S novým albem vyrazí James Harries na koncerty

Desáté, a dosud nejintimnější album Jamese Harriese nese název Hiraeth (hyrajth), což je poetické velšské slovo, které vyjadřuje hlubokou touhu po domově. V Čechách písničkář chystá několik jarních koncertů, ale těší se i na letní festivaly a evropské turné. K titulní písni Diamond Girl vznikl videoklip, kde si zahrála vedle Harriese populární herečka Judit Pecháček (Bárdos).  Na novince vyniká Jamesovo ryzí písničkářství, ale i zkušenost s filmovou hudbou. Oproti předchozím nahrávkám se tentokrát rozhodl pro akustičtější polohu, kterou v několika písních podporují vokály Amélie Siby, violoncello hráče České filharmonie Jana Kellera, kytary Josefa Štěpánka nebo bicí Romana Víchy.

Nové album Jamese Harriese obsahuje deset nových skladeb. K okolnostem vzniku alba Harries dodává: „Velšské slovo ‚hiraeth‘ v sobě spojuje hlubokou touhu po domově s nádechem nostalgie. Nemá přesný překlad, ale já to cítím tak, jako by ten domov ani nebyl skutečný. Takové pocity ve mně vyvolával chaos kolem brexitu a pak odloučení během pandemie. Jako bych nikam na světě nepatřil a slovo ‚domov‘ mě jenom mátlo."

Za vznikem videoklipu k singlu Diamond Girl stojí Jamesův fanoušek, hudebník Petr Lexa. „S Jamesem jsme si už před lety u piva slíbili, že mu jednou natočím klip. A tak to konečně klaplo. Diamond Girl je silná, intimní a emotivní věc, a přesně to jsem se snažil dostat i do klipu. Věřím, že se nám to povedlo, a to hlavně díky senzační Judit, která Jamesovu diamantovou dívku ztvárnila fantasticky. Až jsem se na place za kamerou dojal, když jsem ji viděl hrát. Úžasná zkušenost. Už se těším na další pivo s Jamesem, ať můžeme naplánovat i budoucí klipy (smích)," říká o spolupráci Petr Lexa.  

Album Hiraeth vydává label Tranzistor digitálně i na CD. K novince chystá písničkář první část koncertů po České republice s kapelou i sólo. Na podzim pak bude pokračovat po evropských zemích a vrátí se na další část do České republiky. 
Foto: Marek Musil, Tranzistor

29. 3. Liberec, Lidové sady
31. 3. Děčín, Garage
1. 4.   Teplice, JazzTep
12. 4. Praha, Malostranská beseda
13. 4. Vysoké Mýto, M-klub
20.4.    Hradec Králové, U Stolu
27. 4. Karlovy Vary, Paderewski
10. 5. Plzeň, Měšťanská beseda
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Po čtyřech letech se písničkářka Lauren Ruth Ward vrací do Prahy
24.03.

Po čtyřech letech se písničkářka Lauren Ruth Ward vrací do Prahy

Jako o spojení Janis Joplin, Florence Welch a Courtney Barnett mluví hudební kritika o americké multitalentované...


S novým albem přichází i špetka nostalgie: Fall Out Boy připravují pokračování legendárního videoklipu This Ain´t A Scene, It´s An Arms Race, budou i upíři?
24.03.

S novým albem přichází i špetka nostalgie: Fall Out Boy připravují pokračování legendárního videoklipu This Ain´t A Scene, It´s An Arms Race, budou i upíři?

Den D je tu. Dnes si všichni fanoušci amerických pop punkových hvězd můžou konečně poslechnout nové album, které...


The Subways zaburácí v Brně
24.03.

The Subways zaburácí v Brně

Nestárnoucí punk rocková trojice The Subways jsou opět na cestách a znovu nevynechali ani Českou republiku. Zahrají u nás...


Spálenopoříčský rockový mejdan věnovaný nejen Josefům
24.03.

Spálenopoříčský rockový mejdan věnovaný nejen Josefům

Sobotní večer 18.3.2023 měl ve Spáleném Poříčí titulek Josefovská akce. Rocková párty se pochlubila vystoupením...


Tichou radost kapely Mrakoplaš pokřtí Jan Spálený
23.03.

Tichou radost kapely Mrakoplaš pokřtí Jan Spálený

Pražská čtveřice Mrakoplaš, která ve své hudbě invenčně propojuje folk, blues a rock, vstupuje do druhého...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
LP XXIII
08.03.

LP XXIII

» Koller David

Necelých osm let po předchozí desce ČeskosLOVEnsko přichází David Koller s...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru