Prouza zveřejňuje nikdy nevydaný demosnímek z roku 1994

Kapela Prouza se ohlíží do své minulosti a vydává pětipísňové EP s prozaickým názvem "demo 1994”. Tento raritní materiál obsahuje neupravené originální nahrávky z poloviny devadesátých let, kdy kapela měla za sebou dvě řadová alba (V Otrhaném domě a Ve  dne v noci). Kapela se připravovala na třetí album, když došlo k jejímu rozpadu a v roce 1994 zpěvák Tomáš "Tomašisko” Hampel náhle skupinu opouští. To znamenalo na dlouhé roky pro kapelu Prouza konec.   

Po miléniu došlo k návratu na pódia a v současné době kapela má za sebou další dvě řadová alba, pravidelně koncertuje v nové sestavě a připravuje páté album na jaro roku 2025. Nyní je možné nechat se ovanout nostalgickou vzpomínkou doby a po třiceti letech si poslechnout pětipísňový fragment z nikdy nevydaného alba.   Nahrávka je trochu opředena tajemství, některé informace už nejsou známy, jak potvrzuje Tomáš Gavlas: "Dneska již bohužel přesně nevíme den a měsíc natáčení, natáčelo se v domácím studiu Radomíra Plašovského, kterému ale každý říkal Šťávička. Nahrávku kterou dnes prezentujeme jako demo, je vlastně nezmasterovaný materiál, pro třetí desku Prouzy, která nebyla dotočena a nevyšla kvůli rozpadu tehdejší sestavy.” Nahrávka se na pirátských kazetách šíří dodnes, ale oficiálně nikdy nebyla zveřejněna. Přesto můžou současným návštěvníkům koncertů znít písničky velmi povědomě. "Naživo hrajeme písničky Najdeš mě tam, O vodě a brzy přidáme do seznamu hraných věcí i temnou Beznaděj, bezmocnost,” doplňuje informace Tomáš Gavlas.  

Kapela Prouza hraje od letošního roku v nové sestavě Gavlas, Franek, Svoboda, Buš a Typovský. "Za poslední půlrok došlo ke změně na postu kytaristy a bubeníka a je tu nová energie i svěží vítr u nové tvorby (novým členům je 17 let). Takže teď pracujeme pilně na novém materiálu, který chceme v průběhu podzimu natočit na nové album.”


GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice
17.07.

Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice

Groovy metalová kapela Hemlock odstartovala na začátku července své evropské turné. Tahle parta muzikantů...


Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu
17.07.

Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu

Během letošního léta přivítá Praha zbrusu nový festival. Nese název BadBoy Fest a uskuteční se 24. srpna na malebné Prague...


Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra
17.07.

Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra

V rámci koncertní série Prague Open Air vystoupí kytarista, hudební skladatel, uznávaný autor symfonické...


Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba
17.07.

Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba

Euforie z návratu na koncertní pódia i do studia v případě rockové kapely Imodium stále trvá. Po singlech Lampy, Tuláci a...


Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album
16.07.

Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album

„Země je kulatá a Bůh není. Vakcíny fungujou, klima se mění. Elvis už nežije, Měsíc byl dobyt, je prostě dobrý...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru