Projekt Woodstock Experience, Janis Joplin a Jimi Hendrix Tribute CZ Tour 2021

Jedinečná příležitost jak prožít atmosféru Woodstocku je právě tento dvojkoncert

V rámci CZ Tour se uskuteční 2. 11. v pražském klubu Vagon první zplánovaných koncertů dvou evropských tribute bandů Janis Joplin a Jimi Hendrixe složených ze špičkových italských muzikantů, kteří se hlásí k odkazu těchto nesmrtelných postav hudební historie.

Zvláště v případě neuvěřitelné zpěvačky a rodačky z Říma, jménem Gianna Chilla, hovoří hudební kritici, ne jako o tribute bandu, ale jako o reinkarnaci této hvězdy (Janis Is Alive). Neméně skvělý je i projekt, vzdávající poctu legendárnímu kytaristovi, doplněný i o audiovizuální projekci. V současné době se Gianna jeví jako jedna z nejslibnějších rockových zpěvaček evropské scény a to nejen díky jejímu obrovskému hlasovému rozsahu, ale i živelnému jevištnímu projevu.

Hudební kariéra italské zpěvačky Gianna Chilla se pravděpodobně odstartovala již v jejich 3 letech, malováním černobílých klapek na papírové ručníky. Již o rok později se její rodina rozhodla pro zakoupení prvního elektrického piana, kterému se malá Gianna pilně věnovala až do svých devíti let, kdy začíná věnovat pozornost klasickému klavíru a opernímu zpěvu. V té době také objevuje Chopina a Janis Joplin a obě tyto osobnosti určují směr jejího dalšího hudebního vývoje.

Pod pseudonymem Dea Rage vydává v devadesátých letech svůj první singl „In The Power Of Love" na značce MKS Records ( komerčního tanečního vydavatelství) a dostává se na 1. Příčky hitparád ve Francii, Nizozemsku a Švýcarsku. Následují další dva veleúspěšné singly a dostává se na největší evropská taneční podia společně s mnoha špičkami tohoto žánru.

V roce 2003 zakládá v rodné Itálii svůj zatím nejdéle trvající hudební projekt – ženské vokální trio Cherries, ve kterém funguje v roli skladatelky, producentky a zpěvačky. Trio se v roce 2007 přestěhuje na dva roky do americké Atlanty, kde vydávají úspěšné EP „Lady Butterfly" a vystupují v televizní ranní show. V roce 2014 má Gianna možnost zúčastnit se populární pěvecké show Voice Of Italy, kde se s velkým úspěchem dostává do finálové soutěže, které odstartuje její novou kariéru v projektu JANIS IS ALIVE, jedním z nejlepších tributů Janis Joplin vůbec. Na tomto projektu spolupracuje s nejlepšími hudebníky Itálie a sklízí úspěchy po celé Evropě. Ve stejném roce vzniká její první, dosud nepublikované sólové album „Nera".

V roce 2015 se zúčastní jako členka skupiny Black Hornets evropského turné kytarového kouzelníka Michaela Angela Batia a během 29 dnů absolvují 25 koncertů po celé Evropě. Jeden z nich jsme měli tu čest vidět i v Praze. Z popela Black Hornets vzniká její vysněná, tvrděrocková parta Killa, kdy se na jejím prvním albu objevují i takové osobnosti jako Jennifer Batten, nejvíce známá jako kytaristka Michaela Jacksona.

02.11. - PRAHA, Klub Vagon

03.11. - PODĚBRADY, Boss Bar

04.11. - KROMĚŘÍŽ, Stará Masna

05.11. - TEPLICE, Hvjezda

06.11. - BROUMOV, Underground Club EDEN

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Vyšla výroční reedice legendárního art-rockového alba Svět Hledačů
28.11.

Vyšla výroční reedice legendárního art-rockového alba Svět Hledačů

Pro připomenutí alba Svět Hledačů z roku 1979 je letošní rok velmi významný Zásadní jubileum jsou pětasedmdesátiny...


Rock for People buduje festivalový areál evropského významu a zve na vánoční večírek
28.11.

Rock for People buduje festivalový areál evropského významu a zve na vánoční večírek

Společnosti Ameba Production se po letech působení v areálu královéhradeckého festivalparku se podařilo scelit...


Barbora Mochowa nabízí v novém singlu naději a radost
26.11.

Barbora Mochowa nabízí v novém singlu naději a radost

Magický, něžný, uhrančivý. Takový je nový singl zpěvačky a pianistky Barbory Mochowé s názvem Wait for Life....


Rock for People Concerts přivezou The Plot in You
25.11.

Rock for People Concerts přivezou The Plot in You

Svůj koncertní line up rozšířila série Rock for People Concerts o další zajímavé jméno. Pořádnou...


Trojice nových vánočních singlů a klipů
25.11.

Trojice nových vánočních singlů a klipů

Pavel Callta, Radek Banga, Cocotte Minute. Co mají tito značně rozdílní muzikanti společného? Natočili novou vánoční písničku...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Tokyo Jukebox 3
25.11.

Tokyo Jukebox 3

» Friedman Marty

Marty Freidman, bývalý kytarista slavné thrashmetalové formace Megadeth,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru