Afterglow stoner rockových Acid Row zavání odérem smrti,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru