Prodloužený víkend na Masters of rock

Přinášíme postřehy z 13. ročníku

Legendární festival Masters of rock, který se konal 9. – 12. 7. 2015 v areálu likérky ve Vizovicích navštívilo krásných 25 000 lidí. Je to takový svátek, kdy se sejdou všichni metalisti a rockeři na jednom místě. Z tak velkého festivalu se nevejdou všechny postřehy na jeden článek, a tak Vám budeme postupně přinášet více fotografií z této obdivuhodné akce.

Není divu, že se účastníci vracejí každý rok na stejné místo činu. 4 dny velmi nabitého programu plným zážitků určitě stojí za to. Návštěvníci dorazili z mnoha koutů naší republiky, bylo i nespočetně cizinců. To vyžaduje velikou zodpovědnost organizátorů akce, kterým patří poděkování za skvěle odvedenou práci ve všem, co je při pořádání takovéto události potřebné udělat.

Hudební program zahrnoval 2 pódia

V areálu se vztyčila 2 pódia, kde se vystřídala řada dobrých českých i cizích kapel, ale šanci dostaly i méně známé kapely. Mezi hlavní hvězdy samozřejmě patřili finští Nightwish se zpěvačkou Floor Jansen, která dokonale nahradila Tarju Turunen v jejím podání, německo-rumunská kapela Powerwolf, která se stylizuje do témat vlkodlaků a odkazů na křesťanství či církev, dále švédští power-metaloví Hammerfall. Vystoupila také finská metalová skupina Sonata Arctitca, heavy metalový zpěvák Udo dorazil se svou kapelou a nechyběla ani švýcarská nejúspěšnější kapela Gotthard.

I čeští fanoušci si přišli na své

Mezi českými kapelami na hlavním pódiu byli například Arakain se zpěvákem Honzou Toužimským. Ti předvedli letos jako překvapení pro své fanoušky pár písní se spřízněnou skupinou Dymytry, s nimiž jeli také turné. Je zajímavé vidět vystoupení těchto kapel na jednom pódiu. Nedělní program festivalu otevíral nadějný dívčí band The Agony anebo potěšila své fandy kapela Harlej.

Pódium, které pomáhá se prosadit v hudební branži

Své pódium měla na Masters of rock společnost Alfedus, která podporuje české umělce, ale spolupracovala například s Doro Pesch nebo s Blaze Bayley.

Na tomto pódiu přivezla firma Alfedus metalovou skupinu Tristana založenou v Bratislavě, metal z Olomouce Perseus, letošní předkapelu na turné Dymytry Booters, středočeský punk rockový band Zakázaný ovoce, z Orlové zavítali heavy metalový Ahard, dlouhovlasí metalisti Modesty a Pride, kteří jeli také letos turné s Dymytry nebo hardrocková smečka Black Bull včele s charismatickou zpěvačkou Lucií Roubíčkovou. Nedělní program pak završili Stroy s bubeníkem Milošem Meierem, kapela s názvem ze starolatinského kalendáře Rimortis hrající speed metal, pražští Loco Loco nebo Proximity.

Doprovodný program festivalu

Program byl opravdu na obou pódiích pestrý a každý si přišel na své. Kdo měl muziky dosti, tak si mohl udělat výlet na zámek nebo nějaký jiný historický objekt v okolí, a tak prozkoumat přírodní krásy moravského kraje, skočit si Bungee jumping, zúčastnit se různých soutěží a ochutnat spoustu specialit zlínského kraje.

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Thirty Seconds to Mars vyrážejí na Seasons World Tour a Praha u toho nebude chybět
01.12.

Thirty Seconds to Mars vyrážejí na Seasons World Tour a Praha u toho nebude chybět

Oscarový herec Jared Leto při výstupu na Empire State Building v New Yorku oznámil monumentální světové turné...


Sting vystoupí v Česku už po čtvrté během dvou let
01.12.

Sting vystoupí v Česku už po čtvrté během dvou let

Zpěvák Sting navštíví i příští rok Českou republiku se svojí oceňovanou show My Songs. Tentokrát jeho skvělý koncert...


Ash vs. The Subways v Lucerna Music Bar
30.11.

Ash vs. The Subways v Lucerna Music Bar

Už túto sobotu 02.12.2023 vystúpi severoírska rocková hviezda 90-tych rokov Ash v pražskom Lucerna Music Bare....


Mikulášská s The Tap Tap se z Prahy přesouvá do pivovaru Bizon
30.11.

Mikulášská s The Tap Tap se z Prahy přesouvá do pivovaru Bizon

Státní opera, Forum Karlín, Divadlo na Vinohradech a KD Barikádníků. To byla místa, kde se v minulosti konal oblíbený...


Tomáš Boček vyměnil angličtinu za češtinu a folk za pop a RnB
30.11.

Tomáš Boček vyměnil angličtinu za češtinu a folk za pop a RnB

Zpěvák a skladatel Tomáš Boček dosud vydal tři singly v angličtině a jeden z nich, Don't Know Why, prošel sítem do...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Třetí
17.11.

Třetí

» něco něco

Třetí album s jednoduchým názvem Třetí vydávají něco něco u domovského...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru