Před zavřením se do studia odehraje Adrian T. Bell poslední letošní koncert

Pokud si ještě chcete užít umění v Praze usazeného britského zpěváka a skladatele Adriana T. Bella, pak byste neměli zmeškat jeho koncert v Cargo Gallery na pražské Náplavce. Uskuteční se v rámci Glenfiddich Razor Night ve čtvrtek 10. srpna a po něm se Adrian zavře do studia. Nejen se svým vlastním materiálem, ale také s kapelou The Prostitutes.    

„Myslím, že je na čase posunout se zase o kus dál. Mám rozdělaný materiál a rád bych mu dal nějakou formu. Opět jsem přizval producenta Michaela Rendalla, se kterým vždycky vzniká dobrá tvůrčí chemie, a tak se těším, co vznikne," říká třiapadesátiletý hudebník, který se narodil v anglickém Newcastlu a od roku 1992 žije v Praze.    



„Pro svůj sólový projekt jsem se rozhodl, protože mi umožnil realizovat se trochu jinak. Jako písničkář, nejen jako frontman. Ale energie kapely je také životodárná a pro mě moc důležitá. Přece jen se spolu známe přes deset let a jsme na sebe nějak napojení," doplňuje. Na pražské Cargo Gallery odehraje svůj hudební set během prvního pražského festivalu Glenfiddich Razor Night, představí průřez svou sólovou tvorbou, a možná dojde i na některou z jeho připravovaných novinek.    

„Neměli jsme moc času na sehrávání nových věcí, protože ze dvou kluků z kapely se nedávno stali hrdí novopečení tatíci, a tak měli dost práce doma, ale třeba překvapíme," naznačuje zpěvák. Spojení skotské whisky, hudby a barbershopů vnímá navíc jako srdeční záležitost, která mu evokuje celou řadu vzpomínek.    



„Chuť Whisky Glendfiddich mám hodně spojenou se svým tátou. Když jsem pracoval na moři, vozil jsem mu ji z cest jako suvenýr," vysvětluje jeden z důvodů, proč se stal jedním z ambasadorů  festivalu. Na barbershopy byl prý navíc zvyklý od dětství a jedno holičství měli přímo v ulici. Jelikož ale vyznává spíš tradice a trendům příliš nepodléhá, je pro něj návštěva pražských barbershopů spíš výjimkou. „Mám asi moc šikovnou ženu, která se stará o můj účes. A vousy si zvládnu oholit sám. Snad jen kdybych si chtěl nechat ten plnovous, tak bych potřeboval, aby se mi o něj někdo postaral. Věk i zkušenosti na to mám, tak nad tím snad začnu přemýšlet," uzavírá Adrian.
GALERIE

Související obsah:

» Cenou Apollo se může pyšnit Adrian T. Bell   (Karel Souček, 06. 02. 2015)
» Adrian T. Bell, zpěvák The Prostitutes, natočil druhou sólovku   (Karel Souček, 24. 02. 2016)
» Frontman Prostitutes se vydal na sólovou dráhu   (Ondra Kocáb, 20. 11. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Crystal Lake představí novou desku v pražském Rock Café
05.02.

Crystal Lake představí novou desku v pražském Rock Café

Pražské Rock Café se 3. března stane dějištěm večera, který potěší fanoušky současného metalcoru...


Temná melodie a moderní metalcore v plné síle s Motionless In White
05.02.

Temná melodie a moderní metalcore v plné síle s Motionless In White

Pražské Forum Karlín bude 22. února hostit jeden z největších metalcorových koncertů letošní zimy. Do Prahy...


Tereza Balonová startuje novou éru: představuje videoklip a singl Londýn
05.02.

Tereza Balonová startuje novou éru: představuje videoklip a singl Londýn

Vynikající autorka, kytaristka a interpretka Tereza Balonová představuje píseň inspirovanou pobytem v hlavním městě...


Erika Rein a Táňa Lvovská - jemné hlasy, ktoré majú silu
04.02.

Erika Rein a Táňa Lvovská - jemné hlasy, ktoré majú silu

Slovenská speváčka Erika Rein vystúpi 05.02.2026 v Klube Alterna v Brne, kde predstaví svoju súčasnú tvorbu naživo...


Shortlisty Cen Anděl Coca-Cola 2025 jsou tady
04.02.

Shortlisty Cen Anděl Coca-Cola 2025 jsou tady

Členové České hudební akademie svými hlasy rozhodli o předvýběru pro letošní nominace Cen Anděl Coca-Cola...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Roll with Punches
23.01.

Roll with Punches

» Adams Bryan

Roll with Punches je sedmnácté studiové album kanadského...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta