Předčasně ukončené vystoupení kapely Kabát kvůli bouřce a silnému dešti nemělo na celkový dojem z Hradů CZ na Bouzově žádný vliv. Mirai rozproudili publikum a Kryštof to rozjeli jako vždy

Každoroční festival Hrady CZ dorazil na pohádkový Bouzov. Až na rychlé ukončení, které bylo nevyhnutelně kvůli přicházejícímu dešti a bouřce, se vydařil jako vždy na výbornou. Hvězdná jména české a slovenské hudební scény vytvořila na dvou pódiích nezapomenutelné okamžiky.

V pátek proběhlo otevření areálu v odpoledních hodinách a jako první na stage přiběhl plný energie Sofian Medjmedj, ten vystupoval pouhých 45 minut, nicméně publikum dokázal nastartovat a připravit na celý festival. Na druhé stage ho vystřídal Michal Hrůza, který má na svém kontě hity jako Zakázané uvolnění nebo Ty jsi jako já. V programu se našlo místečko i pro fanoušky hip hopu v podobě Majka Spirita. Zábava byla i pro děti (nutno podotknout, že i pro dospělé), když přišlo na vyhlášení karnevalových masek. Pokračování v programu se chopili Gaia Mesiah, Kryštof a fenomenální Anna K. To už byl areál o poznání více zaplněný než na začátku. Při pohledu na publikum si opravdu uvědomíte, že festival si užijete, ať už patříte do generace Z nebo k Baby Boomerum. Kapela Kryštof dokonce možná některé své fanoušky (ne)mile překvapila oznámením o Kryštof kempech, které chystají na příští rok, jenže podle slov frontmana Richarda Krajča půjde o poslední kempy.

 

 

Sobotní den odstartovala mladá Pam Rabbit, která se nejvíce proslavila asi díky národnímu kolu Eurovize. Na O2 stage pak následoval Tomáš Klus, ti kteří ještě neměli to štěstí ho nikde zahlédnout při vystoupení, museli být až příjemně překvapeni jeho neskutečnou energií a improvizovanými texty, které ze sebe chrlí, když skočí mezi lidi. Další vystupující byli Kurtizány z 25. avenue, slovenští No Name, Cocotte minute, Skyline a na své si přišli i metalový nadšenci díky vystoupení kapely Dymytry. Mezi kapelou Wanastowi vjecy, Mirai a Kabát museli organizátoři klasickou patnáctiminutovou pauzu zrušit, a to kvůli přicházející bouři a dešti. Program se měl tímto urychlit, aby i Kabáti stihli odehrát celý koncert. Nicméně ani zrušení těchto pauz nepomohlo a ve 22:22 byl festival předčasně ukončen po pár odehraných písničkách legendární rockové kapely. Ačkoli blesky a déšť pasovali jako efekty k songům s rockovým chraplákem Pepy Vojtka naprosto dokonale, bohužel kvůli bezpečnosti se nemohlo dál pokračovat. Organizátoři dělali vše pro to, aby se tak nestalo, ale počasí člověk neporučí. Několik desítek lidí, kteří měli například domluvený odvoz tak zůstalo na pospas neskutečnému dešti a bouřce. Cestou k druhému vzdálenému parkovišti se však zpívalo a na náladě rozhodně počasí nezanechalo žádné šrámy.

 

 

Všichni interpreti, až na pár výjimek, měli hodinku stage jen a jen pro sebe. Na Hradech CZ je sympatické, že se nemusíte rozhodovat, na koho zrovna půjdete a přebíhat mezi dvěma pódii, protože, když probíhal koncert na O2 stage, Kooperativa stage se připravovala na dalšího interpreta a naopak. Vždy probíhalo jen jedno vystoupení, a tak jste si mohli být jistí, že celý den budete mít o zábavu postaráno. Když zrovna ale nehrál někdo, koho byste potřebovali vidět, mohli jste využít prohlídku hradu Bouzov zdarma. To však platilo pro návštěvníky pouze v sobotu. Všeobecně byl první den, kdy není tolik účinkujících, s návštěvností slabší. Sobota však byla už úplně o něčem jiném a to od brzkých dopoledních hodin.

 

 

Osmnáctý ročník Hrady CZ má před sebou poslední zastávku již tento týden na Bezdězu a těm, kteří ještě tento rodinný festival nenavštívili, můžeme jen vzkázat, aby s nákupem lístků určitě neváhali a vyrazili na víkend plný kultury.

 

Kompletní program: 

PÁTEK  

15:30     Otevření areálu

 

O2 STAGE

16:00 - 16:45     SOFIAN MEDJMEDJ

18:15 - 19:15     MAJK SPIRIT

20:15 - 21:15     GAIA MESIAH

23:15 - 0:30        ANNA K.

 

KOOPERATIVA ZELENÁ STAGE

17:00 - 18:00     MICHAL HRŮZA

19:30 - 20:00     vyhlášení karnevalových masek

21:30 - 23:00     KRYŠTOF              

 

SOBOTA             

10:30     Otevření areálu

 

KOOPERATIVA ZELENÁ STAGE

11:00 - 11:45     PAM RABBIT

13:15 - 14:15     KURTIZÁNY Z 25. AVENUE

15:45 - 16:45     COCOTTE MINUTE

18:15 - 19:15     DYMYTRY

20:45 - 21:45     MIRAI

 

O2 STAGE

12:00 - 13.00     TOMÁŠ KLUS

14:30 - 15:30     NO NAME

17:00 - 18:00     SKYLINE

19:30 - 20:30     WANASTOWI VJECY

22:00 - 23:20     KABÁT

 

Foto: Hrady CZ

 


 ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí
25.09.

Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí

Naléhavost sdělení s až bezstarostně laděnou muzikou a hudební lehkost s vážností slov propojuje kapela...


Punk-rockový večírek v Říčanech s kapelou E!E
25.09.

Punk-rockový večírek v Říčanech s kapelou E!E

Tento pátek 29.9. 2023 se v Říčanech u Prahy sejde špička punk-rockové scény. Od dvaceti hodin postupně...


S novým klipem a bestofkou vyráží Vanessa na turné
25.09.

S novým klipem a bestofkou vyráží Vanessa na turné

Kontroverzní a provokující kapela Vanessa vchází do Kristových let. K této příležitosti představí elektronická formace...


Jason Derulo vystoupí v pražské O2 areně u příležitosti 20. výročí od otevření
25.09.

Jason Derulo vystoupí v pražské O2 areně u příležitosti 20. výročí od otevření

Derulo je pokrokový, žánrově vyhraněný a nesmírně kreativní, a tak se zařadil mezi nejdynamičtější osobnosti světového...


Darth Vader si zahrál v klipu Meredith Hunter
25.09.

Darth Vader si zahrál v klipu Meredith Hunter

Liberecká modern rocková parta Meredith Hunter se v nové sestavě  po roce odmlky ozývá s novým klipem a singlem...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Thorns
24.08.

Thorns

» Martin Tony

Thorns je třetí sólové album anglického zpěváka Tonyho Martina....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru