Poletíme? brzy vyrazí se svým Turbošansónem

Jedna z nejzábavnějších tuzemských kapel, Poletíme?, chce svoji divokou, žánrově barevnou a temperamentní muziku na novém albu Turbošansón ještě vygradovat. Sedmičlenný ansámbl ho u Supraphonu vydá 12. září a podle vlastních slov se na něj vůbec poprvé podařilo přenést energii typickou pro koncerty.

Občas hrajeme jako burani

"Pro naši kapelu se těžko hledá stylové zařazení. Na šraml jsme málo dřevění. Na country jsme příliš punkoví. Na jazz se máme příliš rádi. Na swing jsme málo zvědaví. Hrajeme jemně a pak hned zase jako burani. Pomalu a pak rychle. Žijeme pro písničky - příběhy - šansony. A protože je šanson většinou takovej trošku ukňouranej, tak my ho potřebujeme turbo, aby nás to bavilo," vysvětluje frontman Rudolf Brančovský. Prvním singlem je skladba Mimochodem.



Novinka, kterou kapela navazuje na předchozí alba Kroskántry (2012), Skupina dobře vypadajících mužů (2010) a Jednoduché písničky o složitém životě (2008), vznikla v produkci Onřeje Ježka ve studiu JáMOR a čítá celkem čtrnáct skladeb. Všechny jsou opět inspirovány skutečnými událostmi a lidmi a je pod nimi podepsán kapelník, zpěvák, banjista a výtvarník Rudolf Brančovský.
GALERIE

Související obsah:

» Letos si Poletíme? na festivalech moc nezachlastají   (Karel Souček, 02. 07. 2013)
» Zvrhlé duo zahraje jen v piánových ponožkách   (Karel Souček, 28. 10. 2013)
» Festival bez mainstreamu uctí Topolovu památku   (Karel Souček, 16. 07. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Fanoušci americké skupiny Big Time Rush se konečně dočkali
02.11.

Fanoušci americké skupiny Big Time Rush se konečně dočkali

Big Time Rush je americká popová kapela, která vznikla v roce 2009. Tvoří ji čtyři členové – Kendall Schmidt,...


Jamaron vyhlížejí s novou deskou Forum Karlín
02.11.

Jamaron vyhlížejí s novou deskou Forum Karlín

Něco zůstane je název nového, v pořadí již čtvrtého studiového alba rockové kapely Jamaron....


Isabel LaRosa přiveze do Prahy temně snové tracky
01.11.

Isabel LaRosa přiveze do Prahy temně snové tracky

Americká zpěvačka Isabel LaRosa patří k nejzajímavějším jménům současného popu. Její temně...


Švédský chlad a pražská noc: Katatonia chystá koncert plný melancholie
01.11.

Švédský chlad a pražská noc: Katatonia chystá koncert plný melancholie

Podzimní koncertní sezóna přidává další temnější zastávku. Do pražského Paláce Akropolis se v pátek 21. listopadu...


Hudebnice Veru Linhartová představuje své první sólové album ÆON
01.11.

Hudebnice Veru Linhartová představuje své první sólové album ÆON

Houslistku, skladatelku a zpěvačku Veru Linhartovou znají fanoušci alternativní hudby ze Zvířete jménem Podzim,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Ascension
27.10.

Ascension

» Paradise Lost

Ascension je název již sedmnáctého studiového alba britské gothic-doom...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru