Pojďme si rozebrat letošní headlinery festivalu Migthy Sounds

Autor textu: Kristýna Kvapilová
Již tradiční jihočeský festival Mighty Sounds i letos nabídne opravdu znělé headlinery, kterými jsou Irie Revoltes, Millencolin a v neposlední řadě Wizo. Představí se na konci června ve třech dnech na táborském letišti a rozhodně bude o co stát. A abychom nekupovali zajíce v pytli, pojďme si na tyto hvězdy pořádně posvítit.
Irie Revoltes
„Irie Révoltés vstávají z mrtvých a vrací se na Mighty Sounds!" Tak zněla zpráva oznamující velkolepý návrat vzbouřenců z německého Heidelbergu. Ti se vrací zpět k vystupování a po devíti letech je opět uslyšíme na jihočeském festivalu.
Mileniálové určitě pamatují písničku „Rebelles", která se nám vryla do paměti hlavně díky textu, který uchem nevyspělého puberťáka vyzněl značně jinak, než byl autory zamýšlen. Ať už tuto písničku máte spojenou s vysedáváním na studentské koleji s ubaleným jointem nebo večery strávenými na serverech Counter-Strike 1.6, várku nostalgie si nechcete nechat ujít.
Srandy stranou, kapela je mimo své nahrávky známá i účastí na různých demonstracích a charitativních akcích a snažili se pomáhat lidem, kde to šlo.
V rámci jejich comebacku se nové hudby bohužel nedočkáme, na svá živá vystoupení však slibují velké věci a chtějí předčít vše, co kdy udělali.
Na letošních Mighty Sounds vystoupí hned v pátek 27. června.
Millencolin
O zábavu nebude nouze ani druhý večer, kdy se na Mighty Sounds poprvé představí švédští skejťáci Millencolin. Jsou na scéně od roku 1992 a rozhodně to nevypadá, že by za těch víc jak 30 let postrádali šťávu. Narozdíl od prvního headlinera, který veze hlavně dávku nostalgie, tady se můžeme těšit i na čerstvější obsah. Jejich album SOS z roku 2019 nám jasně ukazuje, že stále mají kde brát. Každopádně pokud jste patřili k pařmenům kultovní hry Tony Hawk's Pro Skater 2, i tady nějakou tu nostalgii zažijete, protože jejich nejznámější track „No cigar" se objevil v soundtracku této klasiky.
Naživo je to sázka na jistotu. Precizně sehraná show, melodické refrény, a hlavně atmosféra, která vás přenese zpět do dob, kdy jste si vylepovali plakáty kapel doma na zeď a přehrávali kazety do zblbnutí. Pro všechny punkrockové nostalgiky a pamětníky éry Vans bot a mp3 přehrávačů to bude návrat, který prostě nemůžete minout.
Millencolin zahrají na hlavní stagi v sobotu 28. června a rozhodně to bude jedna z těch shows, která za to bude stát.
Wizo
Třetí headliner letošního ročníku pochází rovněž od našich západních sousedů. A že si téhle návštěvy může člověk vážit, jelikož německá punkrocková skupina Wizo si svoje působiště pečlivě vybírá. Stejně jako předchozí den, i zde se jedná o poprvé na tomto festivalu. Jejich texty se často věnují politice a odporu vůči extremistickým ideologiím. I tato kapela měla kdysi pár let pauzu, ale k radosti svých fanoušků se dali zpátky dohromady, můžou stále těšit příznivce svojí hudbou. Před dvěma lety dokonce přišli s novým albem Nichts wird wieder gut a letos vydali singl „Scheiss AfD".
Na pódiu můžeme od Wizo čekat pořádný punkový nářez – žádné kompromisy, žádné zbytečné pózy. Jejich show je syrová, hlasitá a upřímná. Fanoušci se tak mohou těšit na osvědčené klasiky jako „All die Jahre", „Bleib tapfer" nebo „Kein Gerede", které se staly jakýmsi soundtrackem vzdoru a nezávislosti. Tahle kapela totiž nikdy nebyla jen o zábavě – jejich hudba je zároveň manifestem, výkřikem proti netoleranci, pokrytectví a společenským křivdám.
Pokud jste si tedy náhodou plánovali brzký odjezd, můžete na něj rychle zapomenout a v neděli 29. června si užít ještě jednu várku pořádných pecek.
Související obsah:
» Mighty Sounds příští rok oslaví plnoletost (David Malý, 26. 11. 2023)» Mighty Sounds příští rok zvou na legendární Rancid (David Malý, 29. 12. 2022)
» Mighty Sounds se loučí s pubertou (David Malý, 21. 03. 2025)
» Festival Mighty Sounds bude letos na pláži (David Malý, 31. 07. 2021)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Anna Vaverková láká optimistickým singlem Ostrov hoří na chystané album Krása
Anna Vaverková vydává novou, velice pozitivní, energickou skladbu Ostrov hoří. Jedná se o druhý singl a videoklip z připravované...
I Love You Honey Bunny představí v Přístavu 18600 nové album
Pražská indie-popová kapela I Love You Honey Bunny nedávno přišla se svým třetím řadovým albem Don’t Look When...
Tři sestry oslaví na Barvách léta 40. narozeniny. Festival však nabídne mnohem víc.
Příležitost, jak strávit společný víkend s rodinou či přáteli, zasportovat si a užít si koncerty předních hudebních...
V klipu V horách hraje Kateřina Marie Tichá kabaretní zpěvačku
K nejemotivnějším a nejmelancholičtějším skladbám z alba Plamen písničkářky Kateřiny Marie Tiché patří...
Sobotní Metronome ovládl úsměv Alanis Morissette
Sobotní program festivalu sliboval jakýsi souboj zpěvaček. Na souboje Djů jsme už zvyklí, ale Fontanu stage postupně...
» zobrazit více...
RECENZE
» Nové album Bratrů láká ke snění i tanci
» Metallica srdnatě vzpomíná na 72 sezón
» Carminho a její album Portuguesa: neskutečné...
» Kapela Bad Karma Boy láká posluchače do tajemných...
» A(b)rakadabra znamená stále špičkovou...
» Nostalgická duše Joker Beat plachtí za nadějí...
» zobrazit více...
Nezapomenutelný zážitek s japonským metalem
Letos jsem si řekla, že zkusím poznat nějaký ten metal. A proč nezačít hned...
I Love You Honey Bunny představí v Přístavu 18600 nové album
Pražská indie-popová kapela I Love You Honey Bunny nedávno přišla se svým...
Kam se hrabou nejlepší kluby v Praze vedle Pitbullovy show
Kubánsko-americký rapper Pitbull ve středu 18. června přivezl svou nezapomenutelnou...
Tomodachi/Deluxe Edition
» MiraiČtvrté studiové album Tomodachi skupiny Mirai vyšlo sice už loni...
Tři sestry oslaví na Barvách léta 40. narozeniny. Festival však nabídne mnohem víc.
Příležitost, jak strávit společný víkend s rodinou či přáteli, zasportovat...
Messa: Na festival Brutal Assault jezdím od 16 let
Na festivalu Brutal Assault jsem si před koncertem popovídal s italskou doom metalovou...
Kam se hrabou nejlepší kluby v Praze vedle Pitbullovy show
Kubánsko-americký rapper Pitbull ve středu 18. června přivezl svou nezapomenutelnou...
Anna Vaverková láká optimistickým singlem Ostrov hoří na chystané album Krása
Anna Vaverková vydává novou, velice pozitivní, energickou skladbu Ostrov hoří....
Na festival Mezi ploty se mohou těšit Kristýna a Eva
Po těžkých covidových letech se festival Mezi ploty vrací ve velkém...
Písničkář RODAN se rozhodl poprvé otevřít svá témata v rodném jazyce
Telentovaný písničkář RODAN vydává nové EP s názvem Volám...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.