Remixové album Jany Kirschner přichází s prvním videoklipem

„Když jsem si tu písničku poprvé poslechla, byla jsem překvapená, co se z ní stalo. Jureš úplně změnil atmosféru, vnesl do ní víc poetiky a jemnosti,” vypráví Jana Kirschner a přiznává, že je to jeden z jejích nejoblíbenějších remixů na albu. Ostatně spolupráce s Jurešem pro ni byla dávným přáním. „Skupina Fallgrapp způsobila rozruch nejen svým soundem, ale i ženským vokálem. Výrazný a velmi osobitý projev zpěvačky je přesně to, co slovenská hudební scéna potřebovala. Líbí se mi, jak Jureš pracuje s celkovým zvukem, jak mísí barvy, kombinuje, hraje si s posluchačem, vytváří obrazy, vrstvy… Jsou velmi šikovní a věřím, že o nich ještě hodně uslyšíme,” dodává Jana.
Minimalistický černobílý videoklip natočili Viktor Cicko a Braňo Vincze. "Klip není založený na dějové linii, ale je postavený na vizuálních metaforách, nepřímo odkazujících na text skladby,” prozrazují tvůrci. "Když jsme si poprvé poslechli skladbu, kterou nám Jana poslala, věděli jsme, že si zaslouží kvalitní vizuál. V podání Jureše skladba ještě zíkala na jakési tajemnosti, proto jsme se vizuálně ubrali tímto směrem,” vysvětluje kameraman Viktor Cicko. "Je to tajemná mozaika lidí a jejich portrétů, kteří reprezentují snovou noční atmosféru. Noc má svoje tajemství a svoje zvláštní charisma, zná různé příběhy, múzy, je plná drsných příběhů a hříchů bez lásky a zároveň plná vášnivých emocí. Duší noční ulice jsou jak lidé bez střechy nad hlavou, tak i lidé z klubů,” dodává režisér Braňo Vincze.
V klipu se ukáže i producent Jureš. "Ve světě je celkem běžné, že remixéři jsou hvězdy. Tak jsem to cítila i já. Jureš je hlavní hvězda a klíčová postava této skladby, je to v podstatě jeho skladba, protože on jí vdechl nový život,” zdůrazňuje Jana Kirschner, která se ale v klipu neobjeví. Nevyšlo to hlavně z časových důvodů, protože v době, kdy klip vznikal, byla Jana na slovenském turné. "Přesto mám z klipu radost, kluci do toho šli s nadšením a snažili se odvést co nejlepší práci, což se rozhodně podařilo,” konstatuje Jana.
A jaké má zpěvačka plány na příští rok? "Mám hodně plánů, ale nejdříve si chci dát pár měsíců volna. Tento rok byl velmi náročný. Narodila se nám druhá dcera, ale s Eddiem jsme dále pracovali. Byl to po všech stránkách hodně úspěšný rok, ale cítím, že potřebuju vypnout a utřídit si myšlenky. Tento rok se uzavřel velký projekt, do kterého jsme všichni dali obrovské množství energie, a pracovali na něm tři roky. Je čas vydechnout a začít s čistým štítem. Jaké bude nové album zatím netuším, ale rozhodně se nechystám na dlouhou pauzu, mám už nějaký materiál a představu kam dále.”
Související obsah:
» Kráska a zvíře v úchvatném videoklipu (Karel Souček, 12. 07. 2014)» Komplikované? Málo vstřícné? Ale jděte .... (Karel Souček, 01. 12. 2013)
» Titulní píseň k filmu Děti natočila Jana Kirschner (Karel Souček, 10. 09. 2014)
» Po skvělé Moruši Biele je tu Moruša Čierna (Karel Souček, 26. 10. 2014)
» Jana Kirschner se letos vrátí s novinkou (Ondra Kocáb, 04. 02. 2013)
» Jana Kirschner vtěsnala do studia 18 muzikantů najednou (Karel Souček, 27. 09. 2013)
» Na jediném českém koncertu doprovodilo Janu Kirschner 14 muzikantů (Karel Souček, 06. 12. 2013)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Billie Eilish přiveze do pražské 02 arény nové album
K vydání třetího studiového alba HIT ME HARD AND SOFT, které má vyjít 17. května, Billie Eilish oznámila...
Line-upový mocný kalibr Brutal Assaultu 2025
Festival Brutal Assault i letos na začátku srpna, konkrétně ve 4 dnech od středy 6. 8. do soboty 9. 8. 2025 (včetně...
Indie-folková kapela Amistat se vrací do pražské ARCHA+
Amistat se po vyprodané show v Lucerna Music Baru vrací do Prahy. Kombinací neotřelého popu, indie a folku...
Ruská hardcorová mašina Moscow Death Brigade přijede kázat do Brna
Moskevská parta Moscow Death Brigade se po roční pauze vrací na česká pódia. Poprvé zahrají v moravské...
Open air punkový festival v Medvědovi měl výběrový line-up a skvělou atmosféru
Známé centrum živých koncertních událostí nabídlo příchozím hudební přehlídku, jejíž název Pilsen Punk...
» zobrazit více...
RECENZE
» Kapela Bad Karma Boy láká posluchače do tajemných...
» A(b)rakadabra znamená stále špičkovou...
» Nostalgická duše Joker Beat plachtí za nadějí...
» Arakain 2006: Labyrint, Touža a neúprosný...
» „Achtung, Sultan!“ volá První Hoře...
» Ve svobodném a magickém světě MBT je otevřeným...
» zobrazit více...
Nezapomenutelný zážitek s japonským metalem
Letos jsem si řekla, že zkusím poznat nějaký ten metal. A proč nezačít hned...
Billie Eilish přiveze do pražské 02 arény nové album
K vydání třetího studiového alba HIT ME HARD AND SOFT, které...
Open air punkový festival v Medvědovi měl výběrový line-up a skvělou atmosféru
Známé centrum živých koncertních událostí nabídlo příchozím hudební...
Line-upový mocný kalibr Brutal Assaultu 2025
Festival Brutal Assault i letos na začátku srpna, konkrétně ve 4 dnech...
Kapela Corenote otočí váš svět Vzhůru Nohama
Českolipská crossover kapela, Corenote, vydala v pátek 25. dubna své...
České televize natočila unikátní dokument Anna K.
Anna K je název nového dokumentu České televize a společnosti...
Dolls in the Factory vydávají třetí singl z nového alba
Singl Break those Chains elektronic pop rockové frýdecko-místecké...
Na Trnkobraní se mohou těšit Dan a Eva
Již zítra se otevřou brány areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích,...
Písničkář RODAN se rozhodl poprvé otevřít svá témata v rodném jazyce
Telentovaný písničkář RODAN vydává nové EP s názvem Volám...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.