Rise Against vystoupí pod širým nebem

Američtí punkoví velikáni, Rise Against, jsou na své cestě do Prahy, přinesou bohatý line-up a my už se nemůžeme dočkat. V rámci Prague Summer Festivalu zahrají 8. června 2022 v open air prostoru Power Station Holešovice.

Chicagskou kapelu Rise Against tvoří zpěvák Tim McIlrath, basák Joe Principle, který v roce 1999 kapelu založil, bubeník Brandon Barnes a kytarista Zach Blair. Jejich texty se převážně věnují politické a sociální tematice, aktivně bojují za práva zvířat a podporují hnutí PETA. Všichni členové kapely jsou vegetariani a většina je dokonce straight edge, což znamená, že odmítají veškerý alkohol a drogy, jak legální, tak ilegální. Mezi kapely, které je nejvíce ovlivnili se řadí Social Distortion, Nirvana, Pennywise, Rage Against the Machine, Ramones a mnoho dalších.

Jejich první album zvané The Unraveling vyšlo v roce 2001, a obsahovalo skladby jako je „Great Awakening", „My Life Inside Your Heart" nebo „Six Ways ´Til Sunday". Toto album sice neudělalo velkou díru do světa, ale bylo dobře přijato mezi fanoušky i na scéně. Dodnes se od jejich pozdější tvorby nejvíce liší po textové stránce. Místo politiky jsou texty ovlivněny spíše vztahy a osobními problémy. V roce 2003 vyšla druhá deska pod názvem Revolutions Per Minute. Tímto albem se kapela chtěla odlišit od ostatních kapel, které byly podepsány pod stejným vydavatelstvím. Hudebně se toto album vyznačuje melodickým hardcore punkem. Mezi nejpopulárnější songy alba patří „Black Masks & Gasoline", „Like The Angel" a „Heaven Knows".

Krátce po druhém, v roce 2004, následovalo třetí album, které nese název Siren Song of the Counter Culture. Obsahuje 12 písní, mezi kterými najdeme „Swing Life Away", „Give It All" a „Paper Wings". Již zmíněný hit, „Swing Life Away", má na svědomí, že se kapele povedlo oslovit širší publikum, než na co tehdy byli zvyklí. Toto album se stalo jejich prvním, které se dostalo do žebříčku Billboard 200, a vyšplhalo až na 136. místo. Následující album, které vyšlo v roce 2006, je dostalo na 10. místo. Jde o album The Sufferer & The Witness, a především o songy „Ready to Fall", „Prayer of the Refugee" a „The Good Left Undone". Videoklip k písni „Ready to Fall" ukazuje grafické obrázky ze zvířecích jatek, trofejního lovu zvířat, odlesňování a rozpouštějící se ledovce. Právě toto video označili za nejdůležitější video, které kdy vytvořili. Čtvrté i následující album se věnují především politice tehdejšího prezidenta George W. Bushe a válce v Iráku. Appeal to Reason vyšlo v roce 2008 a dodnes patří mezi jedno z nejpopulárnějších alb Rise Against. V žebříčku Billboard 200 debutovalo na bronzovém místě, a to především díky singlům „Re-Education (Through Labor)", „Audience of One" a „Savior".

Endgame, následující album, které vyšlo v roce 2011, se spíše, než na politiku zaměřuje na konec lidstva a realitu dnešního světa, který je na pokraji kolapsu. Album obsahuje singly „Help Is on the Way", „Make It Stop (September's Children)" a „Satellite". V roce 2014 vyšla deska The Black Market, která i přesto, že si vedla dobře, tak sklidila jistou kritiku od mnohých, kvůli změně stylu kapely. Tedy kritiku, se kterou se za svou kariéru setkala každá úspěšná kapela.  Jednoznačně největším hitem alba je píseň „I Don´t Want To Be Here Anymore".

V roce 2017 vyšla deska Wolves, která kritizovala tehdejší prezidentské volby a prakticky každé rozhodnutí tehdy nově zvoleného prezidenta Trumpa. Jeho názory se totiž výrazně liší od těch, za kterými si stojí členové Rise Against. Na desce se objevují skladby jako „The Violence", „House On Fire" nebo „Wolves".

Nejnovějším albem je deska zvaná Nowhere Generation, která vyšla před rokem. Právě tu k nám 8. června přijedou zahrát před českým publikem, konkrétně na open air stage v Pražských Holešovicích. Tuto desku reprezentují čtyři singly, „The Numbers”, „Nowhere Generation”, „Talking to Ourselves” a „Broken Dreams Inc.”

Nepřijedou ale sami, jako předskokany si vybrali britskou kapelu Boston Manor, která u nás nebude poprvé, a české publikum je už dobře zná. Prvně se u nás ukázali v roce 2019 v pražském Karlíně, vedle Sleeping With Sirens, a společně tyto kapely předskakovaly pro Good Charlotte. V roce 2020 jim vyšlo třetí album s názvem Glue, které obsahuje skladby jako „Plasticine Dreams", „Brand New Kids" a „Everything is Ordinary". Určitě celé album doporučujeme poslechnout. Mezi jejich nejznámější hity patří „Halo" a „Bad Machine" z předešlého alba Welcome to The Neighbourhood. Minulý rok jim vyšlo EP zvané Desperate Times, Desperate Pleasures, které odhalilo nový styl, kterým se kapela nejspíše vydá v další tvorbě. Nejnovějším singlem je „Foxglove", a my doufáme, že i ten poprvé zazní i před našim publikem.

Také se na stage vystřídají Yours Truly, Australská pop-punková kapela založená v roce 2016, která představí své debutové album Self Love, které vyšlo v roce 2020. A John Wolfhooker, česko-slovenská rocková kapela založená v roce 2013, o které mnozí z vás už jistě slyšeli. Kapela představí své nejnovější EP zvané 626 a další hitovky ze svého repertoáru.

Lístky jsou stále v prodeji, tak neotálejte, ať vám neujde skvělá show. My budeme tam.


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Překvapivé spojení krásy a metalu v podání Evy Burešové a Dymytry
01.07.

Překvapivé spojení krásy a metalu v podání Evy Burešové a Dymytry

Leč by některé z nás tahle kombinace nikdy nenapadla, tak se tak stalo. Eva Burešová vydala nový singl s názvem...


Sladbu Martiny Pártlové Si to udělám sama doprovází vtipný klip
01.07.

Sladbu Martiny Pártlové Si to udělám sama doprovází vtipný klip

Energická, roztančená, chytlavá, vtipná. Taková je nová písnička Si to udělám sama, kterou natočila zpěvačka...


Štěpánovický koncert nabídl tři formace s hardrockovým finišem
30.06.

Štěpánovický koncert nabídl tři formace s hardrockovým finišem

Malebná obec u Klatov s názvem Štěpánovice pohostila v pátek 24.6.2022 na soukromě laděné akci hned...


Only the Poets zavítají v srpnu do Prahy
30.06.

Only the Poets zavítají v srpnu do Prahy

Only the Poets, britská poprocková kapela, jež vznikla v roce 2017, se do podvědomí fanoušků dostala zejména díky...


Singl Sins je jen začátek, Support Lesbiens slibují nové album
30.06.

Singl Sins je jen začátek, Support Lesbiens slibují nové album

Kapela Support Lesbiens vydává po téměř dvou letech novinku Sins, která je zároveň předzvěstí zbrusu nového...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Lidová Redlová
01.06.

Lidová Redlová

» Redlová Lucie

Dvě desetiletí se písničkářka Lucie Redlová bránila naplno navázat na...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru